Raban! O kościele nie z tej ziemi

(okładka twarda, książki)
90/100
Liczba stron: 320
Data premiery: 22-05-2019
Wydawca: Agora

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 72 godziny + czas dostawy

Normalna cena:
44,99 zł
Special Price 35,49 zł
- +
LUB

Opis

Kościół w Polsce nie ma ostatnio dobrej prasy. Kolejne afery zniechęcają do niego nawet ludzi głęboko wierzących. Tymczasem są na świecie katolicy, duchowni i świeccy, którzy tworzą zupełnie inny Kościół - taki, jaki się Polakom w głowie nie mieści.

Świątynie prowadzone przez kobiety na brazylijskiej prowincji, kardynał odprawiający mszę dla gejów i lesbijek w Londynie, wspólna wigilia dla chrześcijan i muzułmanów w Brukseli, żonaci księża w Czechach, kapłani mieszkający na ulicach wśród slumsów Argentyny, zakonnik broniący traktowanych jak niewolników pracowników plantacji bananów w Dominikanie, katolicki dostojnik z Birmy, który porównuje zmiany klimatu do nadchodzącej Apokalipsy...

Oto Kościół XXI wieku – Kościół tych, którzy biorą sobie do serca słynne wezwanie papieża Franciszka „Róbcie raban!”. Którzy jego wzorem i zgodnie z jego słowami nie boją się manifestować swojej wiary w sposób „odważny i konkretny”.

Na poszukiwanie niepokornych katolików, rycerzy Bergoglia, wyrusza Mirosław Wlekły, autor głośnej biografii „Tu byłem. Tony Halik”. Znów przemierza świat, tym razem od Argentyny po Birmę, Brazylii po Liban, Dominikany po Anglię – by pokazać, jak może wyglądać katolicyzm.

„Raban!” to nie tylko awanturnicza i nieco niewiarygodna, choć prawdziwa, opowieść o rabanie w Kościele i próbie powrotu do źródeł chrześcijaństwa. To także swoisty raport o stanie świata i jego problemach: od biedy po ekologię oraz o determinacji, harcie ducha i miłości, bez której nic nie byłoby możliwe, a która na „peryferiach świata” waży jeszcze więcej. Wreszcie, to lektura, po której nieuchronnie nam Polakom, brzęczy w głowie pytanie: czy kiedyś będziemy gotowi na raban w polskim Kościele? A nade wszystko to zbiór reportaży najwyższej próby jednego z najzdolniejszych polskich reporterów młodego pokolenia.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Wlekły Mirosław
Nazwa Raban! O kościele nie z tej ziemi
Liczba stron 320
Data premiery 22-05-2019
Wydawca Agora
Oprawa twarda
ean 9788326828348
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 2

Kościół to ostatnio bardzo głośny temat. Zakupiłam tę książkę, aby dowiedzieć się, jak wiara przejawia się w innych miejscach świata. Przyznam, że bardzo zainteresował mnie sam opis, który opowiada o różnych miejscach, jak Brazylia, Birma, Liba, ale także Argentyna. W każdym z tych miejsc jest inne spojrzenie na wiarę, która mimo wszystko jest taka sama. Nasz kraj niestety jest daleko w tyle pod tym względem, dlatego wiele ludzi się odwraca od kościoła i niestety również od wiary. To spojrzenie pokazuje, jak świat się różni, jak nasz kościół się zmienia na świecie, ale nie u nas. Myślę, że dla każdego, kogo interesuje temat wiary i kościoła, ta książka okaże się bardzo interesująca.
Ocena
Recenzja wg kościół / (Dodano 16.07.2019)
Bardzo ciekawy reportaż o zmianie w kościele katolickim, który powoli otwiera się na inność i ludzi za sprawa papieża Franciszka. Bardzo ciekawa pozycja.
Ocena
Recenzja wg Olga / (Dodano 11.06.2019)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Raban! O kościele nie z tej ziemi

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

UWAGA. Ze względu na dużą ilość zamówień, czas wysyłki może ulec wydłużeniu.

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Koszty dostawy:

Zamówienie do 40 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Pocztex Kurier 48 6,99 zł 8,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie od 40 zł do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł** -
Pocztex Kurier 48 6,99 zł 8,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 4,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł

**Promocja trwa do 14.04.20 r.