Posługa egzorcysty

(okładka miękka, książki)
Liczba stron: 264
Data premiery: 21-09-2015
Wydawca: Wydawnictwo Księży Sercanów

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 48 godzin

Normalna cena:
36,00 zł
Special Price 23,99 zł
- +
LUB

Opis

Ojciec Gabriele Amorth przedstawia swoje kilkudziesięcioletnie doświadczenie, jakie zebrał podczas sprawowania posługi watykańskiego egzorcysty. Jego książka jest swoistym poradnikiem dla kapłanów egzorcystów.

Tłumaczy krok po kroku, jak rozpoznać diabelskie opętanie i sprawować obrzęd egzorcyzmu zgodnie z Rytuałem rzymskim. Objaśnia bogatą rzeczywistość związaną z działaniem Szatana w dzisiejszym świecie. Książka może też stanowić ciekawą lekturę dla każdego wierzącego, który szuka mądrego i konkretnego wyjaśnienia trudnych kwestii funkcjonowania zła we współczesności oraz jego niszczycielskiego wpływu na życie człowieka. 


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Amorth Gabriele
Nazwa Posługa egzorcysty
Liczba stron 264
Data premiery 21-09-2015
Wydawca Wydawnictwo Księży Sercanów
Oprawa miękka
Tłumacz Opracowanie zbiorowe
ean 9788375193541
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Posługa egzorcysty

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 3,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Gabriele Amorth pojawił się na świecie 1 maja 1925 roku we włoskiej Modenie, a zmarł 16 września 2016 roku w Rzymie. Absolwent prawa, teolog maryjny, paulista, ksiądz kościoła rzymskokatolickiego. Święcenia kapłańskie przyjął w 1951 roku. Autor bestsellerowych książek. Uznawany przez media za najsłynniejszego egzorcystę na świecie. Od 1985 roku pełnił funkcję oficjalnego egzorcysty watykańskiego oraz diecezji rzymskiej. Był również przewodniczącym oraz założycielem Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów. O swojej posłudze wielokrotnie opowiadał w programach telewizyjnych, audycjach radiowych oraz wywiadach. Twierdził, że dokonywał egzorcyzmów około 70 tysięcy razy. Gabriele Amorth doświadczenia z tym związane opisał również w swoich książkach. Do najpopularniejszych z nich należą takie tytuły jak: „Wyznania egzorcysty”, „Egzorcyści i psychiatrzy”, „Znak egzorcysty”, „Posługa egzorcysty”, „Wspomnienia egzorcysty” czy „Świadectwo egzorcysty”. Gabriele Amorth w swojej twórczości w szczegółowy sposób opisuje przebieg egzorcyzmów, przeprowadzanych zgodnie z wytycznymi Stolicy Apostolskiej. Wyjaśnia w jaki sposób rozpoznać diabelskie opętanie i odróżnić je od choroby psychicznej. Opisuje nadprzyrodzone zjawiska, które dotykają osobę zniewoloną przez diabła. Przejmuje on kontrolę nad jej ciałem, wyposaża w nadludzką siłę fizyczną i skłania do agresji. Autor w swoich książkach zwraca również uwagę na duchowe zagrożenia, które narażają człowieka na szatańskie zniewolenia i opętania. Wiąże je zwłaszcza z okultyzmem (magią, spirytyzmem, wróżbiarstwem), satanizmem, niechrześcijańskimi wierzeniami (new age, hinduizmem, buddyzmem etc.), a także współczesną kulturą. Gabriele Amorth dał się poznać m.in. jako przeciwnik serii „Harry Potter” J.K. Rowling, zarzucając autorce dokonanie podziału na czarną i białą magię. W jego opinii do zagrożeń duchowych zalicza się również słuchanie muzyki rockowej czy ćwiczenia jogi. Autor twierdzi zarazem, że najlepszą ochroną przeciwko diabłu jest modlitwa, post oraz życie w stanie łaski uświęcającej.