Sokół pustyni

(płyta kompaktowa CD)
Sokół pustyni (płyta kompaktowa CD, audiobooki)
Liczba stron: 1
Data premiery: 29-08-2017
Wydawca: Wydawnictwo LTW

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
23,00 zł
Special Price 15,49 zł
- +
LUB

Opis

Bezdroża Sahary przemierza tajemniczy jeździec. Pustynne wichry szarpią jego czarny burnus, a śmigły rumak – biały jak śnieg – pewnie stąpa po niewidocznych szlakach. Nie jest on jednak ani Tuaregiem, ani Berberem. Kimże więc jest? Skąd pochodzi? Nomadzi zwą go Sokołem Pustyni i imię to wypowiadają z wielkim szacunkiem.

Znany jest m.in. jako obrońca kobiet porywanych dla okupu lub sprzedawanych do haremów. Pewnego dnia spotka na swej drodze wyjątkową dziewczynę, Polkę, nieświadomą tego, jak wielkie czyha na nią niebezpieczeństwo wśród starożytnych ruin…

Dodatkowe informacje

Autor Ossendowski Antoni Ferdynand
Nazwa Sokół pustyni
Liczba stron 1
Data premiery 29-08-2017
Wydawca Wydawnictwo LTW
Lektor Lipiec Zuzanna
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor OSDW Azymut
Język oryginału polski
Rok wydania 2017
Forma płyta kompaktowa CD

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Sokół pustyni

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska 3,99 zł 7,99 zł
Kurier 7,99 zł 9,99 zł
Paczkomaty Inpost 5,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -
Punkt Odbioru 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Żyjący w latach 1878-1945, polski pisarz, dziennikarz, podróżnik i zajadły antykomunista. Młody Ossendowski ukończył gimnazjum w Petersburgu, a potem studiował nauki matematyczno-przyrodnicze. W tym okresie jako asystent przyrodnika, wziął udział w wielu wyprawach naukowych m.in. nad Dniestr, czy Bajkał, dotarł także do Chin, Japonii i Indii. Z powodu udziału w zamieszkach studenckich, został zmuszony do wyjazdu do Paryża, gdzie studiował fizykę i chemię, co ciekawe udało mu się też wtedy poznać Marię Skłodowską-Curie. Po jakimś czasie wrócił do Rosji i rozpoczął pracę na uczelni, jednak jego pasją były podróże. Po wybuchu wojny rosyjsko-japońskiej został wysłany do Mandżurii, gdzie miał poszukiwać surowców dla wojska. Jednak tam za organizowanie protestów i udział w Rewolucyjnym Komitecie Naczelnym trafił na półtora roku do twierdzy. Wolność odzyskał w 1908 roku. Rozpoczął wtedy współpracę z dziennikami rosyjskimi i został redaktorem polskojęzycznego „Dziennika Petersburskiego”. Znany ze swej antykomunistycznej postawy, w trakcie rewolucji czynnie wspierał Białych i potem ratował się ucieczką do Mongolii. Pisał już wcześniej, jednak światową sławę zyskał w 1921 roku wraz z ukazaniem się w Nowym Jorku książki pt. „Przez kraj ludzi, zwierząt i bogów”. Rok później Ossendowski powrócił do Polski i w międzywojniu zajmował się głównie pisaniem, publikował powieści w stylu „romansu podróżniczego”. Łącznie ukazało się 77 książek pisarza, które wydano w 150 przekładach na 20 języków.