Srebrna zatoka

(okładka miękka, książki)
85/100
Autor: Moyes Jojo
Liczba stron: 510
Data premiery: 16-01-2019
Wydawca: Między Słowami

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 72 godziny + czas dostawy

Normalna cena:
39,90 zł
Special Price 26,29 zł
- +
LUB

Opis

Liza nie zamierza oglądać się za siebie. Czasem lepiej nie myśleć o przeszłości. Właśnie dlatego znalazła swój azyl nad malowniczą Srebrną Zatoką, w dzikiej części australijskiego wybrzeża, gdzie można obserwować delfiny, a coroczne pojawienie się humbaków jest dla miejscowych świętem. Mike pojawia się tam nieproszony. Przyjeżdża z wielkiego miasta i uosabia wszystko, od czego Liza starała się uciec: nowoczesność, biznes i bezwzględną korporację. Wraz z jego przybyciem urokliwy, spokojny świat staje się zagrożony. By go ocalić, Liza musi odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ucieczka zawsze jest dobrym rozwiązaniem oraz…

Czy można pokochać kogoś, kto wydaje się naszym największym wrogiem?

Powieść Jojo Moyes, pisarki, która podbiła serca polskich czytelników powieściami "Zanim się pojawiłeś", "Kiedy odszedłeś", "Moje serce w dwóch światach".


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Moyes Jojo
Nazwa Srebrna zatoka
Liczba stron 510
Data premiery 16-01-2019
Wydawca Między Słowami
Oprawa miękka
Tłumacz Dzierżawska Nina
ean 9788324048977
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Rok wydania 2018
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 4

Jojo Moyes zabiera nas w swojej powieści na malownicze krajobrazy wybrzeża Australii, gdzie możemy nasycić nasza wyobraźnię opisami wspaniałych widoków, zakątkami Srebrnej Zatoki a także ogromu oceanicznych wód i życia jakie się w nich toczą. Oczywiście poznając przy tym wspaniałych ludzi tworzących historię tego miejsca.

Kathleen, która przed laty zasłynęła złapaniem największego rekina,prowadzi hotel z widokiem na ocean. Rozgłos ten spowodował, że Srebrną Zatoka była często odwiedzającym miejscem przez przyjeżdżających tu gości i stał się tutejsza atrakcją, która fundowała rejsy po wodzie w poszukiwaniu delfinów oraz wielorybów.

Liza, która przyjechała tu z córką Hannah uciekła przed tragiczna przeszłością. Walcząc z depresja starała się powrócić do spokojnego życia. Te wydarzenia odbiły na niej tragiczne piętno. Wśród spokoju zatoki z czasem jednak sprostała trudnej sytuacji, ale nigdy o niej nie chciała rozmawiać. To właśnie ocean pomógł jej w bólu, który nosiła w sobie od lat.

Mike to biznesmen z Londynu. Silnie stąpający po ziemi, który zawsze wie czego pragnie, osiągający spore sukcesy inwestycyjne.
Ma luksusowy dom, szybki samochód i piękna narzeczona, która niebawem poślubi.

Firma w której jest zatrudniony właśnie dopina ostatnie szlify w wielomilionowej inwestycji, która ma zadowolić wymagających gości.
Właśnie wybiera się w podróż na szczegółowe omówienie działań, podpisanie ostatnich pozwoleń i rozpoczęcie budowy nowego nadmorskiego kurortu.

Tym sposobem właśnie Mike trafia do hotelu Srebrnej Zatoki. Plan był taki, że zostaje kilka tygodni na rozpoznanie i wraca. Liczą się tylko pieniądze z inwestycji.
Ale To właśnie tam jego życie się totalnie zmienia. Kiedy poznaje powód załamania Liz, kiedy próbuję nawiązać z nią nić porozumienia na rejsie po oceanie w poszukiwaniu humbaków, kiedy poznaje bliżej relacje tutejszych ludzi i jak ważna jest dla nich okoliczna natura, dokonuje się w nim przemiana. Nie liczą się już tylko pieniądze. Liczą się ludzie i ich przyszłość.

Historia splotla że sobą Mike i Lize, żeby w końcu oboje mogli zostawić za sobą przeszłość i zacząć żyć od nowa.
Można się zastanowić ile jest się w stanie poświęcić dla dobra drugiej osoby? Czy można porzucić własne szczęście, żeby zapewnić bezpieczeństwo drugiej? Jak nasze wybory mają wpływ na życie innych i jak daleko i długo można uciekać przed przeszłością?

Książka w całości przeniosła mnie nad Srebrną Zatokę. Dużo w niej emocjonujących i trudnych wątków. Nie jest to opowieść tylko o wielorybach i sielankowym życiu nad brzegiem oceanu. To także silna walka matki o dziecko, o jego bezpieczeństwo i spokojne życie. Potrafiłam na własnej skórze odczuć emocje Lizy ze względu na to, że sama jestem matką i doskonale ją rozumiałam.

