Schronienie. Tom 6. Trud i cierpienie

(okładka miękka)
Schronienie. Tom 6. Trud i cierpienie (okładka miękka, książki)
Autor: Weber David
Liczba stron: 848
Data premiery: 26-08-2014
Wydawca: Dom Wydawniczy Rebis

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
49,90 zł
Special Price 37,49 zł
- +
LUB

Opis

Wojna domowa z religijnymi fanatykami, głód i chaos – jak zapobiec upadkowi republiki?

Kościół Boga Oczekiwanego panował niepodzielnie nad wszystkimi domenami Schronienia. Po wielu stuleciach zastoju wyspiarskie królestwo Charisu zaczęło kwestionować edykty Kościoła Matki – zachęcane do tego przez tajemniczego mnicha wojownika Merlina Athrawesa.

Ogłoszenie przez Charis deklaracji niepodległości wywołuje krwawy konflikt, a Republika Siddarmarku pogrąża się w chaosie. Bunt przeciw Lordowi Protektorowi, doprowadza do wojny domowej.

Cesarz Cayleb z Charisu, jego żona Sharleyan i zaufany Merlin Athrawes próbują ocalić dawną republikę od głodu, posyłając z transportami żywności kolejne oddziały wojska, mające pokonać „ochotników” przybywających do Siddarmarku z sąsiednich Ziem Świątynnych.

Sytuacja wewnątrz Świątyni jest równie skomplikowana. Z jednej strony buntowników wychwala się za twardą postawę wobec schizmy, z drugiej podnosi się coraz więcej głosów krytyki ze strony tych, którzy pamiętają, że istnienie Kościoła Matki zależy w dużym stopniu od danin pobieranych w bogatej ongiś republice… i którzy zaczynają się zastanawiać, do czego doprowadzi głód panujący na tamtych ziemiach.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Weber David
Nazwa Schronienie. Tom 6. Trud i cierpienie
Liczba stron 848
Data premiery 26-08-2014
Wydawca Dom Wydawniczy Rebis
Seria Schronienie
Oprawa miękka
Tłumacz Szmidt Robert J.
ean 9788378185758
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Rok wydania 2014
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Schronienie. Tom 6. Trud i cierpienie

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 7,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Urodzony w 1952 roku amerykański pisarz. Tworzy powieści z gatunku science fiction, fantastyki oraz militarnej science fiction. Weber jest autorem oraz współautorem ponad 60 powieści, z których trzynaście figurowało na liście bestsellerów New York Timesa. Światy przedstawione książkach Webera są spójne, z racjonalnie wytłumaczonym mechanizmem działania technologii i społeczeństwa. Nawet poruszając się w konwencji fantasy, przedstawia magię jako rodzaj technologii, podlegający ściśle określonym zasadom. Autor skupia się na tematyce wojskowej, szczególnie marynarce wojennej. Pozwala to na zakwalifikowanie jego twórczości do gatunków literackich określanych jako militarna fantastyka naukowa oraz space opera. W swoich powieściach, pod maską fantastyki i fikcji naukowej autor porusza także ważne problemy społeczne, takie jak miejsce człowieka w świecie, sytuacja kobiet w społeczeństwie czy rola i wpływ religii na życie ludzi. Najbardziej znaną bohaterką wykreowaną przez Davida Webera jest Honor Harrington. Tej postaci zostało dotąd poświęcone kilkanaście powieści i kilka antologii. Cykl cieszy się bardzo dużym uznaniem wśród czytelników. Inne serie powieściowe tego autora to „Dahak”, „Bóg Wojny” oraz „Schronienie”.