Rachunkowość Zarządcza Zorientowana na Projekty

(okładka miękka)
Rachunkowość Zarządcza Zorientowana na Projekty (okładka miękka, książki)
Liczba stron: 166
Data premiery: 12-02-2010
Wydawca: CeDeWu Sp. z o.o.

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

Stale zmieniające się warunki gospodarowania powodują konieczność poszukiwania nowych koncepcji zarządzania. Jednym z docenionych przez menedżerów sposobów na sprostanie wymaganiom rzeczywistości jest zarządzanie przez projekty.
Obecnie w prawie każdym średnim i dużym przedsiębiorstwie obserwuje się przynajmniej próby organizowania działalności w formie projektów. W nowoczesnych podmiotach gospodarczych projektom podporządkowuje się natomiast cały system zarządzania.
Zorganizowanie działalności w formie projektów, zamiast tradycyjnego układu funkcjonalnego powoduje dużą elastyczność i możliwość szybkiego dostosowania się do otoczenia. Aby jednak zarządzanie przez projekty przynosiło satysfakcjonujące efekty, powinno być wspomagane przez odpowiednio dobrane instrumenty.
Wykorzystanie instrumentów rachunkowości zarządczej przy realizacji projektów podyktowane jest przede wszystkim koniecznością racjonalizacji kosztów działalności. Innymi słowy dąży się stale do zwiększenia efektywności wykorzystania zasobów przedsiębiorstwa. Dzięki zastosowaniu odpowiednio dobranych instrumentów rachunkowości zarządczej możliwe jest zminimalizowanie zagrożeń wynikających z prowadzenia działalności w formie projektów. Zbiór informacji otrzymanych dzięki rachunkowości zarządczej pozwala na podjęcie racjonalnych decyzji oraz na kontrolę zasobów przedsiębiorstwa. To z kolei może w dalszym horyzoncie czasowym zadecydować o przewadze konkurencyjnej, a nawet przesądzić o dalszym istnieniu organizacji.
Celem książki jest wskazanie możliwości wykorzystania instrumentów rachunkowości zarządczej i controllingu w przedsiębiorstwach, w których realizowane są projekty. Autor koncentruje się przede wszystkim na tych instrumentach, które w sposób kompleksowy ukierunkowane są na wspomaganie zarządzania przez projekty.

Dodatkowe informacje

Autor Klinowski Marcin
Nazwa Rachunkowość Zarządcza Zorientowana na Projekty
Liczba stron 166
Data premiery 12-02-2010
Wydawca CeDeWu Sp. z o.o.
Oprawa miękka
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor Cedewu
Język oryginału polski
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Rachunkowość Zarządcza Zorientowana na Projekty

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: