Szczury Wrocławia

(okładka miękka, książki)
100/100
Liczba stron: 544
Data premiery: 23-04-2015
Wydawca: Wydawnictwo Insignis

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

We Wrocławiu szaleje czarna ospa. W izolatorium na Psim Polu dochodzi do dziwnego incydentu, milicjanci pilnujący ośrodka meldują o wybuchu paniki spowodowanej atakami ze strony „odmienionych” pacjentów.

Świadkiem tych wydarzeń jest sierżant Mielech, dowódca tamtejszego posterunku. Na jego oczach dochodzi do zabójstwa pielęgniarki, które zapoczątkowuje cały ciąg ataków na pacjentów i personel medyczny. Próby wezwania pomocy spełzają na niczym. Komenda Wojewódzka nie wierzy w niesamowity meldunek podoficera.

Zdaniem kapitana Brandysa, który nadzoruje proces kwarantanny, relacja o zmartwychwstałych napastnikach to kolejne wymysły alkoholika. Kolejne telefony z innych miejsc odosobnienia zmuszają jednak członków sztabu kryzysowego do podjęcia bardziej zdecydowanych działań.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Szmidt Robert J.
Nazwa Szczury Wrocławia
Liczba stron 544
Data premiery 23-04-2015
Wydawca Wydawnictwo Insignis
Oprawa miękka
ean 9788363944810
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2015
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 1

Rok 1963. Wrocław zamiera, rażony epidemią czarnej ospy. Akcja zaczyna się od przedstawienia izolatoriów, w których przebywają osoby z otoczenia chorych osób. Są to specjalnie przygotowane lokalizacje na terenie Wrocławia, gdzie ludzie spędzają 2 tygodnie, aby wykluczyć chorobę. Sytuacja wydaje się być pod kontrolą, gdy pewnego dnia z okna szpitala wypada siostra Młocicka. Pielęgniarka ginie na miejscu. Tyle, że nie do końca. Mimo że głowa zwisa pod dziwnym kątem, trochę tak jakby została oddzielona od kręgosłupa, a jej nogi są połamane niczym zapałki – Młocicka wstaje. Wstaje i jest żądna krwi. Wkrótce do siostry dołączają podobne stwory. Dzieje się coś, czego nikt nie przewidział. Ludzie wpadają w szał i mordują swoich towarzyszy z pokoju, zaraza zombie zaczyna się rozprzestrzeniać po całym Wrocławiu w zawrotnym tempie. Szwadrony ZOMO, wspierane przez siły wojskowe, nie są w stanie opanować fali zagłady. Wrocław w niej tonie.
„Szczury Wrocławia” to relacja z pierwszych 12 godzin kryzysu, to szybko przemykający przed oczami portret ludzi, miejsc i czasu, to książka pełna punktów przełomowych, z których każdy daje nadzieję na to, że już mało brakuje do końca, a tymczasem dzieje się coś co sprawia, że sytuacja ponownie się pogarsza. Smaku dodaje umiejętnie dawkowany czarny humor i ukryte nawiązania do naszych czasów, sprytnie i zwinnie zakamuflowane w dynamicznej narracji. Dlaczego właśnie ten rok? Ten czas? W roku 1963 chrzestny autora, doktor Bogumił Arendzikowski zdiagnozował czarną ospę, jemu także została dedykowana książka.
Zawrotne tempo akcji sprawia, że trudno się doczekać każdej wolnej chwili, jaką można by poświęcić lekturze kolejnych rozdziałów. Bohaterów jest mnóstwo, nie wiem czy słyszeliście, ale do Roberta J. Szmidta zgłosiło się ponad dwustu ochotników, których nazwiska autor nadał postaciom uśmiercanym w „Szczurach Wrocławia”. Szmidt celowo nie wyróżnia żadnej z postaci, nie czyni nikogo bezdyskusyjnym protagonistą utworu. Zapewnia nam za to możliwość śledzenia kilku „głównych” bohaterów, dając nam wielowymiarową perspektywę wydarzeń rozgrywających się w skażonym mieście. Autor wiedzie czytelnika poprzez uliczki Wrocławia, pozwalając nam podejrzeć, jak płynie życie w izolatoriach, internatach i szpitalach. Dla osób ze słabymi nerwami, opisy mogą być zbyt brutalne, zbyt krwawe. Jednak na wielki plus da się odczuć, że autor nie pisał tych opisów na siłę, byleby czytelnik miał co kilka stron odruchy wymiotne, tylko by przekazać grozę ataku i epidemii.
Ocena
Recenzja wg Wroclawianka Czyta / (Dodano 28.05.2019)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Szczury Wrocławia

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce
6,99 zł 8,99 zł
Stacje Orlen 6,99 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 7,99 zł 9,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Poczta Polska Odbiór w placówce 0,00 zł 4,99 zł
Stacje Orlen 0,00 zł -
Poczta Polska Pocztex Kurier 48 0,00 zł 4,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł