Przez piekło do wolności. Historia Polaka w Niemczech. Tom 1

(okładka miękka, książki)
80/100
Autor: Kocot Gregor
Data premiery: 30-12-2020
Wydawca: Psychoskok
Oprawa: miękka

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny + czas dostawy

Normalna cena:
37,90 zł
Special Price 23,99 zł
- +
LUB

Opis

Jak przerwać niekończące się przeklęte pasmo dramatów i horrorów? Jak pokonać największego wroga? Autobiograficzna powieść przygodowa o zabarwieniu kryminalnym, z duchowo-psychologicznym tłem. Konfrontacja z utartymi zasadami człowieka, bazującego na swoim umyśle, który wierzy w swoją siłę i mądrość. Ciężkie doświadczenia z alkoholem i zdeterminowaną walkę o uwolnienie się od nałogu. Ta książka jest opowieścią o siłach rządzących człowiekiem, zarówno tych dobrych jak i tych złych. Przemawia nie tylko do tych, którzy odnaleźli swoje dobro i ukojenie w Bogu, ale do wszystkich, którzy wypaczyli wiarę chrześcijańską i potrzebują odrodzenia. Do osób, które wątpią lub brakuje im nadziei i siły, aby w Niego uwierzyć.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Kocot Gregor
Nazwa Przez piekło do wolności. Historia Polaka w Niemczech. Tom 1
Data premiery 30-12-2020
Wydawca Psychoskok
Oprawa miękka
ean 9788381197175
Tytuł i podtytuł oryginalny Przez piekło do wolności. Historia Polaka w Niemczech Tom 1
Numer wydania I
Rok wydania 2020
Język wydania polski
Język oryginału polski
Forma książka
Gabaryt mały

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 1

Jeśli do tej pory uważasz, że dobro i zło to tylko pojęcia, a Bóg i Szatan to twory abstrakcyjne, które, choć istnieją, to nie mają realnego wpływu na życie człowieka i nie ingerują w nie, to po lekturze tej książki ten pogląd z pewnością się zmieni o sto osiemdziesiąt stopniGregor Kocot postanowił podzielić się z czytelnikami historią swojego życia i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyż na rynku wydawniczym co rusz pojawiają się interesujące biografie, gdyby nie to, że to opowieść, która mogłaby posłużyć za kanwę scenariusza filmowego. Znajdziemy tu wątki paranormalne, cuda, historie kryminalne, a także wiele informacji o Bogu, poszukiwaniu drogi do Niego, walkę z nałogiem alkoholowym, perypetie rodzinne i wszystko udokumentowane oraz poparte cytatami z Biblii, która obfituje w wersety doskonale obrazujące życie człowieka i problemy, które się w nim pojawiają, gdyż można w niej odnaleźć odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania. Problem jednak w tym, że nie wszyscy potrafią te odpowiedzi odnaleźć i właściwie zinterpretować.


Droga do wolności od nałogu alkoholowego oraz do odnalezienia Boga jest kręta i obfitująca w sytuacje, które ciężko pojąć z punktu widzenia zwykłego śmiertelnika.


Walka Dobra ze Złem to nie tylko wątek fantastycznych opowieści i filmów, a realny proces, w którym uczestniczymy świadomie lub nie. Jeśli nie nazywamy czegoś po imieniu, nie oznacza to, że tego nie ma. To, że nie potrafimy tego dostrzec, nie oznacza, że ten proceder nie ma miejsca. Nasze niepowodzenia i sukcesy tłumaczymy różnorako. Każdego dnia spotykamy się z różnymi sytuacjami, na które współdziałają siły Dobra i Zła.


Autor postanowił podzielić się z czytelnikami swoimi doświadczeniami, aby wskazać drogę tym, którzy aktywnie poszukują drogi do Boga i próbują się uporać z ważnymi życiowymi problemami, niezależnie czy to uzależnienie od alkoholu, hazardu czy innych używek, by nie powielali jego błędów i nie poszli na zatracenie, a odnaleźli siłę w Jezusie i jego nauce.


Gregor Kocot przestrzega również przed zawierzaniem swojego życia członkom grup religijnych i różnych zgromadzeń chrześcijańskich, które pod płaszczykiem szerzenia nauki Jezusa, dbają tylko o swoje interesy finansowe oraz pozycję w hierarchii zgromadzenia. Ich nauka może uczynić wiele złego, gdyż daleka jest od Bożego planu i może nawet doprowadzić do tragedii.


To doskonała pozycja dla wszystkich, którzy pragną zgłębić naukę o Bogu, lub po prostu nie odnaleźli jeszcze swojej ścieżki do zbawienia i sposobu na życie, zatem potrzebują wsparcia kogoś, kto doświadczalnie niejedną ścieżką wśród ciemności kroczył, by nareszcie dotrzeć do prawdy i dzielić się nią z innymi.
Ocena
Recenzja wg Monika Urban / (Dodano 20.01.2021)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Przez piekło do wolności. Historia Polaka w Niemczech. Tom 1

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Paczkomaty Inpost 24/7 8,99 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce
7,99 zł 9,99 zł
Stacje Orlen 7,99 zł -
Sklepy Żabka 7,99 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 8,99 zł 10,99 zł
Kurier 10,99 zł 13,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce 0,00 zł 5,99 zł
Stacje Orlen 0,00 zł -
Sklepy Żabka 0,00 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 9,99 zł