Renn. Breslau. Miasto złota i miłości

(okładka miękka)
Renn. Breslau. Miasto złota i miłości (okładka miękka, książki)
100/100
Liczba stron: 300
Wydawca: Wydawnictwo Poligraf
Oprawa: miękka

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
36,90 zł
Special Price 23,99 zł
- +
LUB

Opis

Stockinger miał ze sobą siekierę, więc bez problemu wyrąbał na środku stawu przerębel, w którym wylądowały beczki. Chlupot zatapianego złota, które poszło na samo dno, jeszcze długo szumiał w uszach Renna.

Edwin miał tego wieczoru nadzieję, że wreszcie jego serce upolowało to, czego tak bardzo pragnął. Wbrew wszystkim przeciwnościom, wbrew wojnie, wbrew niemal pewnemu sprzeciwowi jego rodziny, wbrew nazistom. Postanowił walczyć o swoją miłość.

– To jakieś brednie... – Nie zdążył nawet dokończyć zdania, gdy potężny cios w twarz zwalił go z krzesła. Uderzył głową o podłogę wyłożoną kafelkami. „Pewnie po to, aby można było łatwiej zetrzeć z niej krew przesłuchiwanych”, przeszło mu przez myśl.
fragmenty powieści

Chociaż "Renn. Breslau – miasto złota i miłości" to powieść, czyta się ją jak fabularyzowany dokument. Powstała na podstawie badań wielu gazet, fotografii i książek. Perypetie Hauptmanna są podróżą w czasie po mieście, które już nie istnieje. Wielka miłość Edwina do Ursuli odgrywa tu istotną rolę. Młoda kobieta pochodzi z polsko-niemieckiej rodziny i czuje się Polką. Ta „polskość” nie pozwala jej obdarzyć uczuciem niemieckiego oficera, który, odtrącony, rzuca się w ramiona bogatej baronowej. Renn uczestniczy w ukrywaniu złota, dzieł sztuki oraz tajnych dokumentów. Wraz z nim poznajemy wiele tajemniczych miejsc, m.in.: w Jelczu, Miliczu, Żmigrodzie, Oławie, Trzebnicy, Bardzie Śląskim, Kudowie-Zdroju oraz w zamku Książ. Historia relacji międzyludzkich przedstawiona w książce jest uniwersalna i mogłaby się wydarzyć wszędzie. Nie tylko w Breslau i w tamtej epoce. To, co przydarzyło się Edwinowi Rennowi, może przytrafić się każdemu, także tu i teraz.

Dodatkowe informacje

Autor Tokarz Krzysztof
Nazwa Renn. Breslau. Miasto złota i miłości
Liczba stron 300
Data premiery 15-03-2017
Wydawca Wydawnictwo Poligraf
Oprawa miękka
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor OSDW Azymut
Język oryginału polski
Rok wydania 2017
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 3

dobrze się czyta, fajna fabuła. dla mnie zawsze jest ważne aby książka opowiadała o czymś. a tu to jest.
Ocena
Recenzja wg Magnum / (Dodano 21.10.2017)
fajna książka, czekam na drugą część. trzyma w napięciu, koniec to rewelacja
Ocena
Recenzja wg wars / (Dodano 12.10.2017)
bardzo dobra książka. bardzo sprawnie opisana historia miasta, ludzi. miłości pomiędzy Niemcem a Polską w czasie II wojny. ale nie historia mnie zachwyciła, tylko kapitalnie przedstawiona story. intrygi, śledzenie, wreszcie intrygujące zakończenie.
Ocena
Recenzja wg oswald / (Dodano 29.04.2017)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Renn. Breslau. Miasto złota i miłości

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: