Teraz matura 2017. Biologia. Vademecum. Szkoła ponadgimnazjalna

(okładka miękka)
Teraz matura 2017. Biologia. Vademecum. Szkoła ponadgimnazjalna (okładka miękka, książki)
100/100
Liczba stron: 516
Data premiery: 06-07-2016
Wydawca: Nowa Era

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 48 godzin

Normalna cena:
68,90 zł
Special Price 55,99 zł
- +
LUB

Opis

Seria „Teraz matura” umożliwia uczniom przygotowującym się do egzaminu powtórzenie i uporządkowanie wiadomości oraz zapoznanie się z formą zadań maturalnych. Publikacje zawierają również kod dostępu do portalu terazmatura.pl, ułatwiającego skuteczne przygotowanie do matury.

Książka „Teraz matura. Biologia. Vademecum” jest przeznaczona dla uczniów przystępujących do egzaminu z biologii zarówno w zakresie podstawowym, jak i rozszerzonym. Przejrzysty układ treści, przystępny język oraz liczne schematy i zestawienia ułatwiają naukę. Podręcznik pomaga w usystematyzowaniu wiedzy oraz w zrozumieniu i zapamiętaniu procesów. Praktyczne wskazówki oraz przykładowe zadania usprawniają przygotowania do egzaminu i oswajają uczniów z jego formą.

Dodatkowe informacje

Autor Opracowanie zbiorowe
Nazwa Teraz matura 2017. Biologia. Vademecum. Szkoła ponadgimnazjalna
Liczba stron 516
Data premiery 06-07-2016
Wydawca Nowa Era
Seria Teraz matura
Oprawa miękka
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor Platon
Język oryginału polski
Rok wydania 2016
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 3

Bardzo lubię podręczniki Nowej Ery. Jeśli to tylko możliwe staram się z nich korzystać i polecam je uczniom. Vademecum z biologii zostało znakomicie opracowane. Sposób przedstawienia materiału pozwala sprawnie uporządkować wiedzę i przypomnieć sobie kluczowe zagadnienia. Dużym atutem jest przemyślany układ treści oraz bardzo dużo schematów i infografik, które ułatwiają zrozumienie licznych procesów w biologii. Uczniowie z fotograficzną pamięcią na pewno docenią tę książkę!
Ocena
Recenzja wg Różena / (Dodano 01.04.2017)
To Vademecum jest moim wybawieniem. Nie muszę przegrzebywać się przez tony papierowych notatek, tylko szybko odnajduję potrzebne informacje. Dzięki temu zaoszczędziłam sporo czasu, odświeżyłam wiedzę i mogę spokojnie dalej przygotowywać się do egzaminu. Mam kilka książek przygotowujących do matury z tego wydawnictwa i w każdym przypadku widać świetne przygotowanie. Są bardzo pomocne!
Ocena
Recenzja wg Kornelia / (Dodano 18.03.2017)
Zakres materiału na maturze z biologii jest olbrzymi. Niełatwo jest wszystko opanować i na pewno ważna jest systematyczna praca w oparciu o harmonogram i solidne materiały. Jedno i drugie zapewnia Nowa Era. Seria „Teraz matura” pomaga dobrze zaplanować naukę i ułatwia opanowanie materiału. Czytelny układ treści wzbogacony grafikami usprawnia naukę i porządkowanie wiadomości. Vademecum jest solidnie opracowane, zawsze mam je pod ręką.

Ocena
Recenzja wg Hilary / (Dodano 16.03.2017)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Teraz matura 2017. Biologia. Vademecum. Szkoła ponadgimnazjalna

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 98,99 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt Odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska 3,99 zł 7,99 zł
Kurier 7,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie od 99 do 148,99 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt Odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska 0,00 zł** 7,99 zł
Kurier 7,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149,00 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt Odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

**Promocja trwa do 16.12.18 r. do godz. 23:59.

Autor

Opracowanie zbiorowe to utwór, który składa się z wielu odrębnych części, przygotowanych przez różnych twórców. W żaden sposób nie współpracują oni ze sobą ani nie porozumiewają się przy tworzeniu dzieła. Każdy z nich pracuje nad indywidualnym materiałem, realizując swój wkład. Nie zachodzi więc pomiędzy nimi stosunek współautorstwa. Inicjatorem, organizatorem, koordynatorem i instytucją finansującą powstawanie opracowania zbiorowego jest wydawca. Łączy on w całość poszczególne partie dzieła i jest odpowiedzialny za jego finalny kształt. Decyduje również o tym, jak przedstawia się skład zespołu twórców, w jaki sposób powstały utwór jest eksploatowany oraz jakie wynagrodzenie przysługuje poszczególnym autorom.


Opracowania zbiorowe to najczęściej prace o charakterze naukowym, takie jak encyklopedie, słowniki, podręczniki, leksykony, albumy, kodeksy, czy zbiory referatów i konferencji. Stanowią one często zbiorczą prezentację dokonań różnych naukowców. Czytelnik ma dzięki temu możliwość spojrzenia na określone zagadnienie z różnych punktów widzenia i zajęcia na tej podstawie własnego stanowiska. Unika tym samym ryzyka subiektywizmu, co ma często miejsce w przypadku lektury opracowań pojedynczego autora. W ramach jednego opracowania może zapoznać się z dopełniającymi się, a nieraz także przeciwstawnymi teoriami czy opiniami. Przyjmuje się, że wkład w powstanie opracowania zbiorowego nie musi mieć charakteru twórczego. Może polegać m.in. na zgromadzeniu materiałów źródłowych, opracowaniu założeń metodologicznych, przeprowadzeniu badań i analiz danych statystycznych, interpretacji wyników badań, a także na sporządzeniu treści opracowania czy prezentacji graficznej.


Zgodnie z zapisami art. 11 prawa autorskiego, wydawcy przysługują autorskie prawa majątkowe do opracowania zbiorowego. Wychodzi się bowiem z założenia, że to po jego stronie leży finansowanie dzieła oraz ponoszenie ekonomicznego ryzyka związanego z jego publikacją. Uzyskuje on prawo do utworu jako całości oraz do jego tytułu, podczas gdy autorzy zachowują prawa autorskie do opracowanych przez siebie części. Wydawnictwa zwykle wymagają od twórców ujawnienia wkładu w powstanie opracowania zbiorowego. W tym celu jest przygotowywana tzw. deklaracja wkładu, obejmująca procentowy udział oraz zakres odpowiedzialności. Dokument ten ma przeciwdziałać nierzetelności naukowej, objawiającej się w postaci zjawisk jak „ghostwriting” oraz „guest autorship”. Pierwsze z nich dotyczy takiej sytuacji, w której twórca wnoszący istotny wkład w powstanie dzieła, jest pomijany na liście autorów. „Guest authorship” (inna nazwa to „honoraty authorship”) polega natomiast na tym, że autorstwo wydzielonej części opracowania zbiorowego przypisuje sobie osoba, która w żaden sposób nie uczestniczyła w jego tworzeniu. Jest ona dopisywana do listy autorów, co ma zwykle na celu nieuczciwe wzbogacenie swojego dorobku naukowego. W przypadku zaangażowania przez twórcę w powstawanie jego części opracowania zbiorowego instytucji zewnętrznej spoczywa na nim ponadto obowiązek zaznaczenia tego faktu we wstępie.