Ponad słowami 1. Język polski. Podręcznik z dostępem do Matura-Rom-u. Część 2. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoła ponadgimnazjalna

(okładka miękka, książki)
93/100
Liczba stron: 224
Data premiery: 03-06-2015
Wydawca: Nowa Era

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

„Ponad słowami” to seria podręczników przeznaczona dla liceum ogólnokształcącego oraz technikum. Autorzy w przejrzysty i sugestywny sposób odmalowują obrazy epok, przybliżając nie tylko utwory literackie, ale także prezentując reprodukcje dzieł sztuki, nurty filozoficzne oraz życie codzienne. Seria umożliwia efektywną i urozmaiconą naukę. Przygotowuje uczniów do egzaminu maturalnego oraz pozwala na systematyczną weryfikację wiedzy.

Druga część podręcznika dla pierwszej klasy przedstawia renesans, barok i oświecenie. Łączy ona nauczanie historii literatury z interpretacją współczesnych utworów literackich oraz zjawisk kulturowych.

Podręcznik wyróżnia się czytelnym podziałem tematycznym. Zagadnienia w nim zebrane zostały przedstawione w przystępny i ciekawy sposób. Teksty wzbogacają liczne ryciny, fotografie i grafiki. Starannie opracowane ćwiczenia i czytelne omówienia pomagają uczniom w interpretacji utworów literackich i dzieł sztuki. Autorzy wskazują na współczesne nawiązania literackie i artystyczne do wątków poruszanych w przedstawianych epokach. Podręcznik kładzie nacisk na kształcenie kulturowe, ale również klarownie wyjaśnia szereg zagadnień z nauki o języku.

Dodatkowe informacje

Autor Chmiel Małgorzata, Równy Anna
Nazwa Ponad słowami 1. Język polski. Podręcznik z dostępem do Matura-Rom-u. Część 2. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoła ponadgimnazjalna
Liczba stron 224
Data premiery 03-06-2015
Wydawca Nowa Era
Seria Ponad słowami
Oprawa miękka
ean 9788326724015
Numer wydania I
Język wydania polski
Numer dopuszczenia 425/2/2012/2015
Język oryginału polski
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 3

O tym podręczniku, generalnie o całej serii, słyszałam wiele dobrego. Niedawno miałam okazję się z nim bliżej zapoznać. Rzeczywiście ujęcie tematów jest bardzo ciekawe. Na pewno autorzy pochylili się nad potrzebami młodzieży w tym wieku i zadbali o to, żeby przekaz był dla nich interesujący. Bardzo podoba mi się tak duży nacisk na kształcenie kulturowe. Zachęca uczniów do pogłębionej interpretacji i szerszego spojrzenia na dane zagadnienie. Od strony technicznej – na duży plus przejrzysty układ treści oraz ciekawe ćwiczenia, uwzględniające maturalne wymagania. Na mały minus – nauka o języku mogłaby być bardziej rozbudowana.
Ocena
Recenzja wg Glafira / (Dodano 07.04.2017)
Od wielu lat pracuję z młodzieżą licealną i wiem, że niełatwo ich autentycznie zainteresować nauką języka polskiego. Staram się zawsze przygotowywać dodatkowe ciekawe materiały na lekcje, żeby rozbudzić wyobraźnię, przełamać opory i zachęcić do aktywnego uczestnictwa w zajęciach. Odkąd pracujemy z serią „Ponad słowami” praktycznie nie muszę martwić się o extra materiały. Autorzy czytelnie omówili zagadnienia, wzbogacając teksty o wiele ciekawostek, grafik czy fotografii. Odwołując się do zjawisk kulturowych i współczesnych dzieł umożliwiają uczniom spojrzenie z szerszej perspektywy. Nie jeden raz już temat z podręcznika stał się początkiem ciekawej dyskusji. Życzyłabym sobie i dzieciom więcej taki podręczników!
Ocena
Recenzja wg Annabella / (Dodano 05.04.2017)
W mojej opinii „Ponad słowami” to najlepsza seria do nauki języka polskiego w liceum i technikum. Od strony merytorycznej jest świetnie przygotowana. Pozwala prowadzić ciekawe zajęcia, na których uczniowie nie ziewają i nie wyczekują dzwonka. Podręcznik nie jest suchym omówieniem zagadnień i utworów, pozwala spojrzeć całościowo na daną epokę, dostrzec jej wpływy i przejawy w różnych dziedzinach kultury. Dobrze się z nim pracuje obu stronom!
Ocena
Recenzja wg Beta / (Dodano 11.03.2017)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Ponad słowami 1. Język polski. Podręcznik z dostępem do Matura-Rom-u. Część 2. Zakres podstawowy i rozszerzony. Szkoła ponadgimnazjalna

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

UWAGA. Ze względu na dużą ilość zamówień, czas wysyłki może ulec wydłużeniu.

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Koszty dostawy:

Zamówienie do 40 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Pocztex Kurier 48 6,99 zł 8,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie od 40 zł do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł** -
Pocztex Kurier 48 6,99 zł 8,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 4,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł

**Promocja trwa do 12.04.20 r.