Przebłysk. Dookoła świata, dookoła siebie

(okładka miękka)
Przebłysk. Dookoła świata, dookoła siebie (okładka miękka, książki)
Autor: Rient Robert
Liczba stron: 312
Data premiery: 19-09-2018
Wydawca: Wielka Litera

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
39,90 zł
Special Price 26,49 zł
- +
LUB

Opis

Robert Rient postanowił znaleźć raj. Wyprowadził się z Warszawy, spakował plecak i zdecydował wyruszyć w samotną podróż do najdalszych zakątków świata, żeby zgubić siebie i ponownie odnaleźć.

Szlak prowadzi koleją transsyberyjską przez lodowatą Rosję, dalej przez upalną Tajlandię, kolorową Malezję, baśniową Nową Zelandię, tajemnicze Peru i Wyspy Wielkanocne. Jednak w poszukiwaniu siebie przeszkadza mu ciało z jego uciążliwą psychosomatyką, krępująca bliskość ludzi i podstępne pułapki zastawiane przez rozgadany umysł, który staje się jego głównym kompanem. Umysł obarczony wiedzą i doświadczeniem, trenowany przez lata w terapii, medytacji i szamańskich praktykach co chwilę podsyła podróżnikowi myśl, że traci czas, donikąd nie zmierza, niczego nie osiąga.

Poruszająca i intymna opowieść Rienta prowadzi przez intensywny lęk, sen o przebudzeniu i najgłębsze pragnienia, za które gotowi jesteśmy zapłacić każdą cenę. To również sensualna kronika egzotycznych smaków, zapachów, fotografii, wzruszeń i najważniejszego - pojednania.

"Od podróży z plecakiem znacznie bardziej heroiczne i wymagające uważania na siebie wydaje mi się słuchanie wiadomości, chodzenie do pracy, która zabiera osiem, a z dojazdami dziesięć godzin, płacenie rachunków, życie historią ludzi z telewizora, których nigdy nie spotkałem, ale w imię których gotów jestem znienawidzić innych ludzi, którzy wybrali historię innych ludzi z telewizora, gromadzenie rzeczy i wyposażania domu, martwienie się, ciągłe martwienie się o to, co może się wydarzyć, jak się do tego przygotować, co powinienem mieć, osiągnąć, kim być, zwłaszcza w porównaniu do tych, którzy – co wyraźnie potwierdza ich oś na Facebooku – już kimś są. Umrę, ta myśl jest tak prosta, tak oczywista, że umysł uwielbiał nad nią przeskakiwać i biec dalej, do tak zwanych ważnych spraw. Umrę, a skoro tak, może czas się zrelaksować. Dlatego postanowiłem znaleźć raj."

Dodatkowe informacje

Autor Rient Robert
Nazwa Przebłysk. Dookoła świata, dookoła siebie
Liczba stron 312
Data premiery 19-09-2018
Wydawca Wielka Litera
Oprawa miękka
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor Wielka Litera
Język oryginału polski
Rok wydania 2018
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Przebłysk. Dookoła świata, dookoła siebie

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 3,99 zł 7,99 zł
Kurier 7,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Urodzony w 1980 roku polski pisarz, dziennikarz i były wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej. Robert Rient, a właściwie Łukasz Zamilski dorastał w Szklarskiej Porębie, do liceum chodził w Jeleniej Górze i potem przez jakiś czas pracował jako dziennikarz w „Tygodniku Szklarskoporębskim”. Ukończył resocjalizację i pedagogikę zdrowia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a oprócz tego jest też absolwentem Instytutu Treningu i Edukacji Psychologicznej w Krakowie oraz Szkoły Treningu Grupowego. Posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i jest profesjonalnym trenerem treningu interpersonalnego. Swoją karierę dziennikarską rozpoczynał w Poznaniu, jako prezenter w Radiu Afera, oraz redaktor naczelny portalu Pion.pl. Od tamtej pory publikował swoje teksty m.in. w „Focusie”, „Wprost”, czy „Wysokich obcasach”. Jako pisarz zadebiutował w 2013 roku książką „Chodziło o miłość”. Największą popularność jednak przyniósł mu autobiograficzny reportaż pt. „Świadek”, w którym to, urodzony w rodzinie Świadków Jehowy, Rient opisuje swoje odejście z religii z powodu utraty wiary. Oprócz tego pisarz jest także autorem wstrząsającego reportażu, poruszającego problem pedofilii, czyli „Czaiłem się między ścianą a sufitem” oraz nominowanej do Nagrody „Nike” powieści pt. „Duchy Jeremiego”.