Powietrze, którym oddycha

(okładka miękka)
Powietrze, którym oddycha (okładka miękka, książki)
100/100
Liczba stron: 400
Data premiery: 20-07-2016
Wydawca: Wydawnictwo Filia

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
39,90 zł
Special Price 25,49 zł
- +
LUB

Opis

Ostrzegano mnie przed Tristanem Colem.

„Trzymaj się od niego z daleka”, mówili. „Jest okrutny”. „Jest zimny”. „Życie go nie oszczędzało”.

Łatwo skreślić człowieka na podstawie jego przeszłości. Właśnie dlatego łatwo dostrzec w Tristanie potwora. Ale ja nie potrafiłam tego zrobić. Zaakceptowałam spustoszenie, które w nim panowało. Sama czułam się bardzo podobnie.

Oboje wypełnieni pustką. Oboje szukający czegoś innego. Czegoś więcej. Oboje pragnęliśmy poskładać roztrzaskane fragmenty naszej przeszłości. Może wtedy moglibyśmy nareszcie przypomnieć sobie, jak się oddycha.

Od wydawcy:

"To najpiękniejsza książka, jaką czytałam w tym roku!"
Christy, goodreads


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Cherry Brittainy C.
Nazwa Powietrze, którym oddycha
Liczba stron 400
Data premiery 20-07-2016
Wydawca Wydawnictwo Filia
Oprawa miękka
Tłumacz Katarzyna Agnieszka Dyrek
ean 9788380751293
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Rok wydania 2016
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 2

www.ohmylife.pl

Powietrze, którym oddycha to kolejna wspaniała i wzruszająca powieść na moim koncie. I choć nie jest idealna, historia ta i tak mną wstrząsnęła.

Zacznę może od tego, że książka wciąga jak narkotyk. Jak już zaczniemy czytać, to trudno się od niej uwolnić. Oczywiście ma kilka mankamentów - odrobinę przewidywalną fabułę oraz nie do końca przekonującą początkową relację Elizabeth i Tristana. Przynajmniej mnie ona nie przekonała. Zupełnie nie potrafiłam i nadal nie potrafię zrozumieć pewnych wyborów dokonywanych przez głównych bohaterów. Oboje kogoś stracili, on - żonę i synka, ona - męża. I jakby zdaję sobie sprawę z tego, iż każdy inaczej radzi sobie z tego rodzaju przeciwnościami, ale mimo wszystko, to w jaki sposób zabrali się do tego bohaterowie mnie osobiście wydaje się naiwne i bardzo głupie. Jednak przy wszystkich cudownościach tej książki te dwie wady wydają się właściwie nie istnieć.

To co bardzo mi się spodobało, to na pewno to, że książka wzbudzała we mnie tak silne i skrajnie różne emocje. Autorka genialnie przeplatała wątki rozdzierające serce, z tymi bawiącymi do łez.

Powietrze, którym oddycha opowiada o stracie oraz bólu, jaki ona za sobą niesie. Mimo to pani Brittainy potrafiła sprawić, że nie jest to typowy wyciskacz łez, za co ją ogromnie podziwiam. Po za tym styl jakim autorka się posługuje jest naprawdę zachęcający, nie dość, że książkę czyta się w zawrotnym tempie, to jeszcze z ogromną przyjemnością.

Jeśli chodzi o wykreowane przez nią postacie, cóż mogę rzec? Rewelacja! Tristan - przy pierwszym spotkaniu gburowaty, nieprzyjemny, ale szybko da się wyczuć, że to sprawka piętna odciśniętego przez tragedię jaka go spotkała. W głębi duszy, jak się później okazuje, jest fantastycznym facetem, czułym, troskliwym i z poczuciem humoru. Elizabeth - ogromnie silna i współczująca, z fantastyczną, słodką Emmą u boku. No i Faye - przyjaciółka Elizabeth. Totalnie zakręcona, mega zabawna dziewczyna, nadająca tej powieści humoru. To głównie przez nią co rusz z naszych ust wydobywa się głośny śmiech. Jeśli o mnie chodzi - uwielbiam ich wszystkich razem i każdego z osobna. Pani Brittainy odwaliła kawał dobrej roboty.

