Rita z Cascii. Życie świętej od róż

(okładka twarda, książki)
Liczba stron: 216
Data premiery: 06-11-2014
Wydawca: Wydawnictwo Jedność

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
39,00 zł
Special Price 25,49 zł
- +
LUB

Opis

Pełen pięknych fotografii, starannie wydany album zaprasza czytelników do miejsc związanych
ze św. Ritą z Cascii – zatem tam, gdzie znajdują się liczne ślady obecności świętej od róż, a ponadto obiekty będące przejawem jej kultu rozpowszechnionego współcześnie już na całym świecie.
Także w Polsce ta patronka rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji, opiekunka ludzi zrozpaczonych i zdesperowanych ma rosnące grono czcicieli. Coraz więcej osób pragnie poznać niezwykłą historię żyjącej na przełomie XIV i XV w. kobiety – skromnej dziewczyny, żony, matki, wdowy, zakonnicy i mistyczki – będącej wzorem chrześcijańskiej postawy, której heroiczna miłość do Chrystusa i wybaczająca miłość do bliźniego zapewniły drogę na ołtarze. Niniejsze opracowanie ukazuje życie i charyzmat św. Rity. Prowadzi również do wielu miejsc, gdzie pielgrzymują i gromadzą się wierni pociągnięci jej przykładem i poszukujący jej wstawiennictwa u Boga.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Sobolewski Zbigniew
Nazwa Rita z Cascii. Życie świętej od róż
Liczba stron 216
Data premiery 06-11-2014
Wydawca Wydawnictwo Jedność
Oprawa twarda
ean 9788379711109
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Rita z Cascii. Życie świętej od róż

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Zbigniew Sobolewski pojawił się na świecie w 1963 roku. Ksiądz kościoła rzymskokatolickiego, pochodzący z parafii Sadowne, znajdującej się na obszarze diecezji drohiczyńskiej. Doktor teologii moralnej, absolwent Wyższego Seminarium Duchownego w Siedlcach oraz Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego w Rzymie. Zbigniew Sobolewski święcenia kapłańskie otrzymał 6 czerwca 1987 roku. Następnie podejmował posługę wikariusza w parafii w Sokołowie Podlaskim. Wykładowca teologii moralnej, prałat jego Świątobliwości oraz Kanonik Kapituły Łukowskiej. Pełni również funkcję przewodniczącego zarządu Dzieła Pomocy „Ad Gentes”, którego celem jest wspieranie działalności misyjnej i charytatywnej Kościoła. Ksiądz Sobolewski założył poza tym dwie szkoły – Gimnazjum Katolickie w Białej Podlaskiej oraz Katolickie Liceum Ogólnokształcące. Pełni funkcję redaktora naczelnego „Kwartalnika Caritas”. Jego artykuły ukazywały się na łamach takich czasopism jak „Sygnały Troski”, „Nasz Dziennik”, „Różaniec” oraz „Echo Katolickie”. Ksiądz Zbigniew Sobolewski to autor licznych książek o tematyce religijnej, modlitewników oraz leksykonów. Do jego przykładowych publikacji należą takie tytuły jak „Pojednajcie się z Bogiem”, „Modlitewnik czcicieli św. Rity”, „Mówił im wiele w przypowieściach”, „Rozważania o wierze”, „Umocnij mnie, Panie” czy „Pojednajcie się z Bogiem”. Jest także twórcą literatury dziecięcej – opublikował takie książki jak „Bajki na wszystkie pory roku” czy „Bajki dla młodszych i starszych”. Zbigniew Sokołowski poprzez swoją twórczość pomaga lepiej zrozumieć sens wiary chrześcijańskiej i nawiązać osobistą relację z Jezusem. Lektura jego publikacji pozwala znaleźć rozumowe wyjaśnienie katolickich przykazań, zasad czy dogmatów. Sprzyja również głębokiej refleksji na temat własnego życia oraz inspiruje do szukania prawdy o sobie samym. Książki księdza Zbigniewa Sobolewskiego dotykają także zagadnień związanych z życiem małżeńskim i rodzinnym. Wyjaśniają ponadto w zrozumiały sposób, jak podejść do spowiedzi i pracować nad swoimi grzechami oraz słabościami.