Tina Modotti, Fotografka i Rewolucjonistka

(okładka twarda)
Tina Modotti, Fotografka i Rewolucjonistka (okładka twarda, książki)
Liczba stron: 368
Wydawca: Farbiarnia
Oprawa: twarda

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

Książka Margaret Hooks opowiada o życiu Tiny Modotti (1896-1942), niezwykłej kobiety, charyzmatycznej aktorki teatralnej i gwiazdy holywoodzkiego kina niemego, modelki, której uroda inspirowała największych fotografów jej czasów, przyjaciółki Fridy Khalo i Diego Rivery, kochanki Edwarda Westona, wizjonerskiej fotografki, której zdjęcia weszły do kanonu historii fotografii, rewolucjonistki głęboko oddanej sprawie, osoby zamieszanej w polityczne morderstwo, uczestniczki wojny domowej w Hiszpanii, która była pierwowzorem postaci Marii z powieści Komu bije dzwon Hemingwaya, kobiety, której życie, miłości i śmierć wciąż budzą wiele kontrowersji.

Margaret Hooks napisała biogrfię artystki i rewolucjonistki, która kierowała się namiętnością w życiu, sztuce i polityce. Octavio Paz twierdził, że Modotti „bardziej należała do historii namiętności, niż do historii ideologii”.

Książka „Tina Modotti. Fotografka i rewolucjonistka” zawiera kilkadziesiąt zdjęć wykonanych przez Modotti i jej portretów autorstwa Edwarda Westona.

Margaret Hooks jest autorytetem w dziedzinie fotografii i współczesnej sztuki inspirowanej fotografią. Była kuratorką wystaw prac Tiny Modotti w Paryżu i San Francisco. Zasiadała w radzie nadzorczej Museum Diego Rivery i Fridy Kahlo oraz radzie edytorskiej czasopisma fotograficznego „Luna Cornea”.
Biografia Tiny Modotti nominowana była w 1993 roku do prestiżowej nagrody Infinity stowarzyszenia ICP (International Center of Photography), a w roku 1995 zdobyła Kraszna-Krausz Book Awards za doskonałą pracę o fotografii. Książka została przetłumaczona na dziewięć języków.

Dodatkowe informacje

Autor Hooks Margaret
Nazwa Tina Modotti, Fotografka i Rewolucjonistka
Liczba stron 368
Data premiery 29-06-2011
Wydawca Farbiarnia
Oprawa twarda
Tłumacz Opracowanie zbiorowe
Numer wydania I
Język wydania polski
Dystrybutor Wydawnictwo L&L
Język oryginału angielski
Rok wydania 2011
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Tina Modotti, Fotografka i Rewolucjonistka

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: