Rekrutacja do przedszkoli

(okładka miękka, książki)
Liczba stron: 72
Data premiery: 15-04-2015
Wydawca: Wolters Kluwer

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

Od roku szkolnego 2014/2015 obowiązują zmienione zasady rekrutacji do publicznych przedszkoli. Publikacja zawiera praktyczne wyjaśnienia i wskazówki specjalistów oraz procedury i wzory dokumentów, które ułatwią przeprowadzenie krok po kroku postępowania rekrutacyjnego z uwzględnieniem wszystkich najważniejszych terminów, kompetencji organu prowadzącego i dyrektora oraz praw i obowiązków rodziców. Wersja on-line pozwoli na szybkie przygotowanie odpowiedniej dokumentacji.

Dyrektorze, dowiesz się m.in.:

  • kiedy rada gminy musi podjąć uchwałę o rekrutacji do przedszkola
  • jakie kompetencje i zadania w procesie rekrutacji do przedszkola publicznego mają organ prowadzący oraz dyrektor przedszkola
  • czy informacja o kryteriach przyjęć do oddziałów przedszkolnych powinna znaleźć się w uchwale rekrutacyjnej
  • czy dzieci 4 i 5-letnie będą mogły brać udział w rekrutacji do przedszkoli w roku szkolnym 2015/2016
  • w jaki sposób zgodnie z prawem reagować na odwołania rodziców

Dodatkowe informacje

Autor Marciniak Lidia, Piotrowska-Albin Elżbieta
Nazwa Rekrutacja do przedszkoli
Liczba stron 72
Data premiery 15-04-2015
Wydawca Wolters Kluwer
Seria ABC praktyki prawa oświatowego
Oprawa miękka
ean 9788326481963
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2015
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Rekrutacja do przedszkoli

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Lidia Marciniak to polska prawniczka i autorka opracowań w zakresie Prawa Oświatowego oraz Prawa Oświatowego dla Przedszkoli. Ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Kształciła się również podyplomowo na Uniwersytecie Warszawskim oraz na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. W ramach studiów podyplomowych poszerzyła swoją wiedzę z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, a także polityki i zarządzania. Począwszy od maja 2006 roku Lidia Marciniak podejmuje współpracę z Wydawnictwem Wolters Kluwer. Jej publikacje poruszające zagadnienia prawne można przeczytać również w serwisie internetowym Prawo.pl. Marciniak jest współautorką wielu książek przydatnych w pracy nauczycieli, kadry zarządzającej placówkami edukacyjnymi, a także opiekunów. Znajdziemy w nich między innymi wzory dokumentów i pism, które znajdują zastosowanie w praktyce. Zostały one przygotowane z uwzględnieniem aktualnych przepisów prawnych, takich jak zwłaszcza Kodeks pracy, ustawa Prawo oświatowe czy Kodeks Pracy. Autorka wyjaśnia skomplikowane zagadnienia prawne dotyczące zatrudniania nauczycieli, odpowiedzialności dyscyplinarnej, urlopów, a także zasad przyznawania dodatków socjalnych. W swoich matriałach porusza również kwestię opracowywania, uchwalania i wprowadzania zmian do statutu szkoły podstawowej. Przekazuje przedstawicielom dyrekcji praktyczne wskazówki i pomaga uniknąć najczęstszych błędów. Książki Lidii Marciniak są także pomocne w celu planowania awansu zawodowego nauczycieli oraz oceniania ich pracy. Lektura sprzyja również przestrzeganiu przepisów w zakresie ochrony danych osobowych w szkole i przedszkolu – zgodnie z ustawą RODO. Autorka informuje, jakie obowiązki ciążą w związku z tym na dyrektorach placówek edukacyjnych i jakie konsekwencje grożą za niedostosowanie się do wytycznych. Lidia Marciniak porusza również kwestie prawne związane m.in. z zakładaniem placówek oświatowych, ich przekształcaniem, prowadzeniem rekrutacji czy organizowaniem dla uczniów indywidualnego toku nauczania oraz pomocy materialnej. Z jej książek można się również dowiedzieć, jak prawidłowo prowadzić arkusz organizacji pracy szkoły i przedszkola.