Starożytne Królestwo Lehii. Kolejne dowody

(okładka miękka, książki)
Autor: Bieszk Janusz
Liczba stron: 488
Data premiery: 03-04-2019
Wydawca: Wydawnictwo Bellona

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
34,90 zł
Special Price 21,99 zł
- +
LUB

Opis

Niniejsza publikacja kończy Czteroksiąg Lehicki napisany przez Janusza Bieszka w latach 2014-2018. Zawiera on 490 cytatów – dowodów źródłowych ze 165 kronik, roczników, dzieł lehickich, polskich i zagranicznych w siedmiu językach obcych, potwierdzających funkcjonowanie Lehii w starożytności i średniowieczu. Autor prezentuje pełny, poprawiony i uzupełniony poczet 166 władców Lehii, panujących od 2078 roku p.n.e. do 1370 roku n.e., opracowany m.in. według najstarszych kronik z IV-VIII-X-XI wieku oraz zastosowanego w nich przez kronikarzy innego przelicznika Roku Świata. Jednocześnie przedstawia funkcjonowanie Starożytnego Królestwa Lehii wraz z panowaniem jego lehickich królów oraz opisuje organizację Imperium Lehitów i Imperium Sarmatów-Wenedów, jak również sojusze z innymi sławiańskimi królestwami.

Ponadto po raz pierwszy w Polsce autor prezentuje i omawia:

  • Księgę I (Liber I.) kroniki Prokosza z X wieku (edycja łacińska z 1827 roku i jej porównanie z edycją polską z 1825 roku).
  • Kronikę O pochodzeniu Toporczyków, ich orężu i czynach Zolawa Lamberta z XI wieku.
  • Księgę II O starożytnych rodach w Polanii, znakach rycerskich zwanych w ojczystym języku herbami Kagnimira z XI wieku.
  • Listy panujących pierwszych i drugich 12 wojewodów.
  • 25 pocztów starożytnych królów różnych plemion Ariów-Sławian Indoscytów oraz Prabałtów zaczerpniętych z najstarszych kronik.
  • 10 kolejnych nieznanych pocztów wczesnośredniowiecznych królów Lehii ze źródeł polskich i zagranicznych.
  • Historię Sarmacji… wojewodów Żelizów z VII-XI wieku.
  • Zrekonstruowane kroniki Miorsza z XI wieku i Mateusza Cholewy z XII wieku.
  • Starożytne przykazania oraz szlachetne zasady i zwyczaje sarmackie Ariów-Sławian.

Autor podkreśla, iż zgodnie z wyżej wymienionymi dowodami państwowość Lehii, czyli Polski, liczy ponad 4000 lat i jest najstarsza w Europie oraz jedna z najstarszych na świecie.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Bieszk Janusz
Nazwa Starożytne Królestwo Lehii. Kolejne dowody
Liczba stron 488
Data premiery 03-04-2019
Wydawca Wydawnictwo Bellona
Oprawa miękka
ean 9788311155770
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2018
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Starożytne Królestwo Lehii. Kolejne dowody

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 3,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Janusz Bieszk pojawił się na świecie w 1948 roku. Posiada wykształcenie wyższe ekonomiczne; specjalizuje się w obszarze służby zagranicznej oraz handlu zagranicznego. Jest znany jako pisarz i tłumacz kontrowersyjnych książek historycznych oraz fantastycznych. Najbardziej pasjonują go dzieje Europy Środkowej. Prowadził badania dotyczące plemion lechickich, Prasłowian oraz kultury łużyckiej. Swój debiut literacki zanotował w 2010 roku, kiedy światło dzienne ujrzała monografia pt. „Zamki Państwa Krzyżackiego w Polsce”. Jest to licząca kilkaset stron książka, w której znajdują się liczne opisy oraz fotografie zamków i pozostałych budowli. Wiarygodność publikacji autora jest podważana przez środowiska akademickie. Mimo to cieszą się one ogromną popularnością i uznaniem wśród czytelników, zwłaszcza młodego pokolenia. Do najgłośniejszych książek Janusza Bieszka należą takie pozycje jak „Słowiańscy królowie Lechii”, „Cywilizacje kosmiczne na ziemi”, „Chrześcijańscy królowie Lechii” czy „Prokosz Kronika Słowiańsko – Sarmacka”. Pisarz poprzez swoją twórczość pragnie odkłamywać starożytną oraz średniowieczną historię państwa polskiego. Stawia śmiałą tezę o istnieniu imperium Wielkiej Lechii. Chce, aby jego czytelnicy na podstawie odkryć opisanych w książkach budowali słowiańską tożsamość i byli z niej dumni. Zdaniem autora, potężne państwo Lechitów istniało już od XVIII wieku p.n.e. Janusz Bieszk opierając się na polskich i zagranicznych materiałach źródłowych, opisuje terytoria Lechii, a także różne gałęzie życia ekonomicznego i społeczno-politycznego. W swoich opracowaniach skupia się m.in. na obszarze handlu, transportu, budownictwa oraz wojen. Przybliża postaci ówczesnych władców, opisuje uzbrojenie, zwyczaje religijne, a także prezentuje mapy nie tylko Lechii, lecz także Scytii czy Sarmaci. Swoje tezy opiera głównie na tzw. „Kronice Prokosza”, przekonując o jej historycznej wiarygodności. Zdaniem Janusza Bieszka historia Polski została zafałszowana przez zaborcę niemieckiego. Autor w swoich książkach próbuje również udowadniać istnienie pozaziemskiej cywilizacji, która w jego opinii zamieszkiwała Ziemię w okresie starożytności.