Przed egzaminem. Matematyka. Teoria, zadania, arkusze. Gimnazjum

(okładka miękka, książki)
Liczba stron: 128
Data premiery: 12-09-2016
Wydawca: Nowa Era

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
22,50 zł
Special Price 19,99 zł
- +
LUB

Opis

"Przed egzaminem. Matematyka" pomaga skutecznie przygotować się do egzaminu gimnazjalnego z tego przedmiotu.

W jednej publikacji połączono bowiem odpowiednio dobraną i przejrzyście opracowaną teorię z zadaniami o charakterze egzaminacyjnym.

 • zadania typu egzaminacyjnego pogrupowane według działów
 • przykładowe arkusze egzaminacyjne
 • niezbędna teoria w pigułce
 • poziom trudności zadań odpowiadający poziomowi egzaminu
 • czytelny i uporządkowany układ treści
 • przejrzysta struktura każdej jednostki tematycznej
 • rozwiązania przykładowych zadań i pomocne wskazówki
 • odpowiedzi umożliwiające weryfikację samodzielnej pracy
 • przystępna forma pozwalająca każdemu uczniowi na efektywne opanowanie materiału
 • kody QR odsyłające do dodatkowych arkuszy i pełnych rozwiązań zadań

 • Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

  Dodatkowe informacje

  Autor Opracowanie zbiorowe
  Nazwa Przed egzaminem. Matematyka. Teoria, zadania, arkusze. Gimnazjum
  Liczba stron 128
  Data premiery 12-09-2016
  Wydawca Nowa Era
  Seria Przed egzaminem
  Oprawa miękka
  ean 9788326728457
  Numer wydania I
  Język wydania polski
  Język oryginału polski
  Rok wydania 2016
  Forma książka

  Opinie

  Oceń ten produkt jako pierwszy

  Napisz własną recenzję

  Oceniasz: Przed egzaminem. Matematyka. Teoria, zadania, arkusze. Gimnazjum

  Jak oceniasz ten produkt? *

   
  1 1 gwiazdka
  2 2 gwiazdki
  3 3 gwiazdki
  4 4 gwiazdki
  5 5 gwiazdek
  Ocena
  • Limit znaków:

  Dostawa

  Koszty dostawy:

  Zamówienie do 149 zł

  DostawaPłatność onlinePłatność
  przy odbiorze*
  Punkt odbioru 0,00 zł -
  Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
  Kurier 8,99 zł 10,99 zł
  Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -

  Zamówienie powyżej 149 zł

  DostawaPłatność onlinePłatność
  przy odbiorze*
  Punkt odbioru 0,00 zł -
  Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
  Kurier 0,00 zł 5,99 zł
  Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -

  *Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

  Autor

  Opracowanie zbiorowe to utwór, który składa się z wielu odrębnych części, przygotowanych przez różnych twórców. W żaden sposób nie współpracują oni ze sobą ani nie porozumiewają się przy tworzeniu dzieła. Każdy z nich pracuje nad indywidualnym materiałem, realizując swój wkład. Nie zachodzi więc pomiędzy nimi stosunek współautorstwa. Inicjatorem, organizatorem, koordynatorem i instytucją finansującą powstawanie opracowania zbiorowego jest wydawca. Łączy on w całość poszczególne partie dzieła i jest odpowiedzialny za jego finalny kształt. Decyduje również o tym, jak przedstawia się skład zespołu twórców, w jaki sposób powstały utwór jest eksploatowany oraz jakie wynagrodzenie przysługuje poszczególnym autorom.


  Opracowania zbiorowe to najczęściej prace o charakterze naukowym, takie jak encyklopedie, słowniki, podręczniki, leksykony, albumy, kodeksy, czy zbiory referatów i konferencji. Stanowią one często zbiorczą prezentację dokonań różnych naukowców. Czytelnik ma dzięki temu możliwość spojrzenia na określone zagadnienie z różnych punktów widzenia i zajęcia na tej podstawie własnego stanowiska. Unika tym samym ryzyka subiektywizmu, co ma często miejsce w przypadku lektury opracowań pojedynczego autora. W ramach jednego opracowania może zapoznać się z dopełniającymi się, a nieraz także przeciwstawnymi teoriami czy opiniami. Przyjmuje się, że wkład w powstanie opracowania zbiorowego nie musi mieć charakteru twórczego. Może polegać m.in. na zgromadzeniu materiałów źródłowych, opracowaniu założeń metodologicznych, przeprowadzeniu badań i analiz danych statystycznych, interpretacji wyników badań, a także na sporządzeniu treści opracowania czy prezentacji graficznej.


  Zgodnie z zapisami art. 11 prawa autorskiego, wydawcy przysługują autorskie prawa majątkowe do opracowania zbiorowego. Wychodzi się bowiem z założenia, że to po jego stronie leży finansowanie dzieła oraz ponoszenie ekonomicznego ryzyka związanego z jego publikacją. Uzyskuje on prawo do utworu jako całości oraz do jego tytułu, podczas gdy autorzy zachowują prawa autorskie do opracowanych przez siebie części. Wydawnictwa zwykle wymagają od twórców ujawnienia wkładu w powstanie opracowania zbiorowego. W tym celu jest przygotowywana tzw. deklaracja wkładu, obejmująca procentowy udział oraz zakres odpowiedzialności. Dokument ten ma przeciwdziałać nierzetelności naukowej, objawiającej się w postaci zjawisk jak „ghostwriting” oraz „guest autorship”. Pierwsze z nich dotyczy takiej sytuacji, w której twórca wnoszący istotny wkład w powstanie dzieła, jest pomijany na liście autorów. „Guest authorship” (inna nazwa to „honoraty authorship”) polega natomiast na tym, że autorstwo wydzielonej części opracowania zbiorowego przypisuje sobie osoba, która w żaden sposób nie uczestniczyła w jego tworzeniu. Jest ona dopisywana do listy autorów, co ma zwykle na celu nieuczciwe wzbogacenie swojego dorobku naukowego. W przypadku zaangażowania przez twórcę w powstawanie jego części opracowania zbiorowego instytucji zewnętrznej spoczywa na nim ponadto obowiązek zaznaczenia tego faktu we wstępie.