Seria Dobra Książeczka. 1-1,5 roku

(okładka twarda)
Seria Dobra Książeczka. 1-1,5 roku (okładka twarda)
Liczba stron: 10
Data premiery: 20-09-2016
Wydawca: Wydawnictwo Tekturka

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
12,00 zł
Special Price 9,49 zł
- +
LUB

Opis

Dobra książeczka dla dziecka w tym wieku ma krótkie, proste zdania. Odnosi się do życia codziennego, opowiada historie bliskie życiu dziecka. Na obrazkach pojawiają się szczegóły. Ilustracje przedstawiają wydarzenia, a nie tylko przedmioty. Ta książeczka opiera się na dorobku światowej nauki z dziedziny psychologii rozwojowej, została stworzona specjalnie z myślą o dzieciach w wieku 12-18 miesięcy i uwzględnia ich specyficzne potrzeby.

Opinie specjalistów z zakresu psychologii rozwojowej:
"Seria przeznaczona jest dla dzieci w okresie wczesnego dzieciństwa (przedział wiekowy od 0–3 lat). W doborze ich zawartości (ilustracji i tekstów) wykorzystano znaczące pozycje literatury z psychologii rozwojowej, stanowiące jej naukowa podstawę. Na uznanie zasługuje dobór scenek, nawiązujących do typowych sytuacji z życia rodzinnego, oraz delikatność rysunków postaci członków rodziny i zwierząt, uwzględniającą wrażliwość psychiki dziecięcej. Przygotowana seria może być wartościowym materiałem sprzyjającym rozwojowi poznawczemu dziecka; spostrzegania, mowy i myślenia, zwłaszcza, ze na tylnej stronie każdej okładki znajduje się instrukcja dla dorosłych jak posługiwać się książeczką."
Prof. dr hab. Barbara Harwas-Napierała, Instytut Psychologii, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

"Książeczki zawierają obrazki i komunikaty wizualne dostosowane do możliwości odbioru informacji percepcyjnych i językowych dzieci na poszczególnych etapach rozwoju. Stwarza to możliwość stymulowania rozwoju dziecka zarówno na płaszczyźnie sfery rozwoju mowy i języka ale także rozwoju społeczno – emocjonalnego poprzez budowanie więzi z rodzicem. Obrazki stymulują myślenie dziecka, uczą koncentracji uwagi oraz pobudzają wyobraźnię. Skonstruowane zostały w taki sposób, aby wykorzystywać naturalny, rozwojowy synkretyzm w spostrzeganiu lub kiedy indziej rozwijać intermodalność percepcji. Są doskonałą i atrakcyjną zabawą dla dziecka a także rodzica. Książeczki te sprawiają, że czytanie już od momentu narodzin może być przyjemne i inspirujące zarówno dla dziecka jak i rodzica."
Dr Małgorzata Kostka-Szymańska, Instytut Psychologii, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

"Seria książeczek opracowana z myślą o wczesnych etapach życia dziecka jest znakomitą pomocą w zrozumieniu przez rodziców trendów rozwojowych małego człowieka i w uświadomieniu sobie jego potrzeb. Stanowi także cenny materiał pozwalający rodzicom na uzasadnioną naukowo stymulację rozwoju poznawczego dziecka oraz kierowanie się zaprezentowanymi wzorcami w samodzielnym kreowaniu nowych, sprzyjających postępowi, treści."
Dr hab. Ludwika Wojciechowska, Wydział Psychologii, Uniwersytet Warszawski, prof. Uniwersytetu Zielonogórskiego


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Starok Agnieszka
Nazwa Seria Dobra Książeczka. 1-1,5 roku
Liczba stron 10
Data premiery 20-09-2016
Wydawca Wydawnictwo Tekturka
Płeć chłopiec / dziewczynka
Seria Seria Dobra Książeczka
Oprawa twarda
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor Ateneum
Język oryginału polski
Rok wydania 2016
Forma książka
Przedział wiekowy 12-24 miesiące

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Seria Dobra Książeczka. 1-1,5 roku

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 3,99 zł 7,99 zł
Kurier 7,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Agnieszka Starok to urodzona w Lublinie polska autorka książek dla dzieci. Ukończyła studia z zakresu filologii polskiej. Pasjonatka sztuki i malarstwa. Już w okresie dzieciństwa pisała do szuflady wiersze oraz opowiadania. Wspólnie z mężem założyła wydawnictwo Tekturkam, specjalizujące się w wydawaniu książek dla dzieci. Pisarka jest znana zwłaszcza z bestsellerowej serii „Dobra Książeczka”. Poszczególne pozycje wchodzące w jej skład są ściśle dostosowane do możliwości dzieci znajdujących się w wąskich przedziałach wiekowych – 0-3 miesięcy, 6-12 miesięcy, 1-1,5 roku, 1,5-2 lata, 2-2,5 roku oraz 2,5-3 lata. Autorka opublikowała również serię „Malarze dzieciom”. Są to książki o prostej i interesującej dla najmłodszych fabule, które zostały wzbogacone o dzieła sztuki największych malarzy. Dzięki temu dzieci mogą oswajać się ze sztuką, a także kształtować w sobie zmysł estetyczny i rozwijać wyobraźnię oraz wrażliwość. Agnieszka Starok opublikowała książki, które powstały po konsultacjach ze znanymi polskimi specjalistami psychologii oraz w oparciu o najnowsze wyniki badań dotyczących rozwoju mózgu dziecka. Jej publikacje są precyzyjnie dopasowane do zainteresowań, potrzeb i możliwości maluchów. Dlatego stymulują proces kształtowania różnych umiejętności na skutek powstawania licznych połączeń pomiędzy neuronami. Dziecko rozwija więc swoje zdolności intelektualne, motoryczne i interpersonalne. Szybciej zaczyna mówić, pisać, czytać, a także odbierać i prawidłowo rozumieć komunikaty przekazywane z otoczenia. Książki autorstwa Agnieszki Starok stymulują również wyobraźnię i kreatywność. Zostały opracowane zgodnie z założeniami pedagogiki Montessori. Pisarka zamiast tradycyjnych ilustracji wzbogaca swoje publikacje o rzeczywiste fotografie przedstawiające piękno otaczającego świata. Dzięki temu najmłodsi mają okazję lepiej poznawać rzeczywistość. Za sprawą twórczości autorki uczą się ponadto rozpoznawania różnych emocji oraz wchodzenia w relacje z innymi ludźmi.