Teraz matura. Język polski. Vademecum z zadaniami. Poziom podstawowy. Szkoła ponadgimnazjalna

(okładka miękka, książki)
100/100
Liczba stron: 488
Data premiery: 06-07-2015
Wydawca: Nowa Era

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
62,50 zł
Special Price 54,99 zł
- +
LUB

Opis

Seria Teraz Matura. Język polski to niezastąpiona pomoc w przygotowaniach do egzaminu maturalnego. Umożliwia doskonalenie wymaganych umiejętności oraz rzetelne uporządkowanie potrzebnego materiału. Publikacja została opracowana przez ekspertów, zgodnie z wytycznymi CKE odnośnie do egzaminu maturalnego od roku 2014/2015.

Vademecum Teraz matura. Język polski, które zostało uzupełnione przykładowymi zadaniami, pozwala na kompleksowe powtórzenie zagadnień z zakresu podstawowego. To przejrzyste kompendium wiedzy obejmujące historię i teorię literatury oraz naukę o języku. Zawiera ciekawe opracowania obowiązkowych lektur i motywów literackich, które ułatwiają przygotowanie różnych form wypowiedzi. W publikacji uczniowie znajdą też wiele wskazówek dotyczących zastosowania zdobytej wiedzy w zadaniach różnego typu. Vademecum zawiera także przykładowe zadania maturalne z rozwiązaniami, umożliwiające samodzielne doskonalenie umiejętności sprawdzanych na maturze. Jeśli zależy Ci na kompleksowym powtórzeniu całego materiału, niezbędnego do zdania egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym, to zdecyduj się na vademecum. Polski z tego typu pomocami naukowymi stanie się o wiele prostszy!

Dodatkowe informacje

Autor Opracowanie zbiorowe
Nazwa Teraz matura. Język polski. Vademecum z zadaniami. Poziom podstawowy. Szkoła ponadgimnazjalna
Liczba stron 488
Data premiery 06-07-2015
Wydawca Nowa Era
Seria Teraz matura
Oprawa miękka
ean 9788326724510
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału polski
Rok wydania 2016
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 4

Książka bardzo przydaje się podczas powtarzania materiału z języka polskiego. Sama podczas powtórek korzystałam z takiego vademecum i byłam bardzo zadowolona. Raz, że podręcznik jest bardzo obszerny i znajduje się w nim wszystko czego aktualnie się potrzebuje, dwa, że zakres materiału podany jest w sposób przejrzysty i usystematyzowany. Wszystko czego uczyłam się na lekcjach mam w jednym miejscu, co było da mnie szczególnie dużym ułatwieniem. Podane przykłady zadań maturalnych są również bardzo pomocne. Z tego też powodu polecam to vademecum wszystkim przygotowującym się do egzaminu maturalnego.
Ocena
Recenzja wg Zofia / (Dodano 07.12.2018)
Przygotowania do matury to stos notatek, piramidy książek i obłęd w oczach. Tak pamiętam własną maturę, natomiast moje dziecko notatki ma w laptopie, korzysta z platformy edukacyjnej, a podręczników ma jak na lekarstwo. Inny świat ;) Z papierowych publikacji wymienił m.in. to vademecum, polecane przez nauczycielkę. Zawiera syntetyczne ujęcie zagadnień, ułatwiające poukładanie sobie wiadomości oraz przećwiczenie kluczowych umiejętności wymaganych na maturze. Mam nadzieję, że tak faktycznie jest, syn mówi, że jest OK ;)
Ocena
Recenzja wg Szymborska / (Dodano 03.04.2017)
Nauka do matury to spore wyzwanie. Większość uczniów nie ma ochoty na rozplanowanie przygotowań i w efekcie fundują sobie przyspieszony kurs w stresie. Często pomagam takim „desperatom”;) A od niedawna podsuwam im jeszcze to Vademecum, które nie tylko jest wsparciem podczas dodatkowych zajęć, ale też świetnie nadaje się do samodzielnej pracy. Uczniowie doceniają przejrzystość treści i obfitość zadań i przykładów. To bardzo ułatwia przygotowania, a zadania maturalne pozwalają oswoić się z ich formą i czasem odmiennym od lekcyjnego ujęciem tematów.
Ocena
Recenzja wg Bożenka / (Dodano 15.03.2017)
Vademecum z zadaniami to świetna książka dla tych uczniów, którzy lubią łączyć teorię z praktyką ;) Starannie pogrupowane zagadnienia i literackie motywy sprzyjają systematyzowaniu wiedzy, a ćwiczenia umożliwiają sprawdzenie, czy zdobytą wiedzę uczeń potrafi zastosować w różnych formach wypowiedzi i zadaniach. Moi podopieczni też bardzo sobie chwalą tę książkę, ponieważ ułatwia samodzielną naukę. Treść jest czytelna, ułożona w przemyślany sposób, który ma usprawnić przyswajanie wiedzy. Polecam!
Ocena
Recenzja wg Nikoletta / (Dodano 13.03.2017)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Teraz matura. Język polski. Vademecum z zadaniami. Poziom podstawowy. Szkoła ponadgimnazjalna

