Tajemnice pielęgniarek. Prawda i uprzedzenia

(okładka miękka, książki)
Liczba stron: 329
Data premiery: 13-02-2019
Wydawca: Wydawnictwo W.A.B.

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
39,99 zł
Special Price 25,99 zł
- +
LUB

Opis

Siostro, boję się!

To one są „przy łóżku” pacjenta, stale poddane ocenie – pacjentów, rodzin, lekarzy. Wzbudzają skrajne emocje – od uwielbienia, poprzez lekceważenie, po agresję. Młode i stare, wykształcone i przyuczone, entuzjastyczne i zgorzkniałe. Zbyt nisko opłacane. Przepracowane.

Przestały milczeć. Opowiadają o sobie, o trudnych warunkach pracy, o chorych relacjach ze zwierzchnikami, o wzajemnych konfliktach.

Z tych opowieści wyłania się portret środowiska, który każe nam się bać. Bo etap spolegliwych „sióstr” po prostu się skończył. Pielęgniarki chcą być traktowane przez system jak profesjonalistki, jeśli nie… tym gorzej dla systemu.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Fijewska Marianna
Nazwa Tajemnice pielęgniarek. Prawda i uprzedzenia
Liczba stron 329
Data premiery 13-02-2019
Wydawca Wydawnictwo W.A.B.
Oprawa miękka
ean 9788328064508
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Tajemnice pielęgniarek. Prawda i uprzedzenia

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Marianna Fijewska to polska dziennikarka, absolwentka studiów na Uniwersytecie Warszawskim. Podejmuje współpracę z grupą medialną AGORA oraz portalem Wirtualna Polska, gdzie jest prowadzącą programu społecznego „#11 Pytań”. Podejmuje ze swoimi rozmówcami trudne i wrażliwe tematy, takie jak choroba, śmierć bliskich osób, problemy finansowe, wykorzystywanie seksualne czy przestępczość. Z niezwykłą przenikliwością wgłębia się w realia różnych grup społecznych, zwłaszcza tych najbardziej marginalizowanych. Marianna Fijewska jest autorką bestsellerowej książki pt. „Tajemnice Pielęgniarek. Prawda i uprzedzenia”, opublikowanej we współpracy z wydawnictwem W.A.B. Stanowi ona zapis z przeprowadzonych przez dziennikarkę wywiadów z polskimi pielęgniarkami oraz studentkami pielęgniarstwa. Życiowe motto autorki jest takie, że nie warto przejmować się problemami, na które nie mamy żadnego wpływu, a pozostałe problemy należy jak najszybciej rozwiązywać. Marianna Fijewska z dziennikarskim obiektywizmem ukazuje realia zawodu pielęgniarki. Przedstawia liczne trudności związane z pracą w szpitalu, takie jak niskie płace, silna presja, zmuszanie do wykonywania obowiązków wykraczających poza kompetencje, brak szacunku czy roszczeniowa postawa ze strony pacjentów. Autorka wyciąga na światło dziennie trudne prawdy, które dotychczas były ignorowane milczeniem. Apeluje, aby każdy czytelnik spojrzał inaczej niż do tej pory na pracę pielęgniarek i spróbował okazywać im cierpliwość oraz wyrozumiałość. Często są one ofiarami agresji, niesprawiedliwej oceny czy lekceważenia. Pomimo ogromnych trudów i stresu związanego z ich obowiązkami, zwykle zarabiają co najmniej kilkukrotnie mniej w porównaniu do lekarzy. Aby były w stanie zapewnić byt rodzinie, podejmują pracę na dwa etaty, co prowadzi je do wyczerpania fizycznego i psychicznego. Jednocześnie są przed nimi stawiane nierealne oczekiwania, aby były zawsze miłe, uśmiechnięte, delikatne i ofiarne. W książce „Tajemnice Pielęgniarek. Prawda i uprzedzenia” znajdziemy relacje pielęgniarek z różnym stażem, lekarzy, pacjentów, studentek pielęgniarstwa, a także ekspertów prawa pracy. Marianna Fijewska unika jakiegokolwiek upiększania. Porusza kontrowersyjne aspekty środowiska pielęgniarskiego, wystrzegając się przy tym taniej sensacji.