Rok 1984

(płyta kompaktowa CD, audiobooki)
Autor: Orwell George
Data premiery: 19-09-2018
Wydawca: Wydawnictwo MUZA S.A.

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
29,99 zł
Special Price 21,99 zł
- +
LUB

Opis

Wielki brat patrzy – to właśnie napisy tej treści, w antyutopii Orwella krzyczące z plakatów rozlepionych po całym Londynie, natchnęły twórców telewizyjnego show „Big Brother”. Czyżby wraz z upadkiem komunizmu wielka, oskarżycielska powieść straciła swoją rację bytu, stając się zaledwie inspiracją programu rozrywkowego? Nie. Bo ukazuje świat, który zawsze może powrócić. Świat pustych sklepów, permanentnej wojny, jednej wiary. 

Klaustrofobiczny świat Wielkiego Brata, w którym każda sekunda ludzkiego życia znajduje się pod kontrolą, a dominującym uczuciem jest strach. Świat, w którym ludzie czują się bezradni i samotni, miłość uchodzi za zbrodnię, a takie pojęcie jak „wolność” i „sprawiedliwość” nie istnieją. Na świecie są miejsca, gdzie ten stan wciąż trwa. I zawsze znajdą się „cudotwórcy” gotowi obiecywać stworzenie nowego ładu, który od wizji Orwella dzieli tylko krok. Niestety, piekło wybrukowane jest dobrymi chęciami…


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Orwell George
Nazwa Rok 1984
Data premiery 19-09-2018
Wydawca Wydawnictwo MUZA S.A.
Tłumacz Mirkowicz Tomasz
Lektor Radziwiłowicz Jerzy
ean 9788328711143
Tytuł i podtytuł oryginalny 1984
Numer wydania I
Czas trwania 11 godz. 55 min.
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Rok wydania 2018
Forma płyta kompaktowa CD

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Rok 1984

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Jeden z najsłynniejszych brytyjskich pisarzy XX wieku, publicysta, felietonista i krytyk literacki, zwolennik socjalizmu demokratycznego. George Orwell, a właściwie Eric Arthur Blair urodził się w 1903 roku w Motihari w Bengalu, w przeciętnej angielskiej rodzinie z klasy średniej. Do Anglii po raz pierwszy przybył w wieku 4 lat. Najpierw uczył się w prywatnej szkole z internatem, a potem dzięki zdobytemu w 1917 roku stypendium przez 4 lata uczęszczał do ekskluzywnego Eaton College. Od 1922 przez kolejne 6 lat pracował w Królewskiej Policji Imperialnej w Birmie, jednak porzucił służbę i udał się do Paryża, gdzie publikował swoje pierwsze artykuły. W 1936 roku ożenił się z Eileen O’Shaughnessy i w tym samym roku wyruszył wziąć udział w wojnie domowej w Hiszpanii. Walczył po stronie republikańskiej, a swoje wspomnienia dotyczące tego okresu zawarł w wydanej jeszcze w czasie wojny książce pt. „W hołdzie Katalonii”. Pisarz wiódł raczej życie włóczęgi, współpracował z wieloma czasopismami, także z BBC, a w 1945 został korespondentem wojennym we Francji. Jego najbardziej znane dzieła to oczywiście „Folwark zwierzęcy” oraz „Rok 1984”, w których pisarz wyraża swoją nienawiść do totalitaryzmu, okazując przy tym niezwykłą wrażliwość na nierówności społeczne. Z jego powieści pochodzi mnóstwo wyrażeń, które weszły do języka potocznego m.in. „Wielki Brat patrzy”, „Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre są równiejsze”, czy pojęcie „nowomowy”. Oprócz tego Orwell jest znany także ze swoich zdecydowanych poglądów politycznych, bliskich socjalistycznej lewicy, które on sam nazywał socjalizmem demokratycznym. Pisarz zmarł na gruźlicę w 1950 roku (5 lat po swojej żonie), na kilka dni przed planowanym wyjazdem do sanatorium w Szwajcarii.