Książki Jojo Moyes czyta się zawsze z zapartym tchem. Potrafi położyć emocjonalnie czytelnika na łopatki. Kiedy myślałam już jaki będzie koniec, nastąpił taki zwrot o jakim nawet nie pomyślałam. Nie zawiodłam się. Oczarowała mnie historia od pierwszej do ostatniej strony.
Bardzo przyjemne czytelnicze rozpoczęcie nowego roku. Wszystkim fanom Jojo Moyes oczywiście polecam przenieść się nad emocjonująca Srebrną Zatokę.

Premiera książki 16.01.2019
Ocena
Recenzja wg Ania Pawłowska / (Dodano 06.01.2019)
Jest to moja pierwsza powieść tej autorki i na pewno nie ostatnia. Od początku w powieści tkwi element tajemnicy dzięki temu jest pełna emocji. Każdy rozdział pisany jest z perspektywy innego bohatera co pozwala poznać nam historię w różnym świetle i lepiej ją zrozumieć. Autorka przedstawia nam trzy dość charakterne pokolenia kobiet. Ciekawa powieść o sile przetrwania, nadziei, miłości. Jedynym minusem są długie opisy australijskiego wybrzeża i pracy wielorybników i zbyt długo rozwijający się wątek. Bardzo zafascynowały mnie opisy wielorybów i delfinów to fascynujące zwierzęta, jednak często z powodu podłości ludzi są zagrożonym gatunkiem oraz giną w męczarniach. Jest to powieść refleksyjna o nadziei na lepsze życie, sile miłości oraz poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi. Powieść nasuwa taką mądrość życiową, że pieniądze szczęścia nie dają i są na tym świecie rzeczy, które są od nich ważniejsze. Główny wątek opiera się na relacjach i losach trzech pokoleń kobiet, z których każda opowiada swoją nietuzinkowa historię, a łączy je wszystkie pewna mroczna i skrywana przez pięć lat tajemnica. Spokój kobiet burzy nowo poznany Mike, jego przyjazd i odkrycie czym się zajmuje wywraca ich świat do góry nogami. Wątek miłosny jest tu jakby dodatkiem do powieści, nieco pominięty i tylko delikatnie nakreślony w porównaniu do innych zagadnień. Książka optymistyczna i dająca nadzieję. Bohaterowie nietuzinkowi a do tego bliskość oceanu. Powieść napisana lekko, interesująco, chociaż zakończenie jest troszkę przewidywalne to jednak wrażliwemu czytelnikowi zakręci się łezka w oku. Podczas czytania powieści nasuwa się pytanie czy ucieczka od partnera, który się nad nami znęca jest jedynym rozwiązaniem? Liza nie widzi innego wyjścia co doprowadza do tragedii. Często słyszymy o takich przypadkach gdy kobieta zastraszana boi się zwrócić o pomoc, i jest przekonana że nie zasługuje na miłość. Lecz po burzy przychodzi słońce i trzeba dostrzec, że nie każdy mężczyzna jest tyranem. Trzeba mieć w sobie dużo siły żeby zakończyć toksyczny związek i to jest najtrudniejsze.
Ocena
Recenzja wg Paulina / (Dodano 03.01.2019)
„Srebrna Zatoka” to powieść obyczajowa, której akcja toczy się w urokliwym zakątku Australii. Narratorem każdego rozdziału jest inny bohater, dlatego też fabułę poznajemy „ze wszystkich stron”, co pozwala lepiej spojrzeć na całość historii, zrozumieć motywy kierujące zachowaniem bohaterów.
Niewątpliwym atutem pozycji jest bardzo dokładnie opisane zagadnienie migracji wielorybów i historii wielorybnictwa, zresztą zwierzęta morskie są jednym z filarów powieści, bardzo ważnym motywem.
Rzadko się zdarza, że w czytanej książce nie darzę głównej bohaterki sympatią, tutaj jednak nie potrafiłam zrozumieć zachowania Lizy. O ile podejrzewałam, dlaczego się tak zachowuje, to jednak nawet wydarzenia z przeszłości nie tłumaczyły nieracjonalnego podejścia kobiety w zasadzie do wszystkiego – do życia, pieniędzy, zabawy uczuciami Grega, wychowania córki (którą tak naprawdę wychowywała ciotka i inni wielorybnicy). Do samego końca ta postać mnie irytowała, za to bardzo polubiłam Kate, charakterną 76-letnią kobietę, która bardzo starała się pomóc siostrzenicy i jej córce, przy tym była ciekawa, dowcipna, inteligentna.
Akcja w powieści rozkręca się powoli, gdy dochodzimy do momentu zwrotnego, no właśnie hmm... tu się znów okazuje, że Liza zawiodła, nie sprawdziła wszystkiego, tylko zwiała za granicę i obciążyła starą ciotkę obowiązkiem wychowania Hannah i utrzymania dziewczynki i siebie.
Na szczęście jedna irytująca bohaterka nie przekreśla uroku powieści, która jest naprawdę ciekawa.
Ocena
Recenzja wg Elżbieta / (Dodano 02.01.2019)
Nie trzeba tutaj wiele mówić... Kocham Jojo Moyes i jej książki, a to jest po prostu kolejny hit! Wiem doskonale, że jest to wznowienie serii, a historia zostałą wydawna już w 2007 roku, ale akurat nie przeczytałam tej poprzedniej, a jedynie to, nowsze wydanie.
Niesamowite w tej książce jest wszystko! Cała fabuła, bohaterowie, smutna historia, która jest odczuwalna na każdej stronie książki. Bardzo podobał mi się pomysł z postaciami, ponieważ historię poznajemy z perspektywy każdego z bohaterów książki. Co rozdział mamy do czynienia z inną postacią, przez co możemy się jeszcze bardziej zagłębić w historię, poznać losy każdego z bohaterów osobno i jeszcze mocniej zrozumieć to, co Autorka chciała nam przekazać. Jest to ważne, ponieważ już od samego początku mamy do czynienia z pewnego rodzaju sekretem, tajemnicą, która jest związana z główną bohaterką. Oczywiście sprawa stopniowo się wyjaśnia, budując napięcie, a to jeszcze bardziej pozwala się nam wciągnąć w książkę. Od razu uprzedzam, że zakończenia sprawy i prawdy nie poznamy długo. Trzeba się tutaj bardzo uzbroić w cierpliwość, niestety. No ale dzięki temu do samego końca zżera nas ciekawość.
Dodatkowo, ten klimat! Jezu, jak ja kocham Jojo Moyes za ten klimatyczny świat, klimatyczną i niesamowitą zatokę. Srebrna Zatoka została tak opisna w książce, że miejscami miałam wrażenie, iż takie miejsce naprawdę istnieje a co lepsze, że Autorka pisząc tę książkę, przebywała tam.
Bohaterowie, sposób ich wykreowania, to było mistrzowskie! Tak naprawdę żaden z bohaterów nie miał łatwego życia. Główna bohaterka bardzo wiele przeszła, nie miała prosto i to można powiedzieć, że od samego początku swojego istnienia. Bohater również nie był zbyt szczęśliwy, związał się z osobą co do której nie był pewien, jeżeli chodzi o uczucia.
Kochani, podsumowując, uważam że jest to powieść bardzo mądra, pouczająca. Ona naprawdę wiele uczy, dodatkowo wywołuje w czytelniku naprawdę bardzo silne i mocne emocje. Myślę, że każdy powinien przeczytać książkę, bo warto.


