Teraz matura. Język polski. Poziom rozszerzony

(okładka miękka, książki)
100/100
Liczba stron: 580
Data premiery: 09-09-2015
Wydawca: Nowa Era

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 48 godzin

Normalna cena:
66,50 zł
Special Price 57,99 zł
- +
LUB

Opis

Vademecum "Teraz matura 2018. Język polski" zostało opracowane przez ekspertów zgodnie z wytycznymi CKE dotyczącymi egzaminu maturalnego z języka polskiego od roku szkolnego 2014/2015. Zakres materiału ujęty w publikacji sprawia, że stanowi ona doskonałą pomoc nie tylko dla uczniów przygotowujących się do matury z języka polskiego w zakresie podstawowym, ale także dla uczniów zdających egzamin w zakresie rozszerzonym.

Vademecum pozwala na sprawne powtórzenie oraz uporządkowanie wiadomości, a także na doskonalenie umiejętności wymaganych na egzaminie pisemnym oraz ustnym. Publikacja obejmuje historię i teorię literatury oraz naukę o języku. Uczniowie znajdą w niej opracowania motywów literackich oraz lektur, które ułatwią przygotowanie wypowiedzi ustnych i pisemnych, a także przykładowe zadania maturalne z rozwiązaniami. Vademecum znacząco usprawnia samodzielne przygotowania. Nie tylko pomaga w usystematyzowaniu wiedzy, ale również wskazuje, w jaki sposób wykorzystywać ją w rozwiązywaniu zadań maturalnych.

Dodatkowe informacje

Autor Opracowanie zbiorowe
Nazwa Teraz matura. Język polski. Poziom rozszerzony
Liczba stron 580
Data premiery 09-09-2015
Wydawca Nowa Era
Seria Teraz matura
Oprawa miękka
ean 9788326725210
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2018
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 4

Przydatne repetytorium. Jestem bardzo zadowolona.
Ocena
Recenzja wg Patrycja / (Dodano 10.07.2018)
To Vademecum powinno znaleźć się w domu każdego maturzysty. Świetnie opracowane pod kątem merytorycznym i graficznym. Materiał jest przedstawiony w przemyślany sposób, najważniejsze informacje rzucają się w oczy. Można sobie przeczytać przykładowe opracowania, przećwiczyć pisanie i wypowiedzi. Przykładowe zadania z matury też są bardzo przydatne. Pokazują na co trzeba zwrócić uwagę w nauce i jak w praktyce wykorzystać swoje wiadomości. To bardzo dobra pomoc w samodzielnym przygotowaniu do matury.
Ocena
Recenzja wg Ursyna / (Dodano 05.04.2017)
Nie przepadam za językiem polskim, mam raczej ścisły umysł, więc szukałam czegoś, co pomoże mi jakoś ogarnąć polski. Vademecum z zadaniami wydało mi się najciekawsze, dopiero potem doczytałam, że to dla tych, co zdają rozszerzony ;). Ale mnie się bardzo przydaje. Tematycznie pogrupowany materiał, w ogóle czytelny układ treści pomaga mi uporządkować wiadomości. Dzięki przykładowym zadaniom trochę oswoiłam się z tym, co pewnie spotkam w arkuszu. Bardzo potrzebowałam takiego kompendium wiedzy – polecam!
Ocena
Recenzja wg Higina / (Dodano 22.03.2017)
Dla mojego dziecka język polski zawsze był piętą achillesową, a mnie egzamin maturalny z języka polskiego zwyczajnie przeraża. Porażka wydaje się oczywista, dlatego oprócz zajęć dodatkowych, przygotowujących do matury, inwestujemy w dobre materiały. Znajoma nauczycielka poleciła nam serię „Teraz matura”. Rzeczywiście są to bardzo solidnie przygotowane książki, dzięki czemu nieśmiało kiełkuje we mnie nadzieja. Szczególnie polecam część dotyczącą polskiego, bo ją znam najlepiej i uważam, że bardzo pomaga w poukładaniu sobie wszystkiego w głowie, przećwiczeniu różnych form itd. Warto w nią zainwestować!

