Przedsiębiorczość społeczna. Teoria i praktyka

(okładka miękka, książki)
Liczba stron: 284
Data premiery: 02-09-2015
Wydawca: Wolters Kluwer

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
69,00 zł
Special Price 47,49 zł
- +
LUB

Opis

Zwykle zakładamy, że duże zmiany wymagają dużych inwestycji. Są jednak sytuacje, w których systemowe i trwałe zmiany na wielką skalę są wprowadzane przez jednostki początkowo niemające żadnych środków oprócz własnej pasji, kreatywności i przedsiębiorczego sposobu myślenia - można powiedzieć, że w jakiś sposób uzyskują coś z niczego. Jednostki te nazywane są przedsiębiorcami społecznymi, a książka przedstawia specyficzną "magię" ich podejścia. 

Jest coś intrygującego w przedsiębiorcach społecznych, którzy zwykle koncentrują się na rozwiązywaniu najbardziej palących i - z pozoru - nierozwiązywalnych problemów społecznych. I robią to z sukcesem - nie tylko wprowadzają innowacyjne metody, ale także zmieniają nastawienie ludzi i społeczności. Niezależnie więc od celów, takich jak walka z bezrobociem, rozwój zaniedbanych gmin, integracja osób niepełnosprawnych, nowe metody edukacji, równouprawnienie kobiet, ochrona natury - inicjują oddolny proces, rodzaj łańcucha zmian wpływających na ludzi i społeczności. 

W książce przedstawiono teorię i praktykę uzyskiwania zmiany społecznej, szczególnie takiej, która jest długofalowa, nieodwracalna, tworzy obywatelski kapitał społeczny, daje perspektywy, optymizm i otwiera drogę do nowych umiejętności. Zmiana zainicjowana przez przedsiębiorców społecznych staje się wtedy endogenna - uzyskiwana jest bowiem dzięki potencjałowi tkwiącemu w ludziach i społecznościach, nie jest przynoszona z zewnątrz przez ekspertów. 

W opracowaniu zaprezentowano badania, które wskazują na cechy osobowości sprzyjające budowaniu kapitału społecznego, oraz wprowadzono nową definicję lidera - osoby działającej poprzez upodmiotowienie społeczności. Przedstawiono także nowe podejście do dynamicznej przedsiębiorczości społecznej wraz z szeregiem rekomendacji dotyczących najlepszych sposobów działania.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Praszkier Ryszard, Nowak Andrzej
Nazwa Przedsiębiorczość społeczna. Teoria i praktyka
Liczba stron 284
Data premiery 02-09-2015
Wydawca Wolters Kluwer
Oprawa miękka
ean 9788326493355
Numer wydania II
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2015
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Przedsiębiorczość społeczna. Teoria i praktyka

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Andrzej Nowak pojawił się na świecie 12 listopada 1960 roku w Krakowie. Polski profesor nauk humanistycznych, historyk, sowietolog, wykładowca, publicysta i autor książek historycznych. Ekspert w zakresie polityki wschodniej, geopolityki oraz stosunków polsko-rosyjskich. Absolwent studiów na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pracownik naukowy Instytutu Historii Polskiej Akademii Nauk, gdzie objął funkcję kierownika Zakładu Historii Europy Wschodniej i Studiów nad Imperiami XIX i XX wieku. Prowadził zajęcia akademickie na wielu polskich i zagranicznych uczelniach – m.in. kanadyjskich, amerykańskich czy angielskich. Członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej oraz narodowej Rady Rozwoju. Profesor Andrzej Nowak jest zaangażowany w działalność publicystyczną. Jego artykuły i eseje ukazywały się m.in. na łamach takich czasopism jak „Arka”, „Nasz Dziennik”, „Gość Niedzielny”, „W Sieci”, „Do Rzeczy”, „Gazeta Polska”, „Wprost”, „Niedziela”, „Solidarność”, „Znak” czy „Rzeczpospolita”. Był również redaktorem naczelnym czasopisma „Arcana”. Autor wielu książek historycznych, takich jak m.in. „Historia i polityka”, „Blaski i nędze życia w PRL”, „Kościół na straży polskiej niepodległości”, „Uległość czy niepodległość”, „Ojczyzna ocalona” czy „Niepodległa! O historii nie dla idiotów”. Za swoją działalność otrzymał wiele prestiżowych nagród i odznaczeń, m.in. Srebrny Krzyż Zasługi. Profesor Andrzej Nowak w swoich książkach prezentuje kompletny obraz dziejów polskiego narodu. Szczególną uwagę poświęca dążeniom do odzyskania niepodległości oraz zależności Polski od Rosji. Podkreśla przy tym rolę polskiego Kościoła w pokojowej walce o wolność, w tym takich postaci jak Jan Paweł II, kardynał Stefan Wyszyński czy ksiądz Jerzy Popiełuszko. Andrzej Nowak odpowiada napytanie o to, w jaki sposób nasz kraj może utrzymać suwerenność we współczesnych czasach i zapewnić sobie bezpieczeństwo. Prezentuje antykomunistyczną i konserwatywną postawę. Dostrzega nowe formy zniewolenia, które zagrażają polskiej tożsamości narodowej i kulturze naszego kraju.