Singer. Pejzaże pamięci

(okładka twarda)
Singer. Pejzaże pamięci (okładka twarda, książki)
Liczba stron: 572
Oprawa: twarda
Wydawca: Wydawnictwo Literackie

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
52,90 zł
Special Price 33,99 zł
- +
LUB

Opis

Odważna i nowatorska biografia, która jest nie tylko historią żydowskiego pisarza, ale również opowieścią o Polsce, z którą Singer czuł się bardzo związany.

Issac Bashevis Singer urodził się w Leoncinie pod Warszawą, zmarł w Miami Beach na Florydzie. Opuścił Polskę w 1935 roku i nigdy do niej nie wrócił. Nigdy też nie przestał o niej pisać, umieszczając panoramę żydowskiego losu w dekoracjach znad Wisły. Pisał po żydowsku, w języku przodków, języku duchów i demonów. Uhonorowano go Nagrodą Nobla.

Wydanie zawiera niepublikowane dotąd w Polsce fotografie z archiwów krajowych i zagranicznych.

Od wydawcy: 

Singer, jedyny noblista żydow­skiej literatury i bezdomnego żydowskiego języka, autor Sztukmistrza z Lublina, urodził się w Polsce. Należy przypuszczać, że gdyby nie wojna i szaleństwa Hitlera, jego grób można by odwiedzać na żydowskim cmentarzu w Warszawie. Fakt, że jego literacka dorosłość przypadła Ameryce, wydaje się kwestią historycznego przypadku. Pozbawiony znajomej, życiodajnej gleby, ratował się wspomnieniami. Pozwolił osie­dlić się w sobie wszystkim posta­ciom i porom roku żydowskiego płótna. Opowiadanie historii pol­skiego żydostwa, jej namiętności i codzienności, uczyniło zeń legendarnego cadyka żydowskiej literatury XX wieku.

(fragment książki)

AGATA TUSZYŃSKA - poetka, pisarka, jedna z najlepszych pol­skich biografistek. Jest autorką znakomicie przyjętych w Polsce i za granicą książek o teatrze, biografii m.in. Ireny Krzywickiej i Marii Wisnowskiej, autobiogra­ficznych, bestsellerowych Ćwi­czeń z utraty i Rodzinnej historii lęku, a także biografii pieśniarki warszawskiego getta, obwinianej o współpracę z ge­stapo - Oskarżona: Wiera Gran.

Dodatkowe informacje

Autor Tuszyńska Agata
Nazwa Singer. Pejzaże pamięci
Liczba stron 572
Oprawa twarda
Wydawca Wydawnictwo Literackie
Numer wydania II
Język wydania polski
Dystrybutor Wydawnictwo Literackie
Data premiery 20-05-2010
Język oryginału polski
Rok wydania 2010
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Singer. Pejzaże pamięci

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: