Religia 1. Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa

(okładka miękka)
Religia 1. Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa (okładka miękka, książki)
Liczba stron: 124
Data premiery: 06-07-2011
Wydawca: Wydawnictwo Święty Wojciech

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
16,00 zł
Special Price 13,99 zł
- +
LUB

Opis

„Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa” to podręcznik Wydawnictwa Święty Wojciech, przeznaczony do nauki religii w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Autorami publikacji są ks. prof. Jan Szpet i Danuta Jackowiak.

Książka została dostosowana do możliwości percepcyjnych sześciolatków, ukazując zagadnienia w taki sposób, by były one zrozumiałe dla sześciolatków. Korzystając z podręcznika, dziecko poznaje podstawowe prawdy wiary oraz pogłębia swoją świadomość religijną. Uczy się również, jak ważna w życiu człowieka jest przyjaźń i codzienny kontakt z Bogiem oraz podnosi swoją świadomość bycia dzieckiem Bożym.

Podręcznik został podzielony na sześć części – łącznie 50 rozdziałów, które stanowią pojedyncze jednostki lekcyjne. Każdy rozdział rozmieszczony jest na dwóch stronach o bogatej szafie graficznej, zachęcającej ucznia do nauki i mają na celu rozbudzić w dzieciach zapał do zdobywania wiedzy religijnej. 

Każda jednostka lekcyjna zawiera:
• wprowadzenie w tematykę lekcji mobilizujące do zastanowienia się na istotą zagadnienia
• zaznaczone na niebiesko cytaty, nie tylko przygotowujące do samodzielnego czytania Słowa Bożego, ale także pozwalające dzieciom na systematyczny kontakt z Pismem Świętym
barwne fotografie i rysunki pozwalające na zrozumienie poruszanych zagadnień i pobudzające wyobraźnię, co jest szczególnie ważne w przypadku pierwszoklasistów, którzy większą uwagę przywiązują do zdjęć niż tekstów
pytania podsumowujące każdą katechezę i zachęcające dzieci do samodzielnego przemyślania tematów prowadzonych podczas katechezy
 
Dzięki podręcznikowi „Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa” sześciolatek będzie potrafił zinterpretować Przykazania Boże, nauczy się wyrażać swoją religijność, pogłębi przeżywanie modlitwy, a także ukształtuje potrzebę stałego kontaktu ze Słowem Bożym.

Numer dopuszczenia MEN: AZ-1-01/10

Dodatkowe informacje

Autor Opracowanie zbiorowe
Nazwa Religia 1. Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa
Liczba stron 124
Data premiery 06-07-2011
Wydawca Wydawnictwo Święty Wojciech
Seria Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa
Oprawa miękka
ean 9788375163322
Numer wydania I
Język wydania polski
Numer dopuszczenia AZ-1-01/10
Język oryginału polski
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Religia 1. Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 7,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Opracowanie zbiorowe to utwór, który składa się z wielu odrębnych części, przygotowanych przez różnych twórców. W żaden sposób nie współpracują oni ze sobą ani nie porozumiewają się przy tworzeniu dzieła. Każdy z nich pracuje nad indywidualnym materiałem, realizując swój wkład. Nie zachodzi więc pomiędzy nimi stosunek współautorstwa. Inicjatorem, organizatorem, koordynatorem i instytucją finansującą powstawanie opracowania zbiorowego jest wydawca. Łączy on w całość poszczególne partie dzieła i jest odpowiedzialny za jego finalny kształt. Decyduje również o tym, jak przedstawia się skład zespołu twórców, w jaki sposób powstały utwór jest eksploatowany oraz jakie wynagrodzenie przysługuje poszczególnym autorom.


Opracowania zbiorowe to najczęściej prace o charakterze naukowym, takie jak encyklopedie, słowniki, podręczniki, leksykony, albumy, kodeksy, czy zbiory referatów i konferencji. Stanowią one często zbiorczą prezentację dokonań różnych naukowców. Czytelnik ma dzięki temu możliwość spojrzenia na określone zagadnienie z różnych punktów widzenia i zajęcia na tej podstawie własnego stanowiska. Unika tym samym ryzyka subiektywizmu, co ma często miejsce w przypadku lektury opracowań pojedynczego autora. W ramach jednego opracowania może zapoznać się z dopełniającymi się, a nieraz także przeciwstawnymi teoriami czy opiniami. Przyjmuje się, że wkład w powstanie opracowania zbiorowego nie musi mieć charakteru twórczego. Może polegać m.in. na zgromadzeniu materiałów źródłowych, opracowaniu założeń metodologicznych, przeprowadzeniu badań i analiz danych statystycznych, interpretacji wyników badań, a także na sporządzeniu treści opracowania czy prezentacji graficznej.


Zgodnie z zapisami art. 11 prawa autorskiego, wydawcy przysługują autorskie prawa majątkowe do opracowania zbiorowego. Wychodzi się bowiem z założenia, że to po jego stronie leży finansowanie dzieła oraz ponoszenie ekonomicznego ryzyka związanego z jego publikacją. Uzyskuje on prawo do utworu jako całości oraz do jego tytułu, podczas gdy autorzy zachowują prawa autorskie do opracowanych przez siebie części. Wydawnictwa zwykle wymagają od twórców ujawnienia wkładu w powstanie opracowania zbiorowego. W tym celu jest przygotowywana tzw. deklaracja wkładu, obejmująca procentowy udział oraz zakres odpowiedzialności. Dokument ten ma przeciwdziałać nierzetelności naukowej, objawiającej się w postaci zjawisk jak „ghostwriting” oraz „guest autorship”. Pierwsze z nich dotyczy takiej sytuacji, w której twórca wnoszący istotny wkład w powstanie dzieła, jest pomijany na liście autorów. „Guest authorship” (inna nazwa to „honoraty authorship”) polega natomiast na tym, że autorstwo wydzielonej części opracowania zbiorowego przypisuje sobie osoba, która w żaden sposób nie uczestniczyła w jego tworzeniu. Jest ona dopisywana do listy autorów, co ma zwykle na celu nieuczciwe wzbogacenie swojego dorobku naukowego. W przypadku zaangażowania przez twórcę w powstawanie jego części opracowania zbiorowego instytucji zewnętrznej spoczywa na nim ponadto obowiązek zaznaczenia tego faktu we wstępie.