Jak już wcześniej wspomniałam, książka po trosze przewidywalna, ale nie do końca. Jest tu pewien element zaskoczenia, wątek, którego w ogóle się nie spodziewałam. Niektórzy mówią, "że słaby" , "że niepotrzebny" , "że tandetny" a ja uważam, że to fajne urozmaicenie powieści.

Czy polecam? No jasne! Jeśli jeszcze nie czytałaś Powietrze, którym oddycha to jak najszybciej leć do biblioteki albo księgarni i bierz się za czytanie! A jeśli jesteś z tych szczęśliwców, którzy są już po lekturze tej książki, to koniecznie daj znać, jakie masz po niej odczucia. ;)


Czasami najtrudniejsze w życiu bez ukochanych było to, by pamiętać o oddechu.

Dlaczego ludzie się zakochują, skoro istnieje szansa, że będą czuli się w ten sposób? Co, do diabła, jest z tymi ludźmi nie tak? Są popieprzeni i chorzy! No bo, rozumiem, to jest fajne, co nie? Zakochanie się, szczęście. (...) Ale kiedy magiczna opaska zostanie zerwana z twoich oczu, wraz z nią odchodzi całe szczęście i wszystkie dobre uczucia. A twoje serce? Po prostu pęka. Pęka i się rozsypuje. Kruszy się na milion kawałeczków, pozostawiając cię otępiałym, wpatrującym się pustym wzrokiem w te okruchy, ponieważ cała twoja silna wola, cały rozsądek, który kiedyś miałeś, przepada. Zaprzedałeś wszystko dla tej gównianej rzeczy zwanej miłością, więc zostajesz zniszczony.

Czasem warto (...) Warto mieć złamane serce dla tych kilku chwil szczęścia, a okruchy w naszej piersi można na nowo połączyć. To znaczy, zawsze będą rysy i blizny, czasami też palące wspomnienia, ale ten ból? To tylko przypomnienie, że żyjesz. Ten ból to twoje odrodzenie.

Ludzie mówią wiele rzeczy, dają wszelkie niechciane rady i wskazówki, jak powinno się przeżywać żałobę. Wmawiają, że przez lata nie wolno ci się z nikim umawiać, ale dla miłości czas nie ma znaczenia. Miłość odlicza się jedynie uderzeniami serca.

Ponieważ tak naprawdę nie chodzi o karty tarota, kryształy czy specjalne napary ziołowe. To nie w nich żyje magia. Magia zawarta jest w chwilach. W delikatnym dotyku, lekkich uśmiechach, cichych słowach. Magia jest w życiu dniem dzisiejszym, w oddechu, w szczęściu. Mój chłopcze, magia jest w miłości.

- Nie musisz cały czas czuć się dobrze. W porządku jest czasem cierpieć. To nic złego zagubić się jak dziecko we mgle. To złe dni sprawiają, że dobre są takie cudowne.

Myślałem że mam więcej czasu, ale czasami jutro nigdy nie nadchodzi, a tobie pozostają tylko wspomnienia dni wczorajszych.

- Kiedy życie przestanie boleć?- Kiedy każemy mu się walić i znajdziemy powód, by się uśmiechnąć.

W każdej sekundzie. W każdej minucie. W każdej godzinie. Każdego dnia.

Zawsze tu będziemy, gdybyś nas potrzebował." Prawda była jednak taka, że słowo "zawsze" miało datę ważności.

Tracąc kogoś najtrudniejsze jest to, że tracimy również siebie.

Każdy zasługiwał na to, by mieć choć jednego przyjaciela, któremu mógłby powierzyć swoje tajemnice i lęki. Wyrzuty sumienia i szczęście. Każdy zasługiwał na osobę, która spojrzałaby mu w oczy i powiedziała: "Jesteś idealny". "Jesteś doskonały, ze wszystkimi swoimi bliznami i cała resztą".

(...) zrozumiałem, że życie nie może się do końca roztrzaskać. Czasami możemy zostać zranieni, ale rany kiedyś zaczną się goić.
Ocena
Recenzja wg Angelika / (Dodano 30.04.2017)
Powieść "Art&Soul" Brittainy C. Cherry spodobała mi się tak bardzo, iż wkrótce po niej sięgnęłam po kolejną jej książkę. Tym razem mój wybór padł na "Powietrze, którym oddycha". Autorka zaskoczyła mnie tym, jak bardzo różne są to powieści i jak różne oblicza swojej twórczości w nich ujawnia. O ile "Art&Soul" opowiadała o nastoletnich problemach i była skierowana raczej do nastoletniego czytelnika, o tyle "Powietrze, którym oddycha" jest już pozycją dojrzalszą, traktującą o problemach dorosłych i przeznaczoną zdecydowanie dla starszego czytelnika.

