Sposób na Alcybiadesa

(okładka miękka)
Sposób na Alcybiadesa (okładka miękka, książki)
Liczba stron: 280
Data premiery: 09-07-2014
Wydawca: Wydawnictwo GREG

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
24,99 zł
Special Price 18,99 zł
- +
LUB

Opis

Nauczyciele są przekonani, że uczniowie chodzą do szkoły, by się uczyć. Uczniowie wiedzą, że aby przetrwać w szkole, trzeba znaleźć sposób, aby się nie uczyć, ale mimo to mieć dobre oceny.

Klasa 8 A szczególnie pragnie się nie uczyć... Na każdego nauczyciela jest przecież jakaś metoda, która na to pozwala, ale starsi koledzy niekoniecznie chcą ją zdradzić. Cóż, czego się nie robi dla sprawy... Aby zdobyć sposób, warto nawet uciec się do porwania i tortur! Na szczęście wysiłki się opłacają, a sposób działa - ale czy aby na pewno tak, jak chłopcy zaplanowali?

Przedstawiamy kolorowe wydanie jednej z najbardziej znanych powieści Edmunda Niziurskiego - znanego i kochanego od pokoleń pisarza młodzieżowego!

Od 2014 roku Wydawnictwo GREG jest wyłącznym wydawcą książek Edmunda Niziurskiego przez okres pięciu lat.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Niziurski Edmund
Nazwa Sposób na Alcybiadesa
Liczba stron 280
Data premiery 09-07-2014
Wydawca Wydawnictwo GREG
Oprawa miękka
Autor ilustracji Kamler Mikołaj
ean 9788375174786
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2014
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Sposób na Alcybiadesa

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 29 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 1,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie od 29 do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Edmund Niziurski pojawił się na świecie 10 lipca 1925 roku w Kielcach, a zmarł 9 października 2013 roku w Warszawie. Polski dramaturg, prozaik, scenarzysta i publicysta. Z wykształcenia prawnik i socjolog. Podejmował studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Krakowie oraz na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Tytuł magistra prawa uzyskał w 1947 roku. Zanim został pisarzem, wcześniej pracował w charakterze praktykanta rolnego oraz robotnika Huty „Ludwików” w Kielcach. Sporą popularność zdobył jako autor książek przygodowych dla młodzieży, takich jak m.in.: „Sposób na Alcybiadesa”, „Księga urwisów”, „Awantura w Niekłaju”, „Klub włóczykijów”, „Adelo, zrozum mnie!” czy „Naprzód, wspaniali”. Pierwsza z wymienionych pozycji znalazła się na Liście Honorowej IBBY. Niziński swój debiut literacki zaliczył w 1944, kiedy opublikował wiersz w „Biuletynie Informacyjnym”. Autor współpracował następnie z takimi czasopismami jak „Wieś”, „Płomyk” oraz „Świat Młodych”, a także był autorem słuchowisk dla młodzieży w rozgłośni Polskiego Radia. Edmund Niziurski należał do grona członków ZAiKS oraz Związku Literatów Polskich. Powieści młodzieżowe Edmunda Niziurskiego charakteryzują się dużą dynamiką, a także barwnym językiem i humorem – zarówno sytuacyjnym, jak i słownym. Autor w swoich utworach często posługuje się groteską oraz magicznym realizmem. Bohaterów swoich książek nazywa w sposób prześmiewczy, wskazując na ich typowe cechy: np. Chryzostom Cherlawy czy Wieńczysław Nieszczególny. Powieści Niziurskiego są pisane zarówno z zastosowaniem stylu naukowego, jak i młodzieżowego slangu. Głównym ich motywem jest ukazywanie wadliwie funkcjonującego systemu szkolnego, który wymaga od uczniów ślepego konformizmu i hamuje w nich zdolność do kreatywności, indywidualności i samodzielnego myślenia. Autor z wyczuciem wprowadza do swoich książek przesłanie moralne i dydaktyczne. Czytelnik dzięki lekturze uczy się odróżniać dobro od zła i dokonywać właściwych wyborów życiowych. Nabywa duchową, emocjonalną i intelektualną dojrzałość.