Słownik obrazkowy polski-angielski

(okładka miękka)
Słownik obrazkowy polski-angielski (okładka miękka, książki)
100/100
Liczba stron: 622
Data premiery: 03-10-2013
Wydawca: Wydawnictwo LektorKlett

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
59,90 zł
Special Price 37,99 zł
- +
LUB

Opis

Charakterystyczna zielona okładka to gwarancja rzetelnie przygotowanych, bogatych materiałów. Marka PONS od wielu lat zapewnia różnorodne, przyjazne dla użytkowników publikacje, które pozwalają na efektywną naukę języków obcych.

Słownik obrazkowy polski-angielski obejmuje 600 obszarów tematycznych i prezentuje ponad 20 000 haseł w 17 rozdziałach głównych. Nowe wydanie cieszącego się ogromną popularnością słownika zostało uaktualnione, a wiele grup pojęciowych poszerzono o kolejne przykłady. Bardziej realistyczne i szczegółowe ilustracje pomagają w szybkim zapamiętaniu tłumaczenia. Słownik PONS odzwierciedla współczesny język angielski. Autorzy zadbali o wprowadzenie nowych pojęć oraz rozbudowali wszystkie dotychczasowe opisy.

Słownik obrazkowy PONS to nieoceniona pomoc dla wszystkich uczących się języka angielskiego.

Dodatkowe informacje

Autor Opracowanie zbiorowe
Nazwa Słownik obrazkowy polski-angielski
Liczba stron 622
Data premiery 03-10-2013
Wydawca Wydawnictwo LektorKlett
Oprawa miękka
Tłumacz Opracowanie zbiorowe
Numer wydania I
Język wydania polski,angielski
Dystrybutor Wydawnictwo LektorKlett
Język oryginału angielski
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 3

Jestem wierna tej firmie od lat. Nieraz już przekonałam się, że mają świetne materiały, nie ustępujące jakością innym znanym wydawnictwom. Słownik obrazkowy to stosunkowo nowy nabytek. Poprzednie wydanie wyprowadziło się razem z moją siostra ;). Nowe jest znacznie fajniejsze. Przede wszystkim w oczy rzucają się lepsze ilustracje – ładniejsze i bardziej współczesne. W słowniku obrazkowym to ważny element :). Ale najważniejszy jest dobór i objaśnienia haseł. Przeglądnijcie go przy okazji, jestem pewna że 99% z was zdecyduje się na kupno! Naprawdę warto!
Ocena
Recenzja wg Henrytta / (Dodano 27.03.2017)
Ten słownik jest świetny. Jestem wzrokowcem i dobre ilustracje pomagają mi w nauce, ale szczerze mówiąc do tej pory nie miałam szczęścia do słowników obrazkowych. Z reguły albo były to archaiczne ryciny ;), albo takie bardzo mało czytelne rysunki, w które trzeba było się wpatrywać. Dopiero PONS spełnił moje oczekiwania. Do tego mam gwarancję aktualności i dobre opisy! Polecam!
Ocena
Recenzja wg Atyna / (Dodano 23.03.2017)
Kupiłam PONSa dla siebie, żeby troszeczkę usprawnić naukę i w ogóle rozszerzyć sobie słownictwo. Mam ich dwujęzyczny słownik i jest świetny. Korzystam regularnie, ale lektorka namówiłam mnie na zakup obrazkowego. Że podobno jest na bieżąco, nie ma archaizmów i jest bardzo czytelny! Wszystko się zgadza, dodam tylko jeszcze, że przydaje się nie tylko mnie, ale i mojej nastoletniej córce, która regularnie do niego zagląda. Ilustracje są super, dobrze obrazują zagadnienia, nauka po prostu jest przyjemnością!
Ocena
Recenzja wg Marcjanna / (Dodano 20.03.2017)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Słownik obrazkowy polski-angielski

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 3,99 zł 7,99 zł
Kurier 7,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Opracowanie zbiorowe to utwór, który składa się z wielu odrębnych części, przygotowanych przez różnych twórców. W żaden sposób nie współpracują oni ze sobą ani nie porozumiewają się przy tworzeniu dzieła. Każdy z nich pracuje nad indywidualnym materiałem, realizując swój wkład. Nie zachodzi więc pomiędzy nimi stosunek współautorstwa. Inicjatorem, organizatorem, koordynatorem i instytucją finansującą powstawanie opracowania zbiorowego jest wydawca. Łączy on w całość poszczególne partie dzieła i jest odpowiedzialny za jego finalny kształt. Decyduje również o tym, jak przedstawia się skład zespołu twórców, w jaki sposób powstały utwór jest eksploatowany oraz jakie wynagrodzenie przysługuje poszczególnym autorom.


Opracowania zbiorowe to najczęściej prace o charakterze naukowym, takie jak encyklopedie, słowniki, podręczniki, leksykony, albumy, kodeksy, czy zbiory referatów i konferencji. Stanowią one często zbiorczą prezentację dokonań różnych naukowców. Czytelnik ma dzięki temu możliwość spojrzenia na określone zagadnienie z różnych punktów widzenia i zajęcia na tej podstawie własnego stanowiska. Unika tym samym ryzyka subiektywizmu, co ma często miejsce w przypadku lektury opracowań pojedynczego autora. W ramach jednego opracowania może zapoznać się z dopełniającymi się, a nieraz także przeciwstawnymi teoriami czy opiniami. Przyjmuje się, że wkład w powstanie opracowania zbiorowego nie musi mieć charakteru twórczego. Może polegać m.in. na zgromadzeniu materiałów źródłowych, opracowaniu założeń metodologicznych, przeprowadzeniu badań i analiz danych statystycznych, interpretacji wyników badań, a także na sporządzeniu treści opracowania czy prezentacji graficznej.


Zgodnie z zapisami art. 11 prawa autorskiego, wydawcy przysługują autorskie prawa majątkowe do opracowania zbiorowego. Wychodzi się bowiem z założenia, że to po jego stronie leży finansowanie dzieła oraz ponoszenie ekonomicznego ryzyka związanego z jego publikacją. Uzyskuje on prawo do utworu jako całości oraz do jego tytułu, podczas gdy autorzy zachowują prawa autorskie do opracowanych przez siebie części. Wydawnictwa zwykle wymagają od twórców ujawnienia wkładu w powstanie opracowania zbiorowego. W tym celu jest przygotowywana tzw. deklaracja wkładu, obejmująca procentowy udział oraz zakres odpowiedzialności. Dokument ten ma przeciwdziałać nierzetelności naukowej, objawiającej się w postaci zjawisk jak „ghostwriting” oraz „guest autorship”. Pierwsze z nich dotyczy takiej sytuacji, w której twórca wnoszący istotny wkład w powstanie dzieła, jest pomijany na liście autorów. „Guest authorship” (inna nazwa to „honoraty authorship”) polega natomiast na tym, że autorstwo wydzielonej części opracowania zbiorowego przypisuje sobie osoba, która w żaden sposób nie uczestniczyła w jego tworzeniu. Jest ona dopisywana do listy autorów, co ma zwykle na celu nieuczciwe wzbogacenie swojego dorobku naukowego. W przypadku zaangażowania przez twórcę w powstawanie jego części opracowania zbiorowego instytucji zewnętrznej spoczywa na nim ponadto obowiązek zaznaczenia tego faktu we wstępie.