Ostatnie miesiące były dla Elizabeth jak zły sen, z którego nie można się obudzić. Jej życie nieodwracalnie zmieniło się z chwilą, w której straciła męża. Tylko obecność córeczki nie pozwoliła jej się kompletnie rozsypać. Nie mogąc znieść pustych ścian własnego domu, Elizabeth od śmierci męża mieszkała u swojej matki. Nadeszła jednak pora, by ruszyć z miejsca i przestać się nad sobą użalać. Kobieta wraca do swojego miasteczka, by nauczyć się żyć w nowej rzeczywistości.
Podczas jej nieobecności zaszły pewne zmiany. Opuszczony dom w sąsiedztwie został kupiony przez samotnego mężczyznę, o którym krążą różne plotki. Tristan celowo unika wszelkiego towarzystwa. Elizabeth czuje jednak, że jego postawa to maska, a za spojrzeniem, które wydaje jej się tak bardzo znajome, mężczyzna skrywa coś bolesnego. Wkrótce przekona się, że nikt nie będzie w stanie zrozumieć jej lepiej, niż Tristan.

"Powietrze, którym oddycha" to książka, która wciągnęła mnie od pierwszych stron i nie pozwoliła oderwać się od siebie do samego końca. Narratorką w powieści w ogromnej mierze jest Elizabeth. To głównie z jej perspektywy obserwujemy rozgrywające się wydarzenia. Autorka jednak dopuściła do głosu także i Tristana. Jego narracja ujawnia jego przeszłość, ale również pokazuje nieco z tego, jak odbiera on znajomość z Elizabeth. Brittainy C. Cherry ma bardzo przystępny styl, który sprawia, że lektura jej książek jest niezwykle satysfakcjonująca, mimo iż tematyka może wywołać prawdziwe spustoszenie w sercu czytelnika.

Ta książka to prawdziwy emocjonalny rollercoaster. Z jednej strony przepełniona jest bólem i żalem po stracie najbliższych, pokazuje jak różne oblicza może przybrać żałoba i jak trudno jest odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Ból bohaterów jest wręcz namacalny, wyciska łzy z oczu i naprawdę trudno byłoby pozostać niewzruszonym podczas czytania. Z drugiej strony, głównie za sprawą bohaterów drugoplanowych, "Powietrze, którym oddycha" potrafi rozbawić tak bardzo, iż lekturze towarzyszą wybuchy śmiechu. Brittainy C. Cherry stworzyła idealną mieszankę smutku, humoru i romansu. Warto wspomnieć, że w książce znajdują się dosyć odważne sceny erotyczne i z tego względu polecam książkę raczej starszym czytelnikom.

"Powietrze, którym oddycha" zachwyciło mnie pod wieloma aspektami. Kluczowym z nich jest na pewno kreacja bohaterów powieści. Polubiłam czułą i wrażliwą Elizabeth, zagniewanego Tristana, przeuroczą Emmę i przezabawną Faye. Brittainy C. Cherry zapewniła mi niezwykle emocjonalną podróż w ich towarzystwie. I choć w większości udało mi się przewidzieć, jak potoczą się ich losy, to jednak nie umniejszyło to przyjemności z lektury ani o gram.

"Art&Soul" sprawiło, że polubiłam styl Brittainy C. Cherry. "Powietrze, którym oddycha" utwierdziło mnie w przekonaniu, że jest to autorka, z którą warto zaprzyjaźnić się na dobre.
Jeśli poszukujecie książki, przy której będziecie zaśmiewać się i wzruszać jednocześnie, która rozbije Wasze serca na kawałeczki, a potem je poskleja, to jest to pozycja stworzona dla Was. Polecam gorąco!
Ocena
Recenzja wg Marta Tadych / (Dodano 08.01.2017)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Powietrze, którym oddycha

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.