Sapiens. Od zwierząt do bogów

(płyta kompaktowa CD)
Data premiery: 08-05-2019
Wydawca: Wydawnictwo Literackie

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
44,90 zł
Special Price 29,99 zł
- +
LUB

Opis

Światowy hit. Książka, dzięki której rozpoczęła się międzynarodowa kariera Harariego.

Całościowa historia człowieka - od ukrywania się w jaskiniach do podróży na Księżyc i inżynierii genetycznej.

Sto tysięcy lat temu ludzie z trudem walczyli o przetrwanie, cały czas żyjąc w strachu przed wszechmocną naturą i rywalizującymi z nimi zwierzętami. Dzisiaj w XXI wieku opanowaliśmy cały świat i to nasz niekontrolowany rozwój jest zagrożeniem dla planety i zwierząt. Homo sapiens uczy się właśnie przekształcać swoje geny i chciałby stać się podobny do własnych wyobrażeń o bogach.

„Przesiedliśmy się z dłubanek na żaglowce, z żaglowców na parostatki, z parostatków na promy kosmiczne, lecz nikt nie wie, dokąd zmierzamy. Dysponujemy niespotykaną dotąd potęgą, ale nie mamy pojęcia, co z nią zrobić”.

Sapiens łączy biologiczne ujęcie z rozległą historyczną i kulturoznawczą perspektywą. Y.N. Harari chciałby, żebyśmy spojrzeli na siebie i nasze miejsce w świecie w nowy, prowokujący do myślenia sposób.

„Opowieść Harariego o tym, jak podbiliśmy Ziemię, oszałamia rozmachem i błyskotliwością”. The Guardian

„Oryginalna i stawiająca wiele pytań wartych namysłu”.
El Pais

„Yuval Noah Harari – historyk przyszłości”.
Le Monde

„Kompleksowa historia tego, co czyni nas ludźmi”.
The Independent

"Sapiens" to jeden z największych światowych bestsellerów ostatnich lat. Ponad 8 milionów sprzedanych egzemplarzy. Hollywoodzką ekranizację książki przygotowuje Ridley Scott.

Audiobook w interpretacji Rocha Siemianowskiego.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Harari Yuval Noah
Nazwa Sapiens. Od zwierząt do bogów
Data premiery 08-05-2019
Wydawca Wydawnictwo Literackie
Tłumacz Hunia Justyn
Lektor Siemianowski Roch
ean 9788308068885
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Rok wydania 2019
Forma płyta kompaktowa CD

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Sapiens. Od zwierząt do bogów

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 3,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Yuval Noah Harari pojawił się na świecie 24 lutego 1976 roku w izraelskiej miejscowości Kirjat Atta. Profesor na jerozolimskim Uniwersytecie Hebrajskim, specjalizujący się w historii wojskowej oraz historii średniowiecza. Tytuł naukowy doktora zdobył na Uniwersytecie w Oxfordzie. Harari to autor bestsellerowych książek, takich jak „Sapiens: od zwierząt do bogów”, „21 lekcji na XXI wiek”, „Homo deus. Krótka historia jutra”, a także bezpłatnego kursu pt. „Krótka historia ludzkości”. Autor w codziennym życiu praktykuje medytację Vipassana oraz jest zadeklarowanym weganinem. Yuval Noah Harari w swoich książkach poddaje całościowej analizie historię gatunku ludzkiego od początku jego istnienia. Opisuje mające miejsce na przestrzeni dziejów procesy polityczne, makroekonomiczne, technologiczne i społeczne. W swojej twórczości posługuje się bogatą wiedzą z zakresu wielu nauk, takich jak m.in. biologia, genetyka, biotechnologia, psychologia, socjologia, ekonomia, historia czy religioznawstwo. Autor pokazuje, w jaki sposób człowiek podporządkowywał sobie świat i rozwijał się w różnych dziedzinach życia. Zgodnie z wizją izraelskiego historyka, jeszcze w XXI wieku na skutek rozwoju technologii nastąpi upadek cywilizacji Homo sapiens. Najbogatsi ludzie staną się nieśmiertelni i będą mogli postawić się w miejscu Boga. Powstanie homo deus - superczłowiek maszyna, wyposażony w sztuczną inteligencję. Na szeroką skalę będą produkowane części ludzkiego ciała, które staną się towarem. Yuval Noah Harari poprzez swoją twórczość prowokuje czytelnika do stawiania sobie pytań o dalsze losy człowieka w XXI wieku. Sygnalizuje liczne zagrożenia wynikające z epokowych przemian. Prognozuje, że człowiek stanie się wiecznie niezadowolony, a na skutek jego działań może dojść do zagłady planety oraz zwierząt. Możliwość uzyskania nieśmiertelności doprowadzi również do przeludnienia oraz konfliktów zbrojnych o ograniczone zasoby. Problemem może okazać się również przedefiniowanie znaczenia religii oraz kształt współczesnych systemów polityczno-gospodarczych.