Serce świadomości. Podróż neurochirurga w świat zjawisk niewyjaśnionych

(okładka miękka, książki)
90/100
Liczba stron: 462
Data premiery: 13-03-2019
Wydawca: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny + czas dostawy

Normalna cena:
39,90 zł
Special Price 27,49 zł
- +
LUB

Opis

Nowa książka Ebena Alexandra, autora międzynarodowego bestsellera "Dowód", znakomitego naukowca i wykładowcy Harvardu, który doświadczył życia po śmierci.

Szanowany neurochirurg, sceptyk i racjonalista, w czasie kilkudniowej śpiączki przeżył śmierć kliniczną i doświadczył życia po drugiej stronie. To wydarzenie wstrząsnęło jego światopoglądem.  Był tak głęboko przekonany o autentyczności tego doznania, że postawił na szali swoją karierę naukową, aby zbadać zjawiska niewytłumaczalne i oddać sprawiedliwość tym, którzy ich doświadczyli.

Eben Alexander naukowymi metodami bada zjawiska niewyjaśnione: od przeczuć, proroczych snów czy déjà vu, które dobrze znamy, po kontakty ze zmarłymi, telepatię, doświadczenia nieba, uzdrawianie za pomocą energii, wspomnienia z minionych wcieleń czy przebłyski geniuszu. Łączy wywód naukowy ze świadectwami osób, które doświadczyły niewytłumaczalnego.

"Serce świadomości" to książka, która dowodzi, że to, co niewyjaśnione, mówi więcej o rzeczywistości wokół nas, niż zwykliśmy sądzić. Pokazuje, że te doświadczenia są prawdziwe, głębokie i wartościowe. Największa zagadka nauki może stać się dla nas prawdziwym źródłem wewnętrznej mądrości i spełnienia.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Alexander Eben
Nazwa Serce świadomości. Podróż neurochirurga w świat zjawisk niewyjaśnionych
Liczba stron 462
Data premiery 13-03-2019
Wydawca Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Oprawa miękka
Tłumacz Śmietana Rafał
ean 9788324056163
Numer wydania I
Rok wydania 2019
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 2

"Serce świadomości" to prawdziwa historia mężczyzny, który przeżył śmierć kliniczną i doświadczył życia po śmierci. Eben Alexander to szanowany neurochirurg znany ze swojego naukowego i bardzo racjonalnego podejścia do kwestii życia i śmierci. Doświadczając śmierci klinicznej musiał jednak przewartościować swoje życie i światopogląd. Mężczyzna postanowił zbadać niewyjaśnione zjawiska naukowymi metodami i przeanalizować uzyskane wnioski na podstawie własnych doświadczeń. Zajmuje się między innymi przeczuciami, snami proroczymi czy nawet wspomnieniami z minionych wcieleń. Ta książka to bardzo udane połączenie nauki z duchowością i osobistymi przeżyciami osób, które doświadczyły niewytłumaczalnych zjawisk. Nigdy nie ukrywałam, że do życia podchodzę zdecydowanie racjonalnie i staram się zawsze znaleźć naukowe wyjaśnienia dla każdego zjawiska. Po lekturze tej książki w mojej głowie pojawiły się jednak setki a nawet tysiące różnych pytań, myśli oraz wątpliwości co do wyznawanych przeze mnie poglądów nt. życia po śmierci. To książka, która daje do myślenia i skłania do refleksji nad ludzkim życiem i niewytłumaczalnymi zjawiskami , które być może otaczają nas każdego dnia. To również pozycja, która w rzeczowy i naukowy sposób analizuje zjawiska nadprzyrodzone i pomaga zrozumieć ich naturę. Możemy się zgodzić z autorem lub podjąć mentalną dyskusję z prezentowanymi przez niego poglądami ale z pewnością każdy z nas powinien sięgnąć po "Serce świadomości" aby móc osobiście ocenić wartość tej publikacji.
Ocena
Recenzja wg Czyczytasz / (Dodano 12.04.2019)
Eben Alexander to szanowany, amerykański neurochirurg. Jest autorem autobiograficznej książki “Dowód. Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył niebo”,międzynarodowego bestsellera. Jest znakomitym naukowcem i wykładowcą Harvardu, który doświadczył życia po śmierci.

