Seria Dobra Książeczka. 2-2,5 roku

(okładka twarda)
Seria Dobra Książeczka. 2-2,5 roku (okładka twarda)
Liczba stron: 10
Data premiery: 20-09-2016
Wydawca: Wydawnictwo Tekturka

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
12,00 zł
Special Price 9,49 zł
- +
LUB

Opis

Dobra książeczka dla dziecka w tym wieku to taka, która rozwija słownictwo i wprowadza zdania podrzędnie złożone. Opowiada jakąś historię, ale z małą liczbą bohaterów. To za wcześnie na liczenie i nazywanie kolorów (większość dzieci potrafi poprawnie zliczyć 3 przedmioty dopiero, gdy ma 5 lat i nazwać podstawowe kolory dopiero w wieku 4 lat!). Ta książeczka opiera się na dorobku światowej nauki z dziedziny psychologii rozwojowej, została stworzona specjalnie z myślą o dzieciach w wieku 24-30 miesięcy i uwzględnia ich specyficzne potrzeby.

Opinie specjalistów z zakresu psychologii rozwojowej:
"Seria przeznaczona jest dla dzieci w okresie wczesnego dzieciństwa (przedział wiekowy od 0–3 lat). W doborze ich zawartości (ilustracji i tekstów) wykorzystano znaczące pozycje literatury z psychologii rozwojowej, stanowiące jej naukowa podstawę. Na uznanie zasługuje dobór scenek, nawiązujących do typowych sytuacji z życia rodzinnego, oraz delikatność rysunków postaci członków rodziny i zwierząt, uwzględniającą wrażliwość psychiki dziecięcej. Przygotowana seria może być wartościowym materiałem sprzyjającym rozwojowi poznawczemu dziecka; spostrzegania, mowy i myślenia, zwłaszcza, ze na tylnej stronie każdej okładki znajduje się instrukcja dla dorosłych jak posługiwać się książeczką."
Prof. dr hab. Barbara Harwas-Napierała, Instytut Psychologii, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

"Książeczki zawierają obrazki i komunikaty wizualne dostosowane do możliwości odbioru informacji percepcyjnych i językowych dzieci na poszczególnych etapach rozwoju. Stwarza to możliwość stymulowania rozwoju dziecka zarówno na płaszczyźnie sfery rozwoju mowy i języka ale także rozwoju społeczno – emocjonalnego poprzez budowanie więzi z rodzicem. Obrazki stymulują myślenie dziecka, uczą koncentracji uwagi oraz pobudzają wyobraźnię. Skonstruowane zostały w taki sposób, aby wykorzystywać naturalny, rozwojowy synkretyzm w spostrzeganiu lub kiedy indziej rozwijać intermodalność percepcji. Są doskonałą i atrakcyjną zabawą dla dziecka a także rodzica. Książeczki te sprawiają, że czytanie już od momentu narodzin może być przyjemne i inspirujące zarówno dla dziecka jak i rodzica."
Dr Małgorzata Kostka-Szymańska, Instytut Psychologii, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

"Seria książeczek opracowana z myślą o wczesnych etapach życia dziecka jest znakomitą pomocą w zrozumieniu przez rodziców trendów rozwojowych małego człowieka i w uświadomieniu sobie jego potrzeb. Stanowi także cenny materiał pozwalający rodzicom na uzasadnioną naukowo stymulację rozwoju poznawczego dziecka oraz kierowanie się zaprezentowanymi wzorcami w samodzielnym kreowaniu nowych, sprzyjających postępowi, treści."
Dr hab. Ludwika Wojciechowska, Wydział Psychologii , Uniwersytet Warszawski, prof. Uniwersytetu Zielonogórskiego


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Starok Agnieszka
Nazwa Seria Dobra Książeczka. 2-2,5 roku
Liczba stron 10
Data premiery 20-09-2016
Wydawca Wydawnictwo Tekturka
Płeć chłopiec / dziewczynka
Seria Seria Dobra Książeczka
Oprawa twarda
ean 9788394525552
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2016
Forma książka
Przedział wiekowy 3-4 lata,2 lata
Od ilu lat 2+

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Seria Dobra Książeczka. 2-2,5 roku

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 29 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 1,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie od 29 do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Agnieszka Starok to urodzona w Lublinie polska autorka książek dla dzieci. Ukończyła studia z zakresu filologii polskiej. Pasjonatka sztuki i malarstwa. Już w okresie dzieciństwa pisała do szuflady wiersze oraz opowiadania. Wspólnie z mężem założyła wydawnictwo Tekturkam, specjalizujące się w wydawaniu książek dla dzieci. Pisarka jest znana zwłaszcza z bestsellerowej serii „Dobra Książeczka”. Poszczególne pozycje wchodzące w jej skład są ściśle dostosowane do możliwości dzieci znajdujących się w wąskich przedziałach wiekowych – 0-3 miesięcy, 6-12 miesięcy, 1-1,5 roku, 1,5-2 lata, 2-2,5 roku oraz 2,5-3 lata. Autorka opublikowała również serię „Malarze dzieciom”. Są to książki o prostej i interesującej dla najmłodszych fabule, które zostały wzbogacone o dzieła sztuki największych malarzy. Dzięki temu dzieci mogą oswajać się ze sztuką, a także kształtować w sobie zmysł estetyczny i rozwijać wyobraźnię oraz wrażliwość. Agnieszka Starok opublikowała książki, które powstały po konsultacjach ze znanymi polskimi specjalistami psychologii oraz w oparciu o najnowsze wyniki badań dotyczących rozwoju mózgu dziecka. Jej publikacje są precyzyjnie dopasowane do zainteresowań, potrzeb i możliwości maluchów. Dlatego stymulują proces kształtowania różnych umiejętności na skutek powstawania licznych połączeń pomiędzy neuronami. Dziecko rozwija więc swoje zdolności intelektualne, motoryczne i interpersonalne. Szybciej zaczyna mówić, pisać, czytać, a także odbierać i prawidłowo rozumieć komunikaty przekazywane z otoczenia. Książki autorstwa Agnieszki Starok stymulują również wyobraźnię i kreatywność. Zostały opracowane zgodnie z założeniami pedagogiki Montessori. Pisarka zamiast tradycyjnych ilustracji wzbogaca swoje publikacje o rzeczywiste fotografie przedstawiające piękno otaczającego świata. Dzięki temu najmłodsi mają okazję lepiej poznawać rzeczywistość. Za sprawą twórczości autorki uczą się ponadto rozpoznawania różnych emocji oraz wchodzenia w relacje z innymi ludźmi.