Poznać, zrozumieć. Matematyka. Zbiór zadań. Klasa 3. Szkoły ponadgimnazjalne

(okładka miękka, książki)
Liczba stron: 71
Data premiery: 26-07-2014
Wydawca: WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
36,90 zł
Special Price 31,99 zł
- +
LUB

Opis

Zbiór zadań jest uzupełnieniem podręcznika "Matematyka. Poznać, zrozumieć. Kształcenie w zakresie podstawowym dla uczniów klasy 3. liceum i technikum".

Przeznaczony jest dla tych, którzy chcą przez rozwiązywanie zadań zdobyć i utrwalić umiejętności matematyczne wymagane na egzaminie maturalnym na poziomie podstawowym.

Zbiór zadań składa się z 3 rozdziałów, które odpowiadają kolejnym rozdziałom podręcznika Matematyka. Poznać, zrozumieć. Kształcenie w zakresie podstawowym dla klasy 3. W każdym z nich zadania zostały podzielone na otwarte i zamknięte. Ułożono je zgodnie z kolejnością tematów w poszczególnych rozdziałach podręcznika oraz według wzrastającego stopnia trudności. Zadania, które wykraczają poza podstawę programową, oznaczono paskiem na marginesie. W rozdziale 3. zostały zamieszczone 2 przykładowe arkusze maturalne z zakresu podstawowego.

W zbiorze, poza typowymi zadaniami dla zakresu podstawowego, znajdują się zadania trudniejsze, oznaczone gwiazdką. Na końcu zbioru zamieszczono odpowiedzi do prawie wszystkich zadań, a do wielu trudniejszych dołączono krótkie wskazówki.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Przychoda Alina, Ciszkowska Aleksandra, Łaszczyk Zygmunt
Nazwa Poznać, zrozumieć. Matematyka. Zbiór zadań. Klasa 3. Szkoły ponadgimnazjalne
Liczba stron 71
Data premiery 26-07-2014
Wydawca WSiP Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Oprawa miękka
ean 9788302145315
Język wydania polski
Język oryginału polski
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Poznać, zrozumieć. Matematyka. Zbiór zadań. Klasa 3. Szkoły ponadgimnazjalne

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 3,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Zygmunt Łaszczyk to polski matematyk, nauczyciel dyplomowany z przeszło 20-letnim stażem. Uczy matematyki w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach. Pełni również funkcję wicedyrektora tej placówki edukacyjnej. Autor wielu podręczników i zeszytów ćwiczeń, a także materiałów metodycznych przeznaczonych dla nauczycieli. Najbardziej znany ze swojej bestsellerowej serii pt. „Matematyka. Poznać, zrozumieć”, która jest chętnie wykorzystywana przez nauczycieli w całej Polsce. Zygmunt Łaszczyk to również autor publikacji naukowych, które ukazują się na łamach kwartalnika „Nauczyciele i Matematyka”. Poza tym tworzy programy studiów podyplomowych oraz scenariusze lekcji matematyki, a także prowadzi warsztaty metodyczne dla polskich i zagranicznych nauczycieli. Jest zaangażowany w realizację projektu „Krygowska Projekt of Professional Develompen of Teacher-Researchers”. Zygmunt Łaszczyk to autor podręczników i zeszytów ćwiczeń, które pomagają uczniom szkół średnich w przygotowaniu do matury. Są zgodne z wytycznymi MEN oraz CKE, a także najnowszą podstawą programową. Omawiają w zrozumiały sposób wszystkie zagadnienia wymagane na egzaminie dojrzałości z matematyki, takie jak m.in. zbiory liczb, funkcje, trygonometria, granice i pochodne funkcji, statystyka czy rachunek prawdopodobieństwa. Autor posługuje się prostym i komunikatywnym, a przez to zrozumiałym dla każdego ucznia językiem. Jego publikacje są zarazem wzbogacone w rysunki, tabele, indeksy pojęć, odpowiedzi do zadań, a także przykłady ich prawidłowego rozwiązania. Zygmunt Łaszczyk przedstawia poszczególne zagadnienia zgodnie z narastającym poziomem trudności. W jego książkach uczniowie znajdą liczne sekcje powtórkowe oraz testy sprawdzające w praktyce nabytą wiedzę. Nauczyciele mogą natomiast korzystać z cennych porad metodycznych, dotyczących m.in. programu nauczania czy metod oceniania.