Teraz matura. Chemia. Vademecum

(okładka miękka, książki)
100/100
Liczba stron: 432
Data premiery: 06-07-2015
Wydawca: Nowa Era

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

Seria „Teraz matura” umożliwia efektywne przygotowanie do egzaminu maturalnego. Vademecum z chemii pomaga w usystematyzowaniu wiedzy, a także w doskonaleniu potrzebnych umiejętności.

Publikacja została opracowana przez doświadczonych ekspertów zgodnie z wytycznymi CKE odnośnie egzaminu maturalnego z chemii od roku 2014/2015. Czytelnie opracowane zagadnienia z przykładowymi zadaniami dają możliwość kompleksowego przygotowania do matury. Vademecum pomaga uporządkować i utrwalić materiał. Doskonale sprawdza się jako materiał pomocniczy na lekcjach. Dzięki licznym zadaniom z rozwiązaniami ułatwia również samodzielną naukę oraz kształcenie wymaganych na egzaminie umiejętności.

Dodatkowe informacje

Autor Opracowanie zbiorowe
Nazwa Teraz matura. Chemia. Vademecum
Liczba stron 432
Data premiery 06-07-2015
Wydawca Nowa Era
Seria Teraz matura
Oprawa miękka
ean 9788326723384
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2016
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 3

Od razu sobie kupiłam to Vademecum. Zachęcała nas do tego nauczycielka, a mnie jeszcze polecała je koleżanka, która też zdawała chemię. To faktycznie dobrze zainwestowana kasa – dzięki tej książce powtórka teorii idzie bardzo sprawnie, parę tematów mi się wykrystalizowało, wiem, co jeszcze muszę podszlifować. Vademecum bardzo pomaga poukładać sobie wszystko w głowie. Przykłady i zadania też są bardzo pomocne. W końcu na maturze sama teoria się nie obroni, trzeba też wyćwiczyć co nieco! Polecam!
Ocena
Recenzja wg Anika / (Dodano 03.04.2017)
Bardzo starannie opracowane vademecum! Nie ma się do czego zupełnie przyczepić. Układ treści jest czytelny, wygodny. Zagadnienia są przedstawione bardzo przejrzyście, w taki sposób że naprawdę łatwo je zrozumieć i zapamiętać. Zresztą ułatwiają to przykłady, solidnie rozpisane, jak dla mnie łopatologicznie! Myślę, że każdy maturzysta powinien je sobie sprawić. Koszt mały, a korzyść wielka!
Ocena
Recenzja wg Bolko / (Dodano 01.04.2017)
Bez tego Vademecum na pewno przygotowania do matury byłyby trudniejsze! Bardzo pomagało mi takie kompendium wiedzy zawsze pod ręką. Szczególnie przydaje się to porządkowania wiadomości i w chwilach zwątpienia. Kiedy mnie to dopadało, otwierałam sobie na odpowiednim rozdziale, przeglądałam i spływał na mnie spokój :) Gdybym miała tylko opierać się na notatkach oraz materiałach od nauczyciela, to pewnie zginęłabym marnie!
Ocena
Recenzja wg Ludwina / (Dodano 15.03.2017)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Teraz matura. Chemia. Vademecum

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 3,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Opracowanie zbiorowe to utwór, który składa się z wielu odrębnych części, przygotowanych przez różnych twórców. W żaden sposób nie współpracują oni ze sobą ani nie porozumiewają się przy tworzeniu dzieła. Każdy z nich pracuje nad indywidualnym materiałem, realizując swój wkład. Nie zachodzi więc pomiędzy nimi stosunek współautorstwa. Inicjatorem, organizatorem, koordynatorem i instytucją finansującą powstawanie opracowania zbiorowego jest wydawca. Łączy on w całość poszczególne partie dzieła i jest odpowiedzialny za jego finalny kształt. Decyduje również o tym, jak przedstawia się skład zespołu twórców, w jaki sposób powstały utwór jest eksploatowany oraz jakie wynagrodzenie przysługuje poszczególnym autorom.


Opracowania zbiorowe to najczęściej prace o charakterze naukowym, takie jak encyklopedie, słowniki, podręczniki, leksykony, albumy, kodeksy, czy zbiory referatów i konferencji. Stanowią one często zbiorczą prezentację dokonań różnych naukowców. Czytelnik ma dzięki temu możliwość spojrzenia na określone zagadnienie z różnych punktów widzenia i zajęcia na tej podstawie własnego stanowiska. Unika tym samym ryzyka subiektywizmu, co ma często miejsce w przypadku lektury opracowań pojedynczego autora. W ramach jednego opracowania może zapoznać się z dopełniającymi się, a nieraz także przeciwstawnymi teoriami czy opiniami. Przyjmuje się, że wkład w powstanie opracowania zbiorowego nie musi mieć charakteru twórczego. Może polegać m.in. na zgromadzeniu materiałów źródłowych, opracowaniu założeń metodologicznych, przeprowadzeniu badań i analiz danych statystycznych, interpretacji wyników badań, a także na sporządzeniu treści opracowania czy prezentacji graficznej.


Zgodnie z zapisami art. 11 prawa autorskiego, wydawcy przysługują autorskie prawa majątkowe do opracowania zbiorowego. Wychodzi się bowiem z założenia, że to po jego stronie leży finansowanie dzieła oraz ponoszenie ekonomicznego ryzyka związanego z jego publikacją. Uzyskuje on prawo do utworu jako całości oraz do jego tytułu, podczas gdy autorzy zachowują prawa autorskie do opracowanych przez siebie części. Wydawnictwa zwykle wymagają od twórców ujawnienia wkładu w powstanie opracowania zbiorowego. W tym celu jest przygotowywana tzw. deklaracja wkładu, obejmująca procentowy udział oraz zakres odpowiedzialności. Dokument ten ma przeciwdziałać nierzetelności naukowej, objawiającej się w postaci zjawisk jak „ghostwriting” oraz „guest autorship”. Pierwsze z nich dotyczy takiej sytuacji, w której twórca wnoszący istotny wkład w powstanie dzieła, jest pomijany na liście autorów. „Guest authorship” (inna nazwa to „honoraty authorship”) polega natomiast na tym, że autorstwo wydzielonej części opracowania zbiorowego przypisuje sobie osoba, która w żaden sposób nie uczestniczyła w jego tworzeniu. Jest ona dopisywana do listy autorów, co ma zwykle na celu nieuczciwe wzbogacenie swojego dorobku naukowego. W przypadku zaangażowania przez twórcę w powstawanie jego części opracowania zbiorowego instytucji zewnętrznej spoczywa na nim ponadto obowiązek zaznaczenia tego faktu we wstępie.