Teraz matura 2017. Matematyka. Poziom podstawowy. Arkusze maturalne

(okładka miękka)
Teraz matura 2017. Matematyka. Poziom podstawowy. Arkusze maturalne (okładka miękka, książki)
100/100
Liczba stron: 192
Data premiery: 12-09-2016
Wydawca: Nowa Era

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
24,50 zł
Special Price 18,99 zł
- +
LUB

Opis

„Teraz matura. Arkusze maturalne” to zbiór zadań i zestawów maturalnych z matematyki na poziomie podstawowym, który umożliwia skuteczne przygotowanie do egzaminu.

Publikacja, opracowana przez ekspertów zgodnie z wytycznymi CKE, umożliwia sprawdzenie wszystkich wymaganych na maturze umiejętności. Pozwala również na sprawne powtórzenie materiału oraz usystematyzowanie wiadomości, dzięki przypomnieniom najważniejszych zagadnień w każdym dziale. Modelowe rozwiązania zadań otwartych umożliwiają samodzielne doskonalenie umiejętności, a pogrupowane tematycznie zadania otwarte i zamknięte pozwalają uczniom na zapoznanie się z konstrukcją i charakterem zadań maturalnych.

Dodatkowe informacje

Autor Opracowanie zbiorowe
Nazwa Teraz matura 2017. Matematyka. Poziom podstawowy. Arkusze maturalne
Liczba stron 192
Data premiery 12-09-2016
Wydawca Nowa Era
Seria Teraz matura
Oprawa miękka
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor Platon
Język oryginału polski
Rok wydania 2016
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 3

„Arkusze maturalne” Nowej Ery to bardzo dobry sposób na sprawdzenie swoich umiejętności. Moja córka i chyba wszystkie jej koleżanki korzystają z tych książek i bardzo je sobie chwalą. Praca ze zbiorem daje możliwość systematycznego powtarzania materiału oraz ćwiczenia umiejętności dokładnie w zakresie wymaganym na maturze. Mam nadzieję, że dzięki nim w miarę spokojnie przebrniemy przez maturalną gorączkę!
Ocena
Recenzja wg Eleuteria / (Dodano 27.03.2017)
Kupiłam całą serię przygotowującą do matury dla syna. Oceniając chłodnym okiem mogę powiedzieć, że są to bardzo rzetelnie przygotowane materiały. Zwraca uwagę przejrzysta kompozycja, olbrzymia ilość zadań i przykładowe, czytelne rozwiązania. Na pewno książka pozwala sprawdzić posiadane umiejętności oraz szybko zidentyfikować braki i uzupełnić wiedzę. Ważne jest również to, ze uczniowie mogą zapoznać się wcześniej z rodzajem zadań występujących na maturze. To na pewno pozwoli uniknąć niepotrzebnego zaskoczenia np. sformułowaniami.
Ocena
Recenzja wg Ottylia / (Dodano 13.03.2017)
Bardzo dobra i przydatna książka! Przede wszystkimi wyróżnia się czytelnym układem treści i dobrze rozpisanymi rozwiązaniami przykładów. Przydają się także powtórki teorii :) Odkąd mam ten zbiór przygotowania idą sprawniej i skuteczniej. Łatwiej rozplanować pracę i krok po kroku powtarzać wiadomości, jednocześnie oswajając się z typem zadań i wymagań maturalnych. Polecam
Ocena
Recenzja wg Jenda / (Dodano 11.03.2017)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Teraz matura 2017. Matematyka. Poziom podstawowy. Arkusze maturalne

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 3,99 zł 7,99 zł
Kurier 7,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Opracowanie zbiorowe to utwór, który składa się z wielu odrębnych części, przygotowanych przez różnych twórców. W żaden sposób nie współpracują oni ze sobą ani nie porozumiewają się przy tworzeniu dzieła. Każdy z nich pracuje nad indywidualnym materiałem, realizując swój wkład. Nie zachodzi więc pomiędzy nimi stosunek współautorstwa. Inicjatorem, organizatorem, koordynatorem i instytucją finansującą powstawanie opracowania zbiorowego jest wydawca. Łączy on w całość poszczególne partie dzieła i jest odpowiedzialny za jego finalny kształt. Decyduje również o tym, jak przedstawia się skład zespołu twórców, w jaki sposób powstały utwór jest eksploatowany oraz jakie wynagrodzenie przysługuje poszczególnym autorom.


Opracowania zbiorowe to najczęściej prace o charakterze naukowym, takie jak encyklopedie, słowniki, podręczniki, leksykony, albumy, kodeksy, czy zbiory referatów i konferencji. Stanowią one często zbiorczą prezentację dokonań różnych naukowców. Czytelnik ma dzięki temu możliwość spojrzenia na określone zagadnienie z różnych punktów widzenia i zajęcia na tej podstawie własnego stanowiska. Unika tym samym ryzyka subiektywizmu, co ma często miejsce w przypadku lektury opracowań pojedynczego autora. W ramach jednego opracowania może zapoznać się z dopełniającymi się, a nieraz także przeciwstawnymi teoriami czy opiniami. Przyjmuje się, że wkład w powstanie opracowania zbiorowego nie musi mieć charakteru twórczego. Może polegać m.in. na zgromadzeniu materiałów źródłowych, opracowaniu założeń metodologicznych, przeprowadzeniu badań i analiz danych statystycznych, interpretacji wyników badań, a także na sporządzeniu treści opracowania czy prezentacji graficznej.


Zgodnie z zapisami art. 11 prawa autorskiego, wydawcy przysługują autorskie prawa majątkowe do opracowania zbiorowego. Wychodzi się bowiem z założenia, że to po jego stronie leży finansowanie dzieła oraz ponoszenie ekonomicznego ryzyka związanego z jego publikacją. Uzyskuje on prawo do utworu jako całości oraz do jego tytułu, podczas gdy autorzy zachowują prawa autorskie do opracowanych przez siebie części. Wydawnictwa zwykle wymagają od twórców ujawnienia wkładu w powstanie opracowania zbiorowego. W tym celu jest przygotowywana tzw. deklaracja wkładu, obejmująca procentowy udział oraz zakres odpowiedzialności. Dokument ten ma przeciwdziałać nierzetelności naukowej, objawiającej się w postaci zjawisk jak „ghostwriting” oraz „guest autorship”. Pierwsze z nich dotyczy takiej sytuacji, w której twórca wnoszący istotny wkład w powstanie dzieła, jest pomijany na liście autorów. „Guest authorship” (inna nazwa to „honoraty authorship”) polega natomiast na tym, że autorstwo wydzielonej części opracowania zbiorowego przypisuje sobie osoba, która w żaden sposób nie uczestniczyła w jego tworzeniu. Jest ona dopisywana do listy autorów, co ma zwykle na celu nieuczciwe wzbogacenie swojego dorobku naukowego. W przypadku zaangażowania przez twórcę w powstawanie jego części opracowania zbiorowego instytucji zewnętrznej spoczywa na nim ponadto obowiązek zaznaczenia tego faktu we wstępie.