Stulecie chirurgów

(okładka twarda)
Stulecie chirurgów (okładka twarda, książki)
100/100
Liczba stron: 536
Data premiery: 21-12-2010
Wydawca: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
46,90 zł
Special Price 29,99 zł
- +
LUB

Opis

„Stulecie chirurgów” to pasjonująca podróż po historii medycyny!

Jurgen Thorwald przenosi czytelników do odległych początków chirurgii, kiedy nie istniało jeszcze znieczulenie, a mycie rąk przed zabiegami i operacjami było wyśmiewane. W XIX wieku do podstawowych narzędzi chirurga należały piła, nóż rzeźnicki i żelazo. Opisane w książce zabiegi mrożą krew w żyłach, niekiedy napawają obrzydzeniem i szokują. Czytelnik towarzyszy narratorowi, stając się świadkiem przełomowych odkryć. Na kartach historii pojawiają się wybitni chirurdzy. Wśród nich są ludzi owładnięci ideą, ale także żądzą sławy i bogactwa. Na oczach czytelnika toczy się pasjonująca walka rutyny z nowym podejściem, w której stawką jest życie pacjentów.

„Stulecie chirurgów” to fascynująca opowieść o przełomowym okresie w historii chirurgii, którą czyta się chwilami jak pasjonujący thriller, przerażający horror, a niekiedy nawet jak romans.

Dodatkowe informacje

Autor Thorwald Jurgen
Nazwa Stulecie chirurgów
Liczba stron 536
Data premiery 21-12-2010
Wydawca Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Oprawa twarda
Tłumacz Bunsch Karol
Numer wydania II
Język wydania polski
Dystrybutor Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Język oryginału niemiecki
Rok wydania 1996
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 3

Dziś to sobie trudno wyobrazić, ale były czasy, kiedy operację przeprowadzano bez znieczulenia, a pomysł mycia rąk przed nią uznawano za zupełnie absurdalny. Nikt nie wierzył w „drobne żyjątka”. Skostniali lekarze starej daty skutecznie opierali się nowościom. Prekursorzy byli niedoceniani i poniżani. Wszystkie nowości były testowane na cierpiących ludziach. Do takich właśnie czasów przenosi nas Jurgen Thorwald, ukazując jak długą i wyboistą drogę przeszła chirurgia. Jestem pod ogromnym wrażeniem!
Ocena
Recenzja wg Victor / (Dodano 17.11.2016)
Książkę Jurgena Thorwalda czyta się jak pasjonujący thriller. Nie spodziewałam się, ze historia chirurgii jest tak burzliwa i aż tak krwawa. Ale kto teraz zastanawia się, jaki sposobami 150 lat temu lekarze zdobywali wiedzę i odkrywali nowe metody leczenia. Nie było środków odkażających, laboratoriów, sprzętu, a jednak powoli dokonywał się postęp. Za sprawą ludzi, którzy mieli odwagę eksperymentować, szukać rozwiązań, przełamywać opór środowiska. Nieraz płacili za to ogromną cenę. Na kartach tej książki przewijają się w wielkie nazwiska, które zyskują inny wymiar. Polecam, to fantastyczna książka, ale zawiera bardzo wiele plastycznych opisów. Nie każdy to wytrzyma.
Ocena
Recenzja wg Milena / (Dodano 10.09.2016)
Na pewno książka niemieckiego pisarza i dziennikarza nie jest dla wrażliwych osób. Z kart „Stulecia chirurgów” tryska krew, a lekarze zdają się być po prostu rzeźnikami, głuchymi na krzyki i błagania swoich ofiar, znaczy pacjentów :) A zupełnie poważnie to bardzo dobra, mocna opowieść o początkach chirurgii, która znacząco odbiega od wyobrażeń większości z nas. Autor w pasjonujący przedstawia kulisy przełomowych wydarzeń. Czytałem jak najlepszą powieść z dreszczykiem!
Ocena
Recenzja wg Aneta / (Dodano 08.09.2016)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Stulecie chirurgów

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 3,99 zł 7,99 zł
Kurier 7,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

JURGEN THORWALD - urodzony jako Heinz Bongartz 28 października 1915 w Solingen, zmarł 4 kwietnia 2006 w Lugano.


Pisarz, dziennikarz, historyk pochodzenia niemieckiego. Głównym obszarem zainteresowania Jurgena Thorwalda była historia medycyny. Dużym uznaniem cieszą się również jego książki z zakresu historii kryminalistyki i medycyny sądowej. Jego najbardziej rozpoznawalnymi dziełami są „Stulecie chirurgów” oraz „Stulecie detektywów”.


Pochodził z niemieckiego miasteczka Solingen. Ukończył studia na Uniwersytecie w Kolonii. Jego kariera dziennikarska rozpoczęła się w 1933 roku. Pisał do gazet, których treści były zgodne z linią będącej u władzy partii nazistowskiej, tj.: "Das Schwarze Korps", "Die Braune post" oraz "National-Zeitung". W czasie II wojny światowej jego teksty propagandowe skupiały się na działalności Luftwaffe, Kriegsmarine i całym wysiłku wojennym narodu niemieckiego.


Po zakończeniu wojny zaczął posługiwać się pseudonimem Jurgen Thorwald, a w 1947 roku zmienił nazwisko w sposób oficjalny.


Jego książka pt. "Stulecie detektywów" otrzymała w 1966 roku nominację do nagrody literackiej im. Edgara Allana Poe'go (Edgar Allan Poe Award). Przegrała jednak wówczas w swej kategorii z powieścią pt. "Z zimną krwią" napisaną przez Trumana Capote. W 1984 Thorwald został uhonorowany Orderem Zasługi Republiki Federalnej Niemiec. Zmarł 4 kwietnia 2006 roku w Lugano, mieście położonym w południowo-wschodniej Szwajcarii.


Pozostałe książki tego autora: „Triumf chirurgów: Według zapisków mojego dziadka, chirurga H. St. Hartmanna” (1958); „Dawna medycyna, jej tajemnice i potęga: Egipt, Babilonia, Indie, Chiny, Meksyk, Peru” (1962); „Godzina detektywów: Rozwój i kariera kryminalistyki” (1966); „Kruchy dom duszy: Wielka odyseja chirurgii mózgu”.