Pewnego dnia w 2008 roku stracił przytomność i zapadł w głęboką śpiączkę w następstwie bakteryjnego zapalenia opon mózgówo - rdzeniowych i właśnie będąc na pograniczu śmierci doświadczył niewytłumaczalnych zjawisk. To właśnie o nich czytamy w jego najnowszej książce “Serce świadomości, podróż neurochirurga w świat zjawisk niewyjaśnionych. “
Eben był objęty specjalistyczną opieką przez cały czas trwania śpiączki, lekarze nie dawali mu dużych szans na przeżycie, a kiedy po tygodniu wybudził się, nikt nie krył zdumienia.
Mózg doktora Ebana uległ poważnym uszkodzeniom z powodu śmiertelnego zapalenia opon mózgowych. Ta część mózgu, czyli kora nowa odpowiedzialna za kształtowanie świadomych doznań nie mogła stworzyć obrazów, które zapamiętał lekarz.
Więc z punktu widzenia nauki jaką znał było to niemożliwe, ale musiał to zaakceptować. Były to bardzo realne przeżycia i wspomnienia. Odczuwał to jako bardzo rzeczywiste zdarzenia, bardzo intensywne. To właśnie odróżnia je od wszelkich innych wspomnień.

Po wielu miesiącach rekonwalescencji, powrotu do zdrowia, ponownej nauki mowy, doktor badał różne warianty, które pomogłyby mu w zrozumieniu i analizie swoich przeżyć.
Na jednym z seminariów poświęconych sposobom osiągania różnych stanów świadomości poznał Karen Newell, będąca współautorką tej książki. Ona wyznawała odmienny światopogląd, bardziej duchowy przez co stała się jego wsparciem i mentorem.

Czytając książkę jesteśmy w stanie poddać się analizie własnych przemyśleń, lub nawet odnieść się do przeżywanych wspomnień. Bo kto chociaż nie raz zadawał sobie pytania “po co ja tu żyje? “. Na Pewno też nie jest nam obce uczucie deja vu, które daje poczucie, że przeżywana sytuacja wydarzyła się już kiedyś, w nieokreślonej przeszłości i z pewnością że to jest niemożliwe.

Nauka o funkcjonowaniu mózgu wydaje się bardzo niepojęta tak jak niepojęte wydaje się życie po śmierci. Ale kto nie doświadczył tego uczucia na pewno będzie brał to pod wątpliwość.
Eban opisuje historię innych ludzi, którzy mieli styczność z medytacją lub przeczuciem śmierci, np pewna dziewczyna jadąc samochodem usłyszała głos od zmarłego ojca, który nakazał jej zjechać na boczny pas, żeby uniknąć wypadku samochodowego. Chwilę później wydarzył się właśnie wypadek. Przyznam szczerze, że wierzę akurat w możliwość porozumiewania się ze zmarłymi. Zwłaszcza jeżeli za życia byli nam bardzo bliscy. Mam poczucie, że faktycznie mogą sprawować nad nami “opiekę” lub wysyłać nam informacje, które właśnie możemy odbierać jako przeczucie. Być może ten temat jest mi bliższy ze względu na śmierć mojej mamy, którą przeżyłam bardzo,a w pierwszym etapie żałoby pojawiała się w moich snach bardzo często. Miałam wrażenie, że jest realnie blisko. I że sytuacja ze snu dzieje się naprawdę.

Tylko będąc oko w oko ze śmiercią zaczynamy się głębiej zastanawiać nad otaczającym nas życiem. W książce poruszane są tematy naszej świadomości, jaki ona ma wpływ na nasz umysł i ciało. Pojawia się wiele filozoficznych stwierdzeń, odnośników do badań naukowych lub lekarzy, którzy publikowali swoje spostrzeżenia. Mamy w niej wiele przykładów książek, z których możemy czerpać wiedzę na temat funkcjonowania naszego mózgu, czy życia po śmierci.
Książka mocno połączona elementami nauki i duchowości. Pozwala szerzej spojrzeć na odczucia życia po śmierci. Metody kontaktów ze zmarłymi również są szeroko przez niektórych rozpowszechnione. Finalnie czy po śmierci dusza umiera razem z człowiekiem.?
Każdy z nas może odkrywać swoją duchowa świadomość. To jest podróż bez końca i bez ograniczeń.


Ocena
Recenzja wg Ania Pawłowska / (Dodano 14.03.2019)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Serce świadomości. Podróż neurochirurga w świat zjawisk niewyjaśnionych

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce
6,99 zł 8,99 zł
Stacje Orlen 6,99 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 7,99 zł 9,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce 0,00 zł 4,99 zł
Stacje Orlen 0,00 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 0,00 zł 4,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł