Porażka Maigreta

(okładka miękka, książki)
Liczba stron: 130
Data premiery: 02-07-2014
Wydawca: Wydawnictwo C&T

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
19,01 zł
Special Price 13,49 zł
- +
LUB

Opis

Gdy Ferdinand Fumal przychodzi do biura Maigreta, ten szybko kojarzy, że w czasach szkolnych niezbyt się lubili. Ale to żaden argument, by nie pomóc tamtemu. Zwłaszcza że Fumal to dzisiaj człowiek prominentny, z koneksjami, i sam minister sugeruje paryskiej Policji Kryminalnej, by szczególnie zajęto się jego sprawą. A rzecz cała wydaje się typowa, bo ktoś przysyła mu anonimy z pogróżkami. I ten „król rzeźników” oczekuje ochrony ze strony policji. Tyle że szybko okaże się, że na tę pomoc jest za późno... I teraz Maigreta męczą wyrzuty sumienia wielkie jak chyba nigdy dotąd w jego zawodowej karierze...

Georges Simenon (1903-1989) to pisarz wielbiony za swój styl od pokoleń. Jako autor ponad 200 powieści zasłużył sobie na miano mistrza fabuły, a jako twórca postaci komisarza Maigreta ma miejsce w każdej encyklopedii literatury kryminalnej.

„Porażka Maigreta” to kolejny z kilkudziesięciu nowych tomów z cyklu o Maigrecie, jakie w ciągu najbliższych lat ukażą się nakładem naszego wydawnictwa.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Simenon Georges
Nazwa Porażka Maigreta
Liczba stron 130
Data premiery 02-07-2014
Wydawca Wydawnictwo C&T
Oprawa miękka
Tłumacz Grabowski Włodzimierz
ean 9788374702980
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału francuski
Rok wydania 2014
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Porażka Maigreta

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Georges Simenon pojawił się na świecie 13 lutego 1903 roku w belgijskim Liège, a zmarł 4 września 1989 roku w Lozannie. Jest znanym na całym świecie pisarzem, twórcą literatury kryminalistycznej oraz powieści psychologiczno-obyczajowych. Międzynarodową popularność zdobył za sprawą serii powieści i opowiadań o przygodach komisarza Maigreta. W sumie cykl ten liczy aż 103 pozycje. Zanim został pisarzem, wcześniej był zatrudniony jako dziennikarz lokalnej gazety „Gazette de Liège”. W trakcie pracy miał okazję przyglądać się przebiegowi policyjnych śledztw, a także prowadzić rozmowy w środowisku przestępców, prostytutek czy osób zepchniętych na margines społeczeństwa. Jako autor kryminałów Simenon zadebiutował w 1929 roku, kiedy światło dzienne ujrzała pierwsza część serii o komisarzu Maigrecie. Spora część twórczości pisarza doczekała się filmowych ekranizacji. Życiowe motto Simenona brzmiało „zrozumieć, nie osądzać”. Postawa ta jest wyraźnie zarysowana w jego książkach. Georges Simenon nigdy nie potępia ani nie ocenia swoich bohaterów, lecz próbuje zrozumieć motywy ich postępowania. Wychodzi z założenia, że każda zbrodnia stanowi konsekwencję słabości mordercy, braku umiejętności radzenia sobie z emocjami czy niewłaściwie ukierunowanych dążeń. Autor w swoich książkach dokonuje pogłębionej refleksji psychologicznej, ukazując świat przeżyć poszczególnych postaci. Na główny plan w jego twórczości wychodzi również problematyka odpowiedzialności za popełnione czyny. Mocną stroną książek Simenona jest także szczegółowy opis paryskich przedmieść. Czytelnik ma okazję poznać zwyczaje mieszkańców wywodzących się z różnych środowisk, zwłaszcza tych, w których panuje bieda, a przestępstwa są codziennością. Może również zapoznać się z przemianami społeczno- obyczajowymi wśród społeczności Paryża. Książki Georges’a Simenona do dziś zachwycają realizmem oraz prostotą przekazu. Stworzona przez autora postać komisarza Maigreta to doskonały obserwator. Jest w stanie dzięki swej inteligencji rozwiązać nawet najbardziej skomplikowane zagadki zbrodni. Tym samym obok Sherlocka Holmesa został zapamiętany jako legendarny detektyw.