Tous les secrets du docteur. Francuski samouczek z kryminałem i ćwiczeniami

(okładka miękka, książki)
60/100
Liczba stron: 216
Data premiery: 09-08-2017
Wydawca: Edgard

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
34,90 zł
Special Price 25,49 zł
- +
LUB

Opis

Zabójczo skuteczne połączenie – przyjemność lektury + solidny trening gramatyczno-leksykalny!

Jeśli na myśl o wkuwaniu francuskiego słownictwa i regułek gramatycznych zaczynasz kompulsywnie ziewać, Samouczek z kryminałem "Tous les secrets du docteur" to zestaw idealny dla Ciebie!

W ekskluzywnym kurorcie La Baule turyści odkrywają dryfujące w wodzie zwłoki znanego chirurga. Przyjaciel zmarłego nie wierzy w oficjalną przyczynę śmierci i wynajmuje detektywa, by zbadać okoliczności wypadku. Czy podczas śledztwa uda się udowodnić, że doszło do zbrodni?

W pakiecie: książka (216 str.) + gratis audiobook (2 godz. 45 min) czytany przez profesjonalną lektorkę + e-book.

  • trzymająca w napięciu akcja tłumaczenia słówek i zwrotów na marginesach – sprawdzasz znaczenie, nie odrywając się od książki
  • solidne podstawy gramatyki, którą poznajesz stopniowo na praktycznych przykładach
  • blisko 100 ćwiczeń, dzięki którym utrwalasz nowo poznany materiał
  • dla początkujących i znających podstawy – poziom A1-A2 ciekawostki o kulturze Francji

Samouczek z kryminałem to niekonwencjonalny kurs skierowany do młodzieży i dorosłych rozpoczynających naukę lub podejmujących ją po przerwie. Praca z kursem pozwala poznać współczesne słownictwo oraz konstrukcje gramatyczne w kontekście, czyli w sposób najbardziej naturalny i sprzyjający zapamiętywaniu. Audiobook z tekstem opowiadania czytanym przez native speakera pomaga doskonalić rozumienie ze słuchu i uczy prawidłowej wymowy.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Dodatkowe informacje

Autor Opracowanie zbiorowe
Nazwa Tous les secrets du docteur. Francuski samouczek z kryminałem i ćwiczeniami
Liczba stron 216
Data premiery 09-08-2017
Wydawca Edgard
Oprawa miękka
Tłumacz Opracowanie zbiorowe
ean 9788377889725
Numer wydania I
Język wydania polski,francuski
Język oryginału polski
Rok wydania 2017
Forma książka

Opinie

Recenzje klientów - Ocen: 1

Samouczek dla zaawansowanych. Jeśli jesteś po kursie podstaw to sobie daruj. WADY: Teksty "kryminału" są długie. Zdania też długie i często wielokrotnie złożone, co nie ułatwia zrozumienia. Tłumaczone wyrazy dobrane chyba przypadkowo - bo raz wybrane podstawowe, proste, raz trudne, a skomplikowane zwroty już tłumaczone nie są. Od początku w tekście dużo nic nie wnoszących opisów zamiast zwartych i prostych w formie informacji. Jest opis psa, brązowego labradora, domowego pupila, który uwielbia bawić się z dziećmi i teraz właśnie zniknął, i zza skał dobiega jego wściekłe ujadanie, i wydać tylko poruszający się czubek ogona. Informacja: pies głośno szczekał za skałami. Czyli można krócej i bez tłumacza słówek w telefonie pod ręką. Wyjaśnienia gramatyki i ćwiczenia dość enigmatyczne. Jeśli chcesz wiedzieć dlaczego coś robimy w ten sposób, szukaj wyjaśnień w innym miejscu. To nie jest samouczek dla początkujących chociaż ma oznaczenia A1-A2.
ZALETY: fajna akcja, świetna forma - słowniczek na marginesie, i na końcu książki. Lektor - można przeczytać tekst a potem posłuchać jak to brzmi po francusku albo odwrotnie, sprawdzić ile rozumiemy z języka mówionego. Krótkie przypomnienie gramatyczne. I wszystko w dobrej cenie. Super sprawa dla osób szukających "pierwszej książki", urozmaicenia zaawansowanego kursu, albo "przypominacz" językowy. U początkujących wzbudzi zniechęcenie i frustrację. Szkoda, że nie skorzystano z angielskiego odpowiednika gdzie cała akcja opisana jest w sposób prosty ( prostymi słowami, zwrotami i zdaniami) i przejrzysty - właśnie samouczek dla początkujących. Może trafić na półkę jako "motywator".
Ocena
Recenzja wg Kasia / (Dodano 07.03.2019)

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Tous les secrets du docteur. Francuski samouczek z kryminałem i ćwiczeniami

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 7,99 zł -
Pocztex Kurier 48 4,99 zł 7,99 zł
Kurier 9,99 zł 12,99 zł

Zamówienie powyżej 199 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Paczkomaty Inpost 24/7 0,00 zł -
Pocztex Kurier 48 0,00 zł 3,99 zł
Kurier 0,00 zł 8,99 zł

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Opracowanie zbiorowe to utwór, który składa się z wielu odrębnych części, przygotowanych przez różnych twórców. W żaden sposób nie współpracują oni ze sobą ani nie porozumiewają się przy tworzeniu dzieła. Każdy z nich pracuje nad indywidualnym materiałem, realizując swój wkład. Nie zachodzi więc pomiędzy nimi stosunek współautorstwa. Inicjatorem, organizatorem, koordynatorem i instytucją finansującą powstawanie opracowania zbiorowego jest wydawca. Łączy on w całość poszczególne partie dzieła i jest odpowiedzialny za jego finalny kształt. Decyduje również o tym, jak przedstawia się skład zespołu twórców, w jaki sposób powstały utwór jest eksploatowany oraz jakie wynagrodzenie przysługuje poszczególnym autorom.


Opracowania zbiorowe to najczęściej prace o charakterze naukowym, takie jak encyklopedie, słowniki, podręczniki, leksykony, albumy, kodeksy, czy zbiory referatów i konferencji. Stanowią one często zbiorczą prezentację dokonań różnych naukowców. Czytelnik ma dzięki temu możliwość spojrzenia na określone zagadnienie z różnych punktów widzenia i zajęcia na tