Teraz matura. Historia. Vademecum

(okładka miękka, książki)
100/100
Liczba stron: 632
Data premiery: 06-07-2015
Wydawca: Nowa Era

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 48 godzin

Normalna cena:
69,50 zł
Special Price 61,99 zł
- +
LUB

Opis

Seria publikacji „Teraz matura” z historii umożliwia skuteczne i kompleksowe przygotowanie do egzaminu maturalnego. „Vademecum. Teraz matura” to kompendium wiedzy, które pomaga w usystematyzowaniu wiadomości, a także w doskonaleniu potrzebnych umiejętności.

Przejrzysty układ treści oraz czytelne rozwiązania graficzne ułatwiają powtórzenie oraz utrwalenie najważniejszych informacji z zakresu historii powszechnej oraz Polski. Omówienie treści w tradycyjnym układzie chronologicznym usprawnia pracę z publikacją. Vademecum zawiera wiele wskazówek dotyczących wykorzystania wiedzy do rozwiązywania różnego typu zadań maturalnych. Liczne przykłady oraz zadania CKE pozwalają na kompleksowe przygotowanie do matury oraz wspomagają pracę z różnorodnym materiałem źródłowym.

Vademecum doskonale sprawdzi się jako materiał pomocniczy podczas zajęć oraz w samodzielnych przygotowaniach.

Dodatkowe informacje

Autor Opracowanie zbiorowe
Nazwa Teraz matura. Historia. Vademecum
Liczba stron 632
Data premiery 06-07-2015
Wydawca Nowa Era
Seria Teraz matura
Oprawa miękka
ean 9788326724459
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2018
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 4

Bardzo przejrzyste repetytorium z ogromem potrzebnych informacji do matury, jednak przedstawione treściwie i ciekawie. Zawiera wiele pomocnych map oraz innych ilustracji. Polecam
Ocena
Recenzja wg Marta / (Dodano 06.03.2018)
Bardzo pomocna książka! Faktycznie usprawnia naukę i pomaga uporządkować olbrzymią porcję materiału. Zresztą podobnie jak cała seria „Teraz matura”. Moja siostra również z niej korzystała, więc mam żywy dowód na jej skuteczność! Wystarczy rzetelnie przyłożyć się do pracy i w maju możne bez stresu pójść na egzaminy. Chociaż historia to kolos i trzeba jednak sporo wykuć na blachę, to kompendium pomaga dostrzec związki przyczynowo -skutkowe i lepiej ułożyć sobie całą wiedzę. Bardzo mi się przydaje i nie wyobrażam sobie bez niego dalszej nauki!
Ocena
Recenzja wg Jeanetta / (Dodano 01.04.2017)
Tę książkę cechuje bardzo dobre ujęcie tematów. Autorzy przedstawili kluczowe fakty i wydarzenia, zachowując przejrzystość i jednocześnie unikając skrótowości czy daleko idących uogólnień. Takie kompendium jest bardzo pomocne przy powtórkach, bardzo często do niego zaglądam! Ułatwia szybkie odnalezienie informacji, pomaga uporządkować je i zapamiętać. Dobrze, że jest część praktyczna, nawiązująca do zadań maturalnych, która uświadamia, że samo opanowanie wiedzy nie gwarantuje sukcesu na maturze. W historii też trzeba umieć ją zastosować, wyciągać wnioski, łączyć fakty. Vademecum „Teraz Matura” to zakup obowiązkowy.
Ocena
Recenzja wg Otton / (Dodano 15.03.2017)
Kupiłam sobie to kompendium, kiedy poczułam, że zaczynam gubić się w gąszczu dat, wydarzeń i postaci historycznych. Zawsze bardzo lubiłam historię i chętnie się jej uczyłam, ale nadszedł moment przegięcia :). Za dużo na raz chyba próbowałam ogarnąć. Z pomocą tego kompendium udało mi się powoli usystematyzować wiadomości i je utrwalić. Jestem pewniejsza, że nic mi się nie pomyli :) Fajnie, że w książce jest też wiele przykładów bardziej praktycznego zastosowania wiedzy w zadaniach maturalnych. Mnie to się bardzo przydało!
Ocena
Recenzja wg Ancilla / (Dodano 11.03.2017)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Teraz matura. Historia. Vademecum

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 3,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Opracowanie zbiorowe to utwór, który składa się z wielu odrębnych części, przygotowanych przez różnych twórców. W żaden sposób nie współpracują oni ze sobą ani nie porozumiewają się przy tworzeniu dzieła. Każdy z nich pracuje nad indywidualnym materiałem, realizując swój wkład. Nie zachodzi więc pomiędzy nimi stosunek współautorstwa. Inicjatorem, organizatorem, koordynatorem i instytucją finansującą powstawanie opracowania zbiorowego jest wydawca. Łączy on w całość poszczególne partie dzieła i jest odpowiedzialny za jego finalny kształt. Decyduje również o tym, jak przedstawia się skład zespołu twórców, w jaki sposób powstały utwór jest eksploatowany oraz jakie wynagrodzenie przysługuje poszczególnym autorom.


Opracowania zbiorowe to najczęściej prace o charakterze naukowym, takie jak encyklopedie, słowniki, podręczniki, leksykony, albumy, kodeksy, czy zbiory referatów i konferencji. Stanowią one często zbiorczą prezentację dokonań różnych naukowców. Czytelnik ma dzięki temu możliwość spojrzenia na określone zagadnienie z różnych punktów widzenia i zajęcia na tej podstawie własnego stanowiska. Unika tym samym ryzyka subiektywizmu, co ma często miejsce w przypadku lektury opracowań pojedynczego autora. W ramach jednego opracowania może zapoznać się z dopełniającymi się, a nieraz także przeciwstawnymi teoriami czy opiniami. Przyjmuje się, że wkład w powstanie opracowania zbiorowego nie musi mieć charakteru twórczego. Może polegać m.in. na zgromadzeniu materiałów źródłowych, opracowaniu założeń metodologicznych, przeprowadzeniu badań i analiz danych statystycznych, interpretacji wyników badań, a także na sporządzeniu treści opracowania czy prezentacji graficznej.


Zgodnie z zapisami art. 11 prawa autorskiego, wydawcy przysługują autorskie prawa majątkowe do opracowania zbiorowego. Wychodzi się bowiem z założenia, że to po jego stronie leży finansowanie dzieła oraz ponoszenie ekonomicznego ryzyka związanego z jego publikacją. Uzyskuje on prawo do utworu jako całości oraz do jego tytułu, podczas gdy autorzy zachowują prawa autorskie do opracowanych przez siebie części. Wydawnictwa zwykle wymagają od twórców ujawnienia wkładu w powstanie opracowania zbiorowego. W tym celu jest przygotowywana tzw. deklaracja wkładu, obejmująca procentowy udział oraz zakres odpowiedzialności. Dokument ten ma przeciwdziałać nierzetelności naukowej, objawiającej się w postaci zjawisk jak „ghostwriting” oraz „guest autorship”. Pierwsze z nich dotyczy takiej sytuacji, w której twórca wnoszący istotny wkład w powstanie dzieła, jest pomijany na liście autorów. „Guest authorship” (inna nazwa to „honoraty authorship”) polega natomiast na tym, że autorstwo wydzielonej części opracowania zbiorowego przypisuje sobie osoba, która w żaden sposób nie uczestniczyła w jego tworzeniu. Jest ona dopisywana do listy autorów, co ma zwykle na celu nieuczciwe wzbogacenie swojego dorobku naukowego. W przypadku zaangażowania przez twórcę w powstawanie jego części opracowania zbiorowego instytucji zewnętrznej spoczywa na nim ponadto obowiązek zaznaczenia tego faktu we wstępie.