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 8,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Opracowanie zbiorowe to utwór, który składa się z wielu odrębnych części, przygotowanych przez różnych twórców. W żaden sposób nie współpracują oni ze sobą ani nie porozumiewają się przy tworzeniu dzieła. Każdy z nich pracuje nad indywidualnym materiałem, realizując swój wkład. Nie zachodzi więc pomiędzy nimi stosunek współautorstwa. Inicjatorem, organizatorem, koordynatorem i instytucją finansującą powstawanie opracowania zbiorowego jest wydawca. Łączy on w całość poszczególne partie dzieła i jest odpowiedzialny za jego finalny kształt. Decyduje również o tym, jak przedstawia się skład zespołu twórców, w jaki sposób powstały utwór jest eksploatowany oraz jakie wynagrodzenie przysługuje poszczególnym autorom.


Opracowania zbiorowe to najczęściej prace o charakterze naukowym, takie jak encyklopedie, słowniki, podręczniki, leksykony, albumy, kodeksy, czy zbiory referatów i konferencji. Stanowią one często zbiorczą prezentację dokonań różnych naukowców. Czytelnik ma dzięki temu możliwość spojrzenia na określone zagadnienie z różnych punktów widzenia i zajęcia na tej podstawie własnego stanowiska. Unika tym samym ryzyka subiektywizmu, co ma często miejsce w przypadku lektury opracowań pojedynczego autora. W ramach jednego opracowania może zapoznać się z dopełniającymi się, a nieraz także przeciwstawnymi teoriami czy opiniami. Przyjmuje się, że wkład w powstanie opracowania zbiorowego nie musi mieć charakteru twórczego. Może polegać m.in. na zgromadzeniu materiałów źródłowych, opracowaniu założeń metodologicznych, przeprowadzeniu badań i analiz danych statystycznych, interpretacji wyników badań, a także na sporządzeniu treści opracowania czy prezentacji graficznej.


Zgodnie z zapisami art. 11 prawa autorskiego, wydawcy przysługują autorskie prawa majątkowe do opracowania zbiorowego. Wychodzi się bowiem z założenia, że to po jego stronie leży finansowanie dzieła oraz ponoszenie ekonomicznego ryzyka związanego z jego publikacją. Uzyskuje on prawo do utworu jako całości oraz do jego tytułu, podczas gdy autorzy zachowują prawa autorskie do opracowanych przez siebie części. Wydawnictwa zwykle wymagają od twórców ujawnienia wkładu w powstanie opracowania zbiorowego. W tym celu jest przygotowywana tzw. deklaracja wkładu, obejmująca procentowy udział oraz zakres odpowiedzialności. Dokument ten ma przeciwdziałać nierzetelności naukowej, objawiającej się w postaci zjawisk jak „ghostwriting” oraz „guest autorship”. Pierwsze z nich dotyczy takiej sytuacji, w której twórca wnoszący istotny wkład w powstanie dzieła, jest pomijany na liście autorów. „Guest authorship” (inna nazwa to „honoraty authorship”) polega natomiast na tym, że autorstwo wydzielonej części opracowania zbiorowego przypisuje sobie osoba, która w żaden sposób nie uczestniczyła w jego tworzeniu. Jest ona dopisywana do listy autorów, co ma zwykle na celu nieuczciwe wzbogacenie swojego dorobku naukowego. W przypadku zaangażowania przez twórcę w powstawanie jego części opracowania zbiorowego instytucji zewnętrznej spoczywa na nim ponadto obowiązek zaznaczenia tego faktu we wstępie.