Święty Jan Maria Vianney. Życie i cuda proboszcza z Ars

(okładka miękka)
Święty Jan Maria Vianney. Życie i cuda proboszcza z Ars (okładka miękka, książki)
Autor: Paterek Anna
Liczba stron: 160
Data premiery: 17-08-2016
Wydawca: Wydawnictwo eSPe

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
18,90 zł
Special Price 13,49 zł
- +
LUB

Opis

Nic a nic nie zapowiadało, że Jan Maria Vianney odegra jakąś szczególną rolę w doprowadzaniu ludzi do Boga. W seminarium miał ogromne problemy z przyswojeniem sobie wymaganej wiedzy, a już zupełnie nie radził sobie z łaciną. Jeden z profesorów miał podobno powiedzieć o nim: „Co taki osioł może zdziałać w duszpasterstwie?”. Nie miał też zadatków na porywającego kaznodzieję. Przemawiał długo, wysokim, chrypliwym głosem, raz za razem tracąc wątek. Jak to się stało, że ów nieporadny „nieuk” zdobył dla nieba ogromną rzeszę ludzi, możecie przeczytać w tej znakomitej biografii sławnego proboszcza z Ars. Nie jest ona zwykłym wyliczeniem faktów z jego życia, ale opowieścią o tym, jak poprzez różne doświadczenia Pan Bóg kształtował serce przyszłego świętego. Z surowego krytyka, jakim był początkowo, ks. Vianney zmienił się w pełnego zrozumienia przewodnika dusz. Jako młody kaznodzieja często opowiadał o karach, które grożą grzesznikom. Jednak z biegiem czasu coraz więcej mówił o miłosierdziu, próbując rozpalić w słuchaczach miłość do Eucharystii i wrażliwość na potrzebujących. Sam stał się zresztą żywym narzędziem Bożego miłosierdzia, spędzając prawie każdą chwilę w konfesjonale. Był obdarzony łaską czytania w ludzkich sumieniach i nieprzeciętną mądrością. Gdy po Francji rozeszła się wieść o niezwykłym spowiedniku, przybywały do niego tysiące. Diabeł nie raz próbował przestraszyć świętego, hałasując i wykrzykując z wściekłością, że ks. Vianney wydziera mu grzeszników.

Losy proboszcza z Ars przedstawione w tej książce to pasjonująca historia o zmaganiu się na drodze do świętości z własnymi ograniczeniami i ludzką opinią. Dowiesz się z niej, jak prosty chłopak z małej, francuskiej wioski stał się jednym z najbliższych współpracowników Boga i jak niezwykłych cudów Bóg dokonywał za jego pośrednictwem.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Paterek Anna
Nazwa Święty Jan Maria Vianney. Życie i cuda proboszcza z Ars
Liczba stron 160
Data premiery 17-08-2016
Wydawca Wydawnictwo eSPe
Oprawa miękka
ean 9788374827676
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2016
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Święty Jan Maria Vianney. Życie i cuda proboszcza z Ars

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 29 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 1,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie od 29 do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Anna Paterek to polska autorka książek i albumów o tematyce chrześcijańskiej. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, gdzie zdobyła tytuł magistra na kierunku finanse i bankowość. Od 2010 roku podejmuje zatrudnienie w wydawnictwie Koinonia, prowadzonym w ramach Chrześcijańskiej Fundacji Życie i Misja. Obecnie sprawuje w tej organizacji funkcję kierownika. Anna Paterek to autorka publikacji, których celem jest propagowanie wartości chrześcijańskich, prorodzinnych oraz patriotycznych. W swoich albumach prezentuje miejsca najgłośniejszych objawień maryjnych, w takich miejscowościach jak Fatima, Guadalupe, Medjugorje czy Częstochowa. Przedstawia szczegóły na temat okoliczności tych niesamowitych wydarzań, a także zachęca do zapoznania się z licznymi fotografiami obrazującymi centra kultu, klasztory, sanktuaria maryjne, katedry czy miejsca ziemi świętej. Opisuje poza tym przypadki uzdrowień za wstawiennictwem Maryi, a także zamieszcza propozycje modlitw. Albumy Anny Paterek to również biografie najważniejszych świętych w historii kościoła katolickiego – na przykład Jana Marii Vianney’a, Stanisława Kostki, ojca Pio czy księdza Jerzego Popiełuszki. Autorka przybliża poza tym czytelnikom sylwetki najważniejszych postaci w dziejach polskiego narodu, takich jak chociażby Józef Piłsudski czy Tadeusz Kościuszko.