Teraz matura. Fizyka. Vademecum z zadaniami

(okładka miękka, książki)
100/100
Liczba stron: 368
Data premiery: 06-07-2015
Wydawca: Nowa Era

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
60,50 zł
Special Price 52,99 zł
- +
LUB

Opis

Seria „Teraz matura” umożliwia efektywne przygotowanie do egzaminu maturalnego. Vademecum z zadaniami z zakresu fizyki ułatwia usystematyzowanie wiedzy, a także doskonalenie wymaganych umiejętności.

Publikacja została opracowana przez doświadczonych ekspertów zgodnie z wytycznymi CKE odnośnie matury z fizyki od roku 2014/2015. Połączenie repetytorium ze zbiorem zadań daje możliwość kompleksowego przygotowania do egzaminu. Podczas ich rozwiązywania uczniowie mają możliwość szybkiego przypomnienia kluczowych wiadomości dzięki ułożonej działami i przedstawianej skrótowo teorii. Przykładowe rozwiązania zadań są opatrzone wskazówkami i komentarzami, które nie tylko pomagają opanować materiał, ale również zwracają uwagę na najistotniejsze zasady, których należy przestrzegać na maturze. Vademecum z zadaniami to także doskonała okazja do zapoznania się z formą zadań maturalnych. Czytelny układ treści ułatwia systematyczną naukę, a obszerny zestaw zadań pomaga rozwijać umiejętności w zakresie wymaganym na egzaminie.

Dodatkowe informacje

Autor Opracowanie zbiorowe
Nazwa Teraz matura. Fizyka. Vademecum z zadaniami
Liczba stron 368
Data premiery 06-07-2015
Wydawca Nowa Era
Seria Teraz matura
Oprawa miękka
ean 9788326724237
Numer wydania IV
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2015
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 3

Super pomoc w powtórzeniu wiadomości i przygotowaniu się do egzaminu maturalnego. Zawsze lubiłam fizykę, ale to nie jest tak, że wszystko łapałam w lot. Nauka kosztowała mnie trochę wysiłku, a początek przygotowań do matury był ciężki. Dopóki nie kupiłam sobie tego vademecum! To jest świetne połączenie teorii z praktyką. Przystępne wyjaśnienie kluczowych zagadnień uzupełniają przykładowe zadania. To bardzo pomoga mi uporządkować wiadomości. Czuję się też pewniej, mając za sobą już tyle rozwiązanych i rozłożonych na czynniki pierwsze zadań! Polecam!
Ocena
Recenzja wg Wania / (Dodano 06.04.2017)
Fizyka należy do bardzo ciekawych dziedzin nauki, ale w szkołach rzadko trafiają się nauczyciele, którzy potrafią zaciekawić nią uczniów i prowadzić lekcje w interesujący sposób. Wszystkim zagubionym w przygotowaniach do matury gorąco polecam to vademecum uzupełnione licznymi zdaniami. Książka znakomicie porządkuje wiedzę i pomaga zrozumieć jej praktyczne zastosowanie. Bardzo lubię fizykę i miałem niezłą fizyczkę, ale nie spodziewałem się, że powtórka materiału może pójść tak gładko. Próbne wewnętrzne testy przeszedłem śpiewająco i jestem pewien, że vademecum przyczyniło się do tego sukcesu!
Ocena
Recenzja wg Tobiasz / (Dodano 04.04.2017)
Przygotowania do egzaminu idą znaczenie sprawniej z tą książką! Vademecum zawiera przejrzyste wyjaśnienia zagadnień, dzięki czemu szybciej powtarza się materiał i go zapamiętuje. Tematy są czytelnie poukładane i opisane! Zadania też są dobrze dobrane, na bieżąco można wszystko przećwiczyć! Szczerze mówiąc, to zakładałam, że powtórka fizyki to będzie żmudna praca, ale okazało się, że odpowiednie materiały usprawniają znacznie naukę! Polecam vademecum z zadaniami!
Ocena
Recenzja wg Cichosława / (Dodano 18.03.2017)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Teraz matura. Fizyka. Vademecum z zadaniami

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 3,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Opracowanie zbiorowe to utwór, który składa się z wielu odrębnych części, przygotowanych przez różnych twórców. W żaden sposób nie współpracują oni ze sobą ani nie porozumiewają się przy tworzeniu dzieła. Każdy z nich pracuje nad indywidualnym materiałem, realizując swój wkład. Nie zachodzi więc pomiędzy nimi stosunek współautorstwa. Inicjatorem, organizatorem, koordynatorem i instytucją finansującą powstawanie opracowania zbiorowego jest wydawca. Łączy on w całość poszczególne partie dzieła i jest odpowiedzialny za jego finalny kształt. Decyduje również o tym, jak przedstawia się skład zespołu twórców, w jaki sposób powstały utwór jest eksploatowany oraz jakie wynagrodzenie przysługuje poszczególnym autorom.


Opracowania zbiorowe to najczęściej prace o charakterze naukowym, takie jak encyklopedie, słowniki, podręczniki, leksykony, albumy, kodeksy, czy zbiory referatów i konferencji. Stanowią one często zbiorczą prezentację dokonań różnych naukowców. Czytelnik ma dzięki temu możliwość spojrzenia na określone zagadnienie z różnych punktów widzenia i zajęcia na tej podstawie własnego stanowiska. Unika tym samym ryzyka subiektywizmu, co ma często miejsce w przypadku lektury opracowań pojedynczego autora. W ramach jednego opracowania może zapoznać się z dopełniającymi się, a nieraz także przeciwstawnymi teoriami czy opiniami. Przyjmuje się, że wkład w powstanie opracowania zbiorowego nie musi mieć charakteru twórczego. Może polegać m.in. na zgromadzeniu materiałów źródłowych, opracowaniu założeń metodologicznych, przeprowadzeniu badań i analiz danych statystycznych, interpretacji wyników badań, a także na sporządzeniu treści opracowania czy prezentacji graficznej.


Zgodnie z zapisami art. 11 prawa autorskiego, wydawcy przysługują autorskie prawa majątkowe do opracowania zbiorowego. Wychodzi się bowiem z założenia, że to po jego stronie leży finansowanie dzieła oraz ponoszenie ekonomicznego ryzyka związanego z jego publikacją. Uzyskuje on prawo do utworu jako całości oraz do jego tytułu, podczas gdy autorzy zachowują prawa autorskie do opracowanych przez siebie części. Wydawnictwa zwykle wymagają od twórców ujawnienia wkładu w powstanie opracowania zbiorowego. W tym celu jest przygotowywana tzw. deklaracja wkładu, obejmująca procentowy udział oraz zakres odpowiedzialności. Dokument ten ma przeciwdziałać nierzetelności naukowej, objawiającej się w postaci zjawisk jak „ghostwriting” oraz „guest autorship”. Pierwsze z nich dotyczy takiej sytuacji, w której twórca wnoszący istotny wkład w powstanie dzieła, jest pomijany na liście autorów. „Guest authorship” (inna nazwa to „honoraty authorship”) polega natomiast na tym, że autorstwo wydzielonej części opracowania zbiorowego przypisuje sobie osoba, która w żaden sposób nie uczestniczyła w jego tworzeniu. Jest ona dopisywana do listy autorów, co ma zwykle na celu nieuczciwe wzbogacenie swojego dorobku naukowego. W przypadku zaangażowania przez twórcę w powstawanie jego części opracowania zbiorowego instytucji zewnętrznej spoczywa na nim ponadto obowiązek zaznaczenia tego faktu we wstępie.