Sylaby, słowa, wyrazy. Ćwiczenia artykulacyjne: głoski d, t. Zeszyt 10

(okładka miękka, książki)
Liczba stron: 64
Data premiery: 15-04-2014
Wydawca: Wydawnictwo Edukacyjne

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 48 godzin

15,99 zł
- +
LUB

Opis

Dziesiąty zeszyt ćwiczeń logopedycznych z serii "Sylaby, słowa, wyrazy" przeznaczony jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, z nieprawidłową wymową głosek "t" i "d". W wymowie dziecka pojawiają się one między pierwszym a drugim rokiem życia. Nieprawidłowa realizacja polega najczęściej na substytucji "t", "d" na "k", "g".

Materiał zamieszczony w zeszycie obejmuje zarówno ćwiczenia każdej z głosek osobno, jak i te, które utrwalają obydwie głoski w tym samym ćwiczeniu. Zeszyt nie zawiera ćwiczeń w różnicowaniu "d" w opozycji do "t", które znajdują się w zeszycie piątym (głoski dźwięczne). W zeszycie mało jest też ćwiczeń utrwalających prawidłową artykulację opozycji "tk" i "dg", które zawiera zeszyt szósty ( głoski: k, g).

Poza utrwalaniem prawidłowej wymowy "t" i "d" ćwiczenia z zeszytu dziesiątego rozwijają świadomość i kompetencję językową.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Senkowska Bożena
Nazwa Sylaby, słowa, wyrazy. Ćwiczenia artykulacyjne: głoski d, t. Zeszyt 10
Liczba stron 64
Data premiery 15-04-2014
Wydawca Wydawnictwo Edukacyjne
Seria Sylaby, słowa, wyrazy
Oprawa miękka
ean 9788361009757
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2012
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Sylaby, słowa, wyrazy. Ćwiczenia artykulacyjne: głoski d, t. Zeszyt 10

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Bożena Senkowska pojawiła się na świecie 2 kwietnia 1962 roku w Chorzowie. Jest polską nauczycielką dyplomowaną oraz logopedą, specjalizującą się w pracy z dziećmi dotkniętymi zaburzeniami lub opóźnieniem rozwoju mowy o podłożu neurologicznym. Podejmuje zatrudnienie w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Andrychowie. Pracuje z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym oraz przedszkolnym. Bożena Senkowska to także autorka materiałów edukacyjnych dla dzieci, które są pomocne w korygowaniu wad wymowy. Zdobyła popularność zwłaszcza dzięki bestsellerowym seriom pt. „Sylaby, słowa, wyrazy” oraz „Myślę i mówię” Materiały autorstwa Bożeny Senkowskiej skupiają się zarówno na korygowaniu nieprawidłowej artykulacji wśród najmłodszych, jak i wspieraniu ich wszechstronnego rozwoju. Dzieci dzięki korzystaniu z jej publikacji mogą pozbyć się m.in. problemu z tzw. seplenieniem głosek. Jednocześnie dzięki licznym ćwiczeniom, mają okazję kształtować różnorodne umiejętności, takie jak m.in. kojarzenie, dostrzeganie różnic i podobieństw, rozróżnianie, uogólnianie, logiczne myślenie, spostrzegawczość, orientacja przestrzenna, sprawność grafomotoryczna czy koncentracja. Bożena Senkowska zadbała również o to, aby mogły lepiej poznawać otaczający je świat. Ukazuje im m.in. literki, liczby, słowa, różne gatunki zwierząt, zjawiska przyrodnicze, owoce, warzywa, zawody, pojazdy czy zabawki. Logopedyczne materiały edukacyjne przybrały atrakcyjną dla dzieci formę. Autorka przygotowała dla nich m.in. kolorowanki czy łamigłówki, które pozwalają łączyć naukę z zabawą. Najmłodsi przekonują się dzięki temu, że terapia logopedyczna nie musi być przykrym obowiązkiem i wysiłkiem. Może stać się ciekawym wyzwaniem, które w dużym stopniu zaangażuje dziecko z wadą wymowy. W rezultacie efekty terapii są szybko zauważalne. Publikacje Bożeny Senkowskiej zostały opracowane w ten sposób, aby mogły być wykorzystane do pracy zarówno przez nauczycieli, wychowawców, jak i rodziców.