Opis fabuły

Lisa wraz z córką zaczynają nowe życie. Chcą wreszcie zapomnieć o katastrofie jaka wydarzyła się jakiś czas temu. Obie nie miały łatwego życia, dlatego Lisa wraz z córką Hannah przyjechały i osiadły w Srebrnej Zatoce. Mieszkała tam jej siostra, dlatego postanowiła skorzystać z jej pomocy. Tak szczerze, to jest to wymarzone miejsce dla samotnej i po przejściach matki, oraz jej córki. To cicha i spokojna, malownicza okolica. Nikt tutaj za dużo nie gada, nie interesuje się cudzymi sprawami, zaś każdy odnosi się do siebie z szacunkiem i uznaniem.
Nie można zapomnieć, że miejsce to słynie z niesamowitych wielorybów, humbaków i delfinów. Praktycznie każdy na wyspie wie jak ważne są te stworzenia, ponieważ to dzięki nim tutejsi ludzie mają zysk, ponieważ w okolicy pojawiają się przyjezdni, którzy są zafascynowani morskimi stworzeniami. I właśnie taką korzyść ma siostra Lisy, która prowadzi hotel dla przyjezdnych, ale niestety od lat jest coraz słabiej z pieniędzmi...
W pewnym momencie na wyspie pojawia się tajemniczy Mike, który próbuje poznać okolicę i zapoznać się z mieszkańcami. Zatrzymuje się on właśnie w hotelu siostry Lisy. I wiecie co? Zaczyna łapać kontakt z Lisą, po prostu zaczyna wytwarzać się pomiędzy nimi więź.
Mike jednak nie zna tajemnicy Lisy i jej ciężkiej przeszłości, zaś Lisa nie wie natomiast, że Mike zostawił w Ameryce swoją narzeczoną, z którą niebawem ma wziąć ślub, bo przecież przygotowania idą z dnia na dzień do przodu.
Nikt jednak nie wie czemu Mike przyjechał tutaj sam, a prawda jest taka, że mężczyzna ten chce wraz ze swoim szefem wybudować na wyspie super kurort dla gwiazd, vipów, którzy będą mogli wypływać nad ocean i uprawiać różne, wodne sporty. Nikt jednak nie pomyślał o tym, że w tym kurorcie żyją wszystkie te wodne stworzenia, które są bardzo ważne dla mieszkańców tutejszej okolicy...
Ocena
Recenzja wg recenzentka doskonala / (Dodano 28.12.2018)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Srebrna zatoka

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Pocztex Kurier 48 6,99 zł 8,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 4,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł