Siła smoothies

(okładka miękka)
Siła smoothies (okładka miękka, książki)
Liczba stron: 224
Data premiery: 24-05-2017
Wydawca: Wydawnictwo Buchmann

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
39,99 zł
Special Price 25,49 zł
- +
LUB

Opis

Kolorowe i zdrowe smoothies, które można pić przez cały rok!
Codzienna porcja energii! 100 doskonałych przepisów!
 
Te lekkie, pełne witamin i wartości odżywczych  oraz kolorowe napoje gwarantują  dobre samopoczucie przez cały rok.  Tym razem proponujemy przepisy, których  wykonanie  jest nie tylko proste, ale także możliwe wiosną, latem, jesienią i zimą! Więcej witamin i minerałów w formie owoców i warzyw, mniej słodyczy… Brzmi pięknie. Cóż, łatwiej powiedzieć niż zrobić. Może od jutra… A właśnie że od dzisiaj – więc do dzieła!

Kilka faktów żywieniowych:

 • mango w Indiach od dawna uchodzące za „boski owoc” – jest znakomitym źródłem witamin i energii,
 • jagody acai nadadzą skórze aksamitny, promienny wygląd,
 • seler naciowy dostarcza witaminy B,
 • siemię konopne jest wyjątkowo bogate w białko, a koktajlom nadaje kremową konsystencję,
 • mniszek lekarski przyspiesza metabolizm i wzmacnia wątrobę,
 • kardamon odtruwa z kofeiny i polepsza ukrwienie płuc.

Wśród przepisów na koktajle:

 • Pink Power – słodki orzeźwiający koktajl na bazie buraka,
 • Słońce Capri – żółte brzoskwinie w połączeniu z kremowym musem migdałowym,
 • to kwintesencja smaków Południa,
 • Szpinakolada – szpinak, jabłko, daktyle, awokado, winogrona – słowem: samo zdrowie,
 • Babie Lato – połączenie najlepszych owoców jesieni z chrupiącymi orzechami.

Smoothies dla dzieci
Wskazówka:
Przygotowując smoothies dla najmłodszych, warto pamiętać o jednym: początkowo więcej owoców, a mniej warzyw; stopniowo można rezygnować z owoców na rzecz zieleniny. Przywyknięcie do napojów o mniejszej zawartości cukru wymaga czasu.

Wśród przepisów:

 • Silny jak smok,
 • Figle migle,
 • Księżniczka Arbuzja,
 • McOgóras,
 • Psotna figa,
 • Brok&Ulka.

Smoothies zimową porą
Czy rzeczywiście potrzeba specjalnych przepisów na smoothies w okresie zimowym? Odpowiedź brzmi jednoznacznie: tak!
Zwłaszcza wtedy, gdy na dworze zimno i ciemno, przyda nam się dodatkowa porcja witamin – a nie ma ich lepszego źródła niż kolorowe owocowo- -warzywne koktajle energetyczne.

Wśród przepisów:

 • Cynamonowy zawrót głowy,
 • Złota gwiazdka,
 • Eliksir Świętego Mikołaja,
 • Sposób-na-czerwony-nos,
 • Szarlotka.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Opracowanie zbiorowe
Nazwa Siła smoothies
Liczba stron 224
Data premiery 24-05-2017
Wydawca Wydawnictwo Buchmann
Oprawa miękka
EAN 9788328044241
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Siła smoothies

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
 • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 7,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Opracowanie zbiorowe to utwór, który składa się z wielu odrębnych części, przygotowanych przez różnych twórców. W żaden sposób nie współpracują oni ze sobą ani nie porozumiewają się przy tworzeniu dzieła. Każdy z nich pracuje nad indywidualnym materiałem, realizując swój wkład. Nie zachodzi więc pomiędzy nimi stosunek współautorstwa. Inicjatorem, organizatorem, koordynatorem i instytucją finansującą powstawanie opracowania zbiorowego jest wydawca. Łączy on w całość poszczególne partie dzieła i jest odpowiedzialny za jego finalny kształt. Decyduje również o tym, jak przedstawia się skład zespołu twórców, w jaki sposób powstały utwór jest eksploatowany oraz jakie wynagrodzenie przysługuje poszczególnym autorom.


Opracowania zbiorowe to najczęściej prace o charakterze naukowym, takie jak encyklopedie, słowniki, podręczniki, leksykony, albumy, kodeksy, czy zbiory referatów i konferencji. Stanowią one często zbiorczą prezentację dokonań różnych naukowców. Czytelnik ma dzięki temu możliwość spojrzenia na określone zagadnienie z różnych punktów widzenia i zajęcia na tej podstawie własnego stanowiska. Unika tym samym ryzyka subiektywizmu, co ma często miejsce w przypadku lektury opracowań pojedynczego autora. W ramach jednego opracowania może zapoznać się z dopełniającymi się, a nieraz także przeciwstawnymi teoriami czy opiniami. Przyjmuje się, że wkład w powstanie opracowania zbiorowego nie musi mieć charakteru twórczego. Może polegać m.in. na zgromadzeniu materiałów źródłowych, opracowaniu założeń metodologicznych, przeprowadzeniu badań i analiz danych statystycznych, interpretacji wyników badań, a także na sporządzeniu treści opracowania czy prezentacji graficznej.


Zgodnie z zapisami art. 11 prawa autorskiego, wydawcy przysługują autorskie prawa majątkowe do opracowania zbiorowego. Wychodzi się bowiem z założenia, że to po jego stronie leży finansowanie dzieła oraz ponoszenie ekonomicznego ryzyka związanego z jego publikacją. Uzyskuje on prawo do utworu jako całości oraz do jego tytułu, podczas gdy autorzy zachowują prawa autorskie do opracowanych przez siebie części. Wydawnictwa zwykle wymagają od twórców ujawnienia wkładu w powstanie opracowania zbiorowego. W tym celu jest przygotowywana tzw. deklaracja wkładu, obejmująca procentowy udział oraz zakres odpowiedzialności. Dokument ten ma przeciwdziałać nierzetelności naukowej, objawiającej się w postaci zjawisk jak „ghostwriting” oraz „guest autorship”. Pierwsze z nich dotyczy takiej sytuacji, w której twórca wnoszący istotny wkład w powstanie dzieła, jest pomijany na liście autorów. „Guest authorship” (inna nazwa to „honoraty authorship”) polega natomiast na tym, że autorstwo wydzielonej części opracowania zbiorowego przypisuje sobie osoba, która w żaden sposób nie uczestniczyła w jego tworzeniu. Jest ona dopisywana do listy autorów, co ma zwykle na celu nieuczciwe wzbogacenie swojego dorobku naukowego. W przypadku zaangażowania przez twórcę w powstawanie jego części opracowania zbiorowego instytucji zewnętrznej spoczywa na nim ponadto obowiązek zaznaczenia tego faktu we wstępie.