Teraz matura 2017. Matematyka. Vademecum. Poziom rozszerzony. Szkoła ponadgimnazjalna

(okładka miękka)
Teraz matura 2017. Matematyka. Vademecum. Poziom rozszerzony. Szkoła ponadgimnazjalna (okładka miękka, książki)
100/100
Liczba stron: 376
Data premiery: 06-07-2015
Wydawca: Nowa Era

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 48 godzin

Normalna cena:
66,50 zł
Special Price 42,99 zł
- +
LUB

Opis

Seria „Teraz matura” umożliwia skuteczne przygotowanie do egzaminu maturalnego. Vademecum z zadaniami z matematyki na poziomie rozszerzonym ułatwia usystematyzowanie wiedzy, a także doskonalenie wymaganych umiejętności.

Publikacja została opracowana przez doświadczonych ekspertów zgodnie z wytycznymi CKE odnośnie matury z matematyki od roku 2014/2015. Przejrzyście przedstawione zagadnienia oraz niemal 1000 różnorodnych zadań dają możliwość kompleksowego przygotowania do egzaminu. Vademecum pomaga uporządkować wiadomości oraz sprawdzić poziom umiejętności. Różne typy zdań – otwartych, zamkniętych i z kodowaną odpowiedzią – pokazują także, jak wykorzystywać zdobytą wiedzę. Vademecum z zadaniami doskonale sprawdzi się zarówno jako materiał pomocniczy na lekcjach, jak i w samodzielnej nauce w domu, dzięki rozwiązaniom wszystkich zadań.

Dodatkowe informacje

Autor Opracowanie zbiorowe
Nazwa Teraz matura 2017. Matematyka. Vademecum. Poziom rozszerzony. Szkoła ponadgimnazjalna
Liczba stron 376
Data premiery 06-07-2015
Wydawca Nowa Era
Seria Teraz matura
Oprawa miękka
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor Platon
Język oryginału polski
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 4

To vademecum to pozycja obowiązkowa dla każdego maturzysty. Bez niego moje przygotowania do egzaminu utknęłyby w martwym punkcie! Zwięzła teoria plus masa zadań to najlepszy sposób na powtórzenie i opanowanie materiału. W moim przypadku vademecum sprawdziło się znakomicie! Zyskałam pewność siebie, bo wiem, że rzetelnie się przygotowałam. Polecam!
Ocena
Recenzja wg Rysia / (Dodano 28.03.2017)
Dopóki nie dopadłam tej serii to moja matura z matematyki jawiła mi się w czarnych kolorach. Matematyka nie jest może moim ulubionym przedmiotem, ale radzę sobie nieźle. Tylko że jak zaczęłam przeglądać zadania maturalne, to włosy mi się zjeżyły. Dużo tego, sformułowania specyficzne trochę zbiły mnie z tropu. Z Vademecum powoli sobie wszystko porządkuję, powtarzam, uczę się rozwiązywania poszczególnych typów zadań. Bardzo polecam tę książkę do samodzielnej pracy, każdy da radę! Są odpowiedzi, więc można szybko ocenić sytuację ;)
Ocena
Recenzja wg Joana / (Dodano 21.03.2017)
Z tej książki korzystam na dodatkowych zajęciach. W domu ogarniam teorię, głównie na tej podstawie, czasem coś jeszcze uzupełniam podręcznikami, potem rozwiązuję zadania z działu, a te najbardziej problematyczne zostawiam na zajęcia. Ten system sprawdza się najlepiej. Mam wrażenie, że wreszcie mam usystematyzowaną wiedzę i potrafię ją wykorzystać w różnych zadaniach. Wskazówki do zadań są bardzo pomocne! Polecam każdemu, który lubi matmę, ale ogrom materiału go przytłacza ;)
Ocena
Recenzja wg Ulryk / (Dodano 19.03.2017)
Genialny produkt, genialny sklep. Błyskawiczny czas dostawy i cena. Polecam
Ocena
Recenzja wg maturzysta / (Dodano 07.12.2016)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Teraz matura 2017. Matematyka. Vademecum. Poziom rozszerzony. Szkoła ponadgimnazjalna

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 3,99 zł 7,99 zł
Kurier 7,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Opracowanie zbiorowe to utwór, który składa się z wielu odrębnych części, przygotowanych przez różnych twórców. W żaden sposób nie współpracują oni ze sobą ani nie porozumiewają się przy tworzeniu dzieła. Każdy z nich pracuje nad indywidualnym materiałem, realizując swój wkład. Nie zachodzi więc pomiędzy nimi stosunek współautorstwa. Inicjatorem, organizatorem, koordynatorem i instytucją finansującą powstawanie opracowania zbiorowego jest wydawca. Łączy on w całość poszczególne partie dzieła i jest odpowiedzialny za jego finalny kształt. Decyduje również o tym, jak przedstawia się skład zespołu twórców, w jaki sposób powstały utwór jest eksploatowany oraz jakie wynagrodzenie przysługuje poszczególnym autorom.


Opracowania zbiorowe to najczęściej prace o charakterze naukowym, takie jak encyklopedie, słowniki, podręczniki, leksykony, albumy, kodeksy, czy zbiory referatów i konferencji. Stanowią one często zbiorczą prezentację dokonań różnych naukowców. Czytelnik ma dzięki temu możliwość spojrzenia na określone zagadnienie z różnych punktów widzenia i zajęcia na tej podstawie własnego stanowiska. Unika tym samym ryzyka subiektywizmu, co ma często miejsce w przypadku lektury opracowań pojedynczego autora. W ramach jednego opracowania może zapoznać się z dopełniającymi się, a nieraz także przeciwstawnymi teoriami czy opiniami. Przyjmuje się, że wkład w powstanie opracowania zbiorowego nie musi mieć charakteru twórczego. Może polegać m.in. na zgromadzeniu materiałów źródłowych, opracowaniu założeń metodologicznych, przeprowadzeniu badań i analiz danych statystycznych, interpretacji wyników badań, a także na sporządzeniu treści opracowania czy prezentacji graficznej.


Zgodnie z zapisami art. 11 prawa autorskiego, wydawcy przysługują autorskie prawa majątkowe do opracowania zbiorowego. Wychodzi się bowiem z założenia, że to po jego stronie leży finansowanie dzieła oraz ponoszenie ekonomicznego ryzyka związanego z jego publikacją. Uzyskuje on prawo do utworu jako całości oraz do jego tytułu, podczas gdy autorzy zachowują prawa autorskie do opracowanych przez siebie części. Wydawnictwa zwykle wymagają od twórców ujawnienia wkładu w powstanie opracowania zbiorowego. W tym celu jest przygotowywana tzw. deklaracja wkładu, obejmująca procentowy udział oraz zakres odpowiedzialności. Dokument ten ma przeciwdziałać nierzetelności naukowej, objawiającej się w postaci zjawisk jak „ghostwriting” oraz „guest autorship”. Pierwsze z nich dotyczy takiej sytuacji, w której twórca wnoszący istotny wkład w powstanie dzieła, jest pomijany na liście autorów. „Guest authorship” (inna nazwa to „honoraty authorship”) polega natomiast na tym, że autorstwo wydzielonej części opracowania zbiorowego przypisuje sobie osoba, która w żaden sposób nie uczestniczyła w jego tworzeniu. Jest ona dopisywana do listy autorów, co ma zwykle na celu nieuczciwe wzbogacenie swojego dorobku naukowego. W przypadku zaangażowania przez twórcę w powstawanie jego części opracowania zbiorowego instytucji zewnętrznej spoczywa na nim ponadto obowiązek zaznaczenia tego faktu we wstępie.