Skandaliści w koronach. Łotry, rozpustnicy i głupcy na polskim tronie

(okładka miękka)
Skandaliści w koronach. Łotry, rozpustnicy i głupcy na polskim tronie (okładka miękka, książki)
Liczba stron: 256
Data premiery: 02-07-2013
Wydawca: Prószyński Media

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 48 godzin

Normalna cena:
32,00 zł
Special Price 21,49 zł
- +
LUB

Opis

Andrzej Zieliński w książce pt. „Skandaliści w koronach. Łotry, rozpustnicy i głupcy na polskim tronie” udowadnia, jak naginano do własnych potrzeb, jak upiększano, a nawet fałszowano naszą historię.

Naszych królów Polskich i ich czyny idealizowali nadworni kronikarze, łącznie z Gallem Anonimem, Wincentym Kadłubkiem czy Janem Długoszem. W czasach, gdy traciliśmy niepodległość, przywoływano dawnych władców z całą długą listą ich wspaniałych zalet i bohaterskich czynów. W podręcznikach historii często poprawiono wizerunki królów ukrywając przy tym wszystko, co zdaniem autora nie zasługiwało na pamięć, bo nie pasowało do budującej wizji naszych dziejów. 

Andrzej Zieliński ukazuje, że obok czynów, którymi nasi władcy słusznie mogli się szczycić, było i wiele takich, których nie można nazwać inaczej jak skandalem, głupotą czy zbrodnią. Pisząc o tym stara się nakłonić czytelników do refleksji, a nawet przewartościowania pewnych poglądów na dzieje Polski.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Zieliński Andrzej
Nazwa Skandaliści w koronach. Łotry, rozpustnicy i głupcy na polskim tronie
Liczba stron 256
Data premiery 02-07-2013
Wydawca Prószyński Media
Oprawa miękka
ean 9788378395492
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2013
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Skandaliści w koronach. Łotry, rozpustnicy i głupcy na polskim tronie

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 7,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Andrzej Zieliński pojawił się na świecie 13 maja 1939 roku w Warszawie. Jest autorem książek o tematyce historycznej oraz dziennikarzem. W 1961 roku został absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Dziennikarstwa. W 1985 roku uzyskał tytuł doktora nauk politycznych. Przez wiele lat swoje życie zawodowe poświęcał dziennikarstwu. Publikował m.in. na łamach takich czasopism jak „Rzeczpospolita”, „Gazeta Krakowska”, „Perspektywy” czy „Polityka”. Był również redaktorem naczelnym „Rynków Zagranicznych” oraz kierownikiem działu społeczno-politycznego „Sztandaru Młodych”. Należał do członków Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej, Stowarzyszenia Dziennikarzy PRL oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. W 2000 roku przyznano mu Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Do najpopularniejszych pozycji w twórczości Andrzeja Zielińskiego należą takie tytuły jak: „Skandaliści w koronach”, „Sarmaci, katolicy, zwycięzcy”, „Początki Polski: zagadki i tajemnice” czy „Żony, kochanki, damy, intrygantki. Niezwykłe kobiety u boku naszych władców”. Andrzej Zieliński w swoich książkach pochyla się przede wszystkim nad średniowieczną historią Polski oraz Europy. Przybliża czytelnikom najbardziej zagadkowe momenty w dziejach naszego kraju, rozjaśnia genezę polskich legend, a także przedstawia sylwetki polskich królów i książąt. Celem twórczości autora jest odkłamanie historii Polski, która przez lata była poprawiana i wybielana. Zieliński przekonuje, że na potrzeby pokrzepienia serc, w świadomej zbiorowości wytworzono mit nieskazitelnych władców, który zdawali się być wolni od jakichkolwiek wad. Pisarz postanowił postawić kres tego typu idealizowaniu, opisując będące ich udziałem zbrodnie czy gwałty, a także takie cechy jak głupota, naiwność czy brawura. Andrzej Zieliński w niezwykle ciekawy i wciągający sposób odkrywa przed czytelnikiem liczne skandale obyczajowe, których uczestnikami byli duchowni, artyści czy politycy. Ukazuje również niebagatelny wpływ kobiet na losy naszego kraju, które nieraz wykorzystywały swój wdzięk do celów politycznych.