Ocena
Recenzja wg Lizoletta / (Dodano 20.03.2017)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Teraz matura. Język polski. Poziom rozszerzony

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 3,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Opracowanie zbiorowe to utwór, który składa się z wielu odrębnych części, przygotowanych przez różnych twórców. W żaden sposób nie współpracują oni ze sobą ani nie porozumiewają się przy tworzeniu dzieła. Każdy z nich pracuje nad indywidualnym materiałem, realizując swój wkład. Nie zachodzi więc pomiędzy nimi stosunek współautorstwa. Inicjatorem, organizatorem, koordynatorem i instytucją finansującą powstawanie opracowania zbiorowego jest wydawca. Łączy on w całość poszczególne partie dzieła i jest odpowiedzialny za jego finalny kształt. Decyduje również o tym, jak przedstawia się skład zespołu twórców, w jaki sposób powstały utwór jest eksploatowany oraz jakie wynagrodzenie przysługuje poszczególnym autorom.


Opracowania zbiorowe to najczęściej prace o charakterze naukowym, takie jak encyklopedie, słowniki, podręczniki, leksykony, albumy, kodeksy, czy zbiory referatów i konferencji. Stanowią one często zbiorczą prezentację dokonań różnych naukowców. Czytelnik ma dzięki temu możliwość spojrzenia na określone zagadnienie z różnych punktów widzenia i zajęcia na tej podstawie własnego stanowiska. Unika tym samym ryzyka subiektywizmu, co ma często miejsce w przypadku lektury opracowań pojedynczego autora. W ramach jednego opracowania może zapoznać się z dopełniającymi się, a nieraz także przeciwstawnymi teoriami czy opiniami. Przyjmuje się, że wkład w powstanie opracowania zbiorowego nie musi mieć charakteru twórczego. Może polegać m.in. na zgromadzeniu materiałów źródłowych, opracowaniu założeń metodologicznych, przeprowadzeniu badań i analiz danych statystycznych, interpretacji wyników badań, a także na sporządzeniu treści opracowania czy prezentacji graficznej.


Zgodnie z zapisami art. 11 prawa autorskiego, wydawcy przysługują autorskie prawa majątkowe do opracowania zbiorowego. Wychodzi się bowiem z założenia, że to po jego stronie leży finansowanie dzieła oraz ponoszenie ekonomicznego ryzyka związanego z jego publikacją. Uzyskuje on prawo do utworu jako całości oraz do jego tytułu, podczas gdy autorzy zachowują prawa autorskie do opracowanych przez siebie części. Wydawnictwa zwykle wymagają od twórców ujawnienia wkładu w powstanie opracowania zbiorowego. W tym celu jest przygotowywana tzw. deklaracja wkładu, obejmująca procentowy udział oraz zakres odpowiedzialności. Dokument ten ma przeciwdziałać nierzetelności naukowej, objawiającej się w postaci zjawisk jak „ghostwriting” oraz „guest autorship”. Pierwsze z nich dotyczy takiej sytuacji, w której twórca wnoszący istotny wkład w powstanie dzieła, jest pomijany na liście autorów. „Guest authorship” (inna nazwa to „honoraty authorship”) polega natomiast na tym, że autorstwo wydzielonej części opracowania zbiorowego przypisuje sobie osoba, która w żaden sposób nie uczestniczyła w jego tworzeniu. Jest ona dopisywana do listy autorów, co ma zwykle na celu nieuczciwe wzbogacenie swojego dorobku naukowego. W przypadku zaangażowania przez twórcę w powstawanie jego części opracowania zbiorowego instytucji zewnętrznej spoczywa na nim ponadto obowiązek zaznaczenia tego faktu we wstępie.