Temat na pierwszą stronę

(płyta kompaktowa CD, audiobooki)
Autor: Eco Umberto
Data premiery: 27-05-2015
Wydawca: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
25,00 zł
Special Price 16,99 zł
- +
LUB

Opis

Rok 1992. Wraz z głównym bohaterem powieści, panem Colonną, poznajemy redakcję gazety „Jutro”, której żaden numer prawdopodobnie się nie ukaże, ale dziennikarze pracują nad kolejnymi numerami zerowymi, których zadaniem nie jest rzetelna informacja czytelników, lecz kreacja: faktów, nastrojów, niewypowiadanych wprost sugestii…

Oto gorzki, odzierający z wszelkich złudzeń obraz współczesnego dziennikarstwa. Przede wszystkim jednak niepokojąca wizja współczesnego świata kształtowanego przez media, które bynajmniej nie mogą uchodzić za wolne.

A dla nas, odbiorców, wspaniała lekcja czytania, słuchania, oglądania.
Mariusz Bonaszewski, wcielając się w „człowieka bez właściwości”, magistra Colonnę, w intrygujący sposób – nie można mu się oprzeć – wprowadzi nas w kulisy świata mediów.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Eco Umberto
Nazwa Temat na pierwszą stronę
Data premiery 27-05-2015
Wydawca Oficyna Literacka Noir sur Blanc
Tłumacz Żaboklicki Krzysztof
Lektor Bonaszewski Mariusz
ean 9788373925489
Tytuł i podtytuł oryginalny Numero zero
Numer wydania I
Czas trwania 5 godz. 45 min.
Język wydania polski
Język oryginału włoski
Rok wydania 2015
Forma płyta kompaktowa CD

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Temat na pierwszą stronę

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Umberto Eco pojawił się na świecie 5 stycznia 1932 roku w Alessandrii, a pożegnał się z życiem 19 lutego 2016 roku w Mediolanie. Włoski filozof, teoretyk literatury, powieściopisarz, twórca literatury dziecięcej i młodzieżowej, eseista, felietonista, krytyk literacki, semiolog, a także znawca kultury popularnej, estetyki i procesów komunikacji. Absolwent filozofii na Uniwersytecie Turyńskim. Profesor Uniwersytetu we Florencji, wykładowca i felietonista czasopisma „l’Espresso”. Uzyskał tytuł doktora „honoris causa” wielu uczelni wyższych. Założył także studia medioznawcze na Uniwersytecie San Marino. Jako powieściopisarz zadebiutował książką pt. „Madame”. W 1980 roku światło dzienne ujrzała najważniejsza powieść Umberto Eco pt. „Imię róży”, uznawana dziś za jedno z największych dzieł literatury XX wieku. Inne ważne pozycje w jego twórczości to m.in. „Cmentarz w Pradze” czy „Wyspa dnia poprzedniego”. Umberto Eco w swojej twórczości dokonuje krytycznej diagnozy współczesnego świata, w tym mediów, polityki, nauki czy kultury popularnej. Często wykorzystuje motywy historyczne i religijne, a także przeplata fabułę przygodową i kryminalną z rozważaniami na temat semiotyki oraz teorii literatury. Autor podejmuje m.in. tematykę intryg politycznych, krwawych konfliktów zbrojnych, seryjnych morderstw i nierówności społecznych. Porusza wielokrotnie kontrowersyjne zagadnienia. Jego książki przyjmują formę społeczno-politycznej satyry, ukazującej takie zjawiska jak stereotypy narodowe, nacjonalizm, szowinizm, antysemityzm, fanatyzm religijny czy pogarda słabszych. Umberto Eco w swoich powieściach często zamieszcza własne, rozbudowane rozważania filozoficzne i psychologiczne. Udziela odpowiedzi na pytanie o miejsce jednostki we współczesnej rzeczywistości społecznej. Ukazuje człowieka jako zagubionego, dotkniętego alienacją i powierzchownym sposobem życia. Zwraca uwagę na manipulacje ze strony mediów i polityków. Porusza poza tym kwestie światopoglądowe, dotyczące aborcji, etyki, wiary w Boga, roli kobiet w Kościele czy tożsamości płciowej.