Słowiańscy królowie Lechii. Polska starożytna. Część 1

(okładka miękka, książki)
73/100
Autor: Bieszk Janusz
Liczba stron: 296
Data premiery: 20-08-2015
Wydawca: Wydawnictwo Bellona

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
34,90 zł
Special Price 25,99 zł
- +
LUB

Opis

Jest to pierwsza publikacja w polskiej historiografii na temat organizacji władzy i funkcjonowania Lechii, czyli starożytnej Polski, zwanej inaczej Imperium Lechitów, Scytią Europejską lub Sarmacją Europejską.

Na podstawie ponad 50 kronik i materiałów źródłowych, polskich i zagranicznych, oraz 36 starych map cudzoziemskich autor opracował, po raz pierwszy, poczet słowiańskich królów lechickich w okresie od XVIII w. p.n.e. do X w. n.e. Dokonał także opisu terytorium Lechii, jej gospodarki, handlu, budownictwa miast, grodów, portów oraz żeglugi, transportu i bitych monet lechickich, a także głównych wojen i bitew, pominiętych dotąd.

Powyższe odkrycia były ściśle związane z wynikami najnowszych badań genetycznych Ariów – Słowian, przeprowadzonych w laboratoriach polskich i zagranicznych w latach 2010–2013, według których my Polacy, Ariowie – Słowianie zamieszkujemy tutejsze ziemie od 10 700 lat.

Potwierdziły to również ostatnie odkrycia polskich archeologów na terenie grodów, miast, osad obronnych i grobowców, wybudowanych przez naszych przodków, Ariów – Prasłowian, na terenie obecnej Polski.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Bieszk Janusz
Nazwa Słowiańscy królowie Lechii. Polska starożytna. Część 1
Liczba stron 296
Data premiery 20-08-2015
Wydawca Wydawnictwo Bellona
Seria Królowie Lechii
Oprawa miękka
ean 9788311138759
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2015
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 3

Nareszcie ktoś zaczął mówić o naszej Historii . Pora wrócic do korzeni , a przynajmniej znać prawdę. Bez historii naród nic nie znaczy i łatwo go zniszczyć .
Ocena
Recenzja wg slava / (Dodano 12.03.2019)
To straszne,że "dzieło" p.Bieszka robi taką furorę. Autor nie jest historykiem i chyba ma problem z tzw. krytyką żródła historycznego... Cóż,czytelnicy poprawiają sobie samopoczucie dowiadując się,wreszcie,"prawdy" o potędze Lechitów(?) i w ogóle Słowian.
Ocena
Recenzja wg Wanda / (Dodano 02.02.2019)
Wreszcie odkłamanie naszej historii! Coraz więcej ciekawych faktów wypływa na powierzchnię, dosłownie!
Ocena
Recenzja wg speth / (Dodano 28.01.2017)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Słowiańscy królowie Lechii. Polska starożytna. Część 1

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 7,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Janusz Bieszk pojawił się na świecie w 1948 roku. Posiada wykształcenie wyższe ekonomiczne; specjalizuje się w obszarze służby zagranicznej oraz handlu zagranicznego. Jest znany jako pisarz i tłumacz kontrowersyjnych książek historycznych oraz fantastycznych. Najbardziej pasjonują go dzieje Europy Środkowej. Prowadził badania dotyczące plemion lechickich, Prasłowian oraz kultury łużyckiej. Swój debiut literacki zanotował w 2010 roku, kiedy światło dzienne ujrzała monografia pt. „Zamki Państwa Krzyżackiego w Polsce”. Jest to licząca kilkaset stron książka, w której znajdują się liczne opisy oraz fotografie zamków i pozostałych budowli. Wiarygodność publikacji autora jest podważana przez środowiska akademickie. Mimo to cieszą się one ogromną popularnością i uznaniem wśród czytelników, zwłaszcza młodego pokolenia. Do najgłośniejszych książek Janusza Bieszka należą takie pozycje jak „Słowiańscy królowie Lechii”, „Cywilizacje kosmiczne na ziemi”, „Chrześcijańscy królowie Lechii” czy „Prokosz Kronika Słowiańsko – Sarmacka”. Pisarz poprzez swoją twórczość pragnie odkłamywać starożytną oraz średniowieczną historię państwa polskiego. Stawia śmiałą tezę o istnieniu imperium Wielkiej Lechii. Chce, aby jego czytelnicy na podstawie odkryć opisanych w książkach budowali słowiańską tożsamość i byli z niej dumni. Zdaniem autora, potężne państwo Lechitów istniało już od XVIII wieku p.n.e. Janusz Bieszk opierając się na polskich i zagranicznych materiałach źródłowych, opisuje terytoria Lechii, a także różne gałęzie życia ekonomicznego i społeczno-politycznego. W swoich opracowaniach skupia się m.in. na obszarze handlu, transportu, budownictwa oraz wojen. Przybliża postaci ówczesnych władców, opisuje uzbrojenie, zwyczaje religijne, a także prezentuje mapy nie tylko Lechii, lecz także Scytii czy Sarmaci. Swoje tezy opiera głównie na tzw. „Kronice Prokosza”, przekonując o jej historycznej wiarygodności. Zdaniem Janusza Bieszka historia Polski została zafałszowana przez zaborcę niemieckiego. Autor w swoich książkach próbuje również udowadniać istnienie pozaziemskiej cywilizacji, która w jego opinii zamieszkiwała Ziemię w okresie starożytności.