Szczęściarz urodzony w PRL

(okładka twarda, książki)
Liczba stron: 540
Data premiery: 27-04-2016
Wydawca: Spółdzielnia Socjalna Dorkas

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

Wielu mówi, że życie nie ma sensu. Rozmieniają je na drobne, goniąc za rozrywkami. Skąd więc ciężary na sercu, sumieniu. Skąd depresje? Poradnie i szpitale psychiatryczne zapełniają się w dużym stopniu ludźmi, którzy jeszcze wczoraj snuli plany o zrobieniu kariery czy odniesieniu wielkiego sukcesu w interesach. Byli zdrowymi, trzeźwo patrzącymi w przyszłość obywatelami. Miało być tak wspaniale...

Młody człowiek strzelił sobie w usta. W liście, który zostawił napisał tylko tyle: "Nie wiem, po co miałbym dłużej żyć - dlatego odchodzę. Moje życie jest pozbawione sensu". Potworne!

Pytanie o sens życia jest ogromnie ważne dlatego, że mamy tylko jedno życie! Wielu myśli w chwili śmierci: "Gdybym mógł jeszcze raz zacząć życie od początku, postępowałbym zupełnie inaczej!".

Potrzeba wydania tej książki dojrzewała we mnie od wielu, wielu lat. Już jako nastoletni chłopak miałem swoje marzenia. Nie mogłem jednak pogodzić się z tym z czym przyszło mi się zmagać. To, że przetrwałem życiowe kryzysy związane z wiekiem dorastania zawdzięczam przyjacielskiej postawie moich rodziców.

Dzisiaj w dobie wielkiego upadku moralnego autorytetów, zauważyłem, że u wielu moich rodaków pojawiły się trudności w odpowiedzi na pytania: Co jest właściwie dobre, a co złe? Co dzisiaj jest dozwolone, a co nie? Kto właściwie ustala co jest dobre a co złe? Ludzkość chce poznać przyszłość idąc po linii najmniejszego oporu. Parapsychologiczne linie telefoniczne są oblegane przez zainteresowanych swoim przyszłym losem. Serwują one fikcyjne prognozy tego, co przyszłość przyniesie dzwoniącemu - oczywiście za odpowiednią opłatą. Dlatego tak śmiertelnie poważne jest pytanie: "Po co właściwie żyję?"

Dane mi było zrozumieć, że gdyby sensem naszego życia była tylko ciężka praca, to lepiej byłoby zakończyć życie mając lat np. osiemnaście. "Całe życie pracowałeś?", a z osiągnięciem wieku emerytalnego kojarzy się czas odejścia. Okropne! Bo dokąd teraz? Koniecznym jest zatrzymać się i zadać sobie pytanie:"Po co tu jestem? Po co jestem człowiekiem? Po co żyję?". Niedola powstaje wtedy, gdy nie odróżniamy tego co dobre, od tego co złe. Przykre słowa, przekleństwa, złość, zazdrość, zdrada, podłość, egoizm, korupcja, agresja, przemoc, chuligaństwo, kłótnie polityków, chęć wykorzystywania i zabijania drugiego człowieka dla brudnego zysku, dopalacze, narkotyki- to wszystko rani i niszczy życie ludzi. Kto za tym stoi? Coraz częściej i głośniej mówi się o kryzysie wiary. W Biblii są słowa, które przenikają człowieka do szpiku kości: "Postanowione jest ludziom raz umrzeć, a potem sąd?". Czy pomimo tego światowego chaosu istnieje możliwość przeżycia życia bez odwiedzania gabinetów psychologów i psychiatrów? Jeżeli ktoś z Twojego kręgu bliskich czy znajomych zmaga się z problemami i nie daje rady - koniecznie powinien przeczytać choćby tylko kilka prawdziwych historii znajdujących się w tej książce.
Józef Stępień

Książka zawiera 132 prawdziwe historie ludzi w różnym wieku, pochodzących z różnych środowisk, którzy doświadczyli przełomowych, pozytywnych zmian w swoim życiu.

Dodatkowe informacje

Autor Stępień Józef
Nazwa Szczęściarz urodzony w PRL
Liczba stron 540
Data premiery 27-04-2016
Wydawca Spółdzielnia Socjalna Dorkas
Oprawa twarda
ean 9788364675195
Rok wydania 2016
Język wydania polski
Język oryginału polski
Forma książka
Gabaryt mały

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Szczęściarz urodzony w PRL

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Paczkomaty Inpost 24/7 8,99 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce
7,99 zł 9,99 zł
Stacje Orlen 7,99 zł -
Sklepy Żabka 7,99 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 8,99 zł 10,99 zł
Kurier 10,99 zł 13,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce 0,00 zł 5,99 zł
Stacje Orlen 0,00 zł -
Sklepy Żabka 0,00 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 9,99 zł