To zmienia wszystko. Kapitalizm kontra klimat

(okładka miękka, książki)
Autor: Klein Naomi
Liczba stron: 592
Data premiery: 13-04-2016
Wydawca: Wydawnictwo MUZA S.A.

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

Najnowsza książka Naomi Klein, nad którą autorka pracowała od 2010 roku, w sposób wyczerpujący, świadczący o głębokiej znajomości tematu, a zarazem przystępny przedstawia zagrożenia związane z globalnym ociepleniem i innymi zmianami klimatu, umieszczając je w szerokim kontekście – politycznym, ekonomicznym i społecznym. Podobnie jak w Doktrynie szoku autorka ukazuje ciemną stronę puszczonego na żywioł neoliberalnego kapitalizmu – krótko mówiąc, jak wolnorynkowy fundamentalizm przyczynił się do zanieczyszczeń atmosfery zagrażających całej ludzkości i jak blokuje próby naprawy istniejącej sytuacji. Klein przedstawia ważniejsze ruchy obrońców środowiska, ich mocne i słabe punkty (demaskuje np. współpracę niektórych z nich z wielkim biznesem, którego działania bynajmniej środowisku nie służą). Ostrzega przed konsekwencjami ingerowania w klimat za pomocą tzw. geoinżynierii czyli modyfikacji pogody poprzez np. wprowadzanie do atmosfery aerozoli siarczanowych. Trzeźwo opisując zagrożenia i zdając sobie sprawę z ogromu problemów, z jakimi będzie się wiązać zmiana dominującej mentalności wolnorynkowej, odejście od fetyszyzacji wzrostu i nawyków konsumpcyjnych, autorka nie maluje wyłącznie czarnego obrazu, ale pozwala dostrzec nadzieję w funkcjonujących już inicjatywach lokalnych, coraz powszechniejszym korzystaniu z energii odnawialnej i nowych oddolnych ruchach obrony środowiska.

Wraz z No Logo i Doktryną szoku nowa książka Klein stanowi trylogię, w której autorka stawia diagnozę kryzysów naszego świata – a przy tym ukazuje drogi ich przezwyciężenia.

Od wydawcy:

"To pierwsza naprawdę uczciwa książka o zmianach klimatu".
Bryan Walsh, „Time”
       
"Pasjonująca i dramatyczna książka. Klein pisze o decydującej batalii o losy Ziemi. Albo przejmiemy kontrolę nad planetą od kapitalistów, którzy ją niszczą, albo będziemy się przyglądać, jak płonie".
Roy Scranton, „Rolling Stone”
   
"Wykorzystując imponujący zbiór faktów, Naomi Klein rozprawia się z koncepcją, w myśl której uratują nas nowe technologie albo stopniowe odchodzenie od paliw kopalnych. Dowodzi, że oba te podejścia są formą wyparcia. [...] Świadoma powagi problemów, które opisuje, potrafi mimo wszystko zachować optymizm".
Nathaniel Rich, „The New York Times”
   
"Mocna i żarliwa polemika, jakich przywykliśmy spodziewać się po Klein, łącząca relacje z pierwszej ręki o wydarzeniach rozgrywających się na świecie z bezlitosną analizą polityczną. [...] Wizja autorki to ni mniej, ni więcej, tylko polityczna, gospodarcza, kulturowa i moralna przemiana naszego świata".
Mikę Hulme, „New Scientist”


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Klein Naomi
Nazwa To zmienia wszystko. Kapitalizm kontra klimat
Liczba stron 592
Data premiery 13-04-2016
Wydawca Wydawnictwo MUZA S.A.
Oprawa miękka
Tłumacz Jankowska Hanna,Makaruk Katarzyna
ean 9788328702820
Numer wydania I
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Rok wydania 2016
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: To zmienia wszystko. Kapitalizm kontra klimat

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Pocztex Kurier 48 5,99 zł 7,99 zł
Kurier UPS 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 3,99 zł
Kurier UPS 0,00 zł 8,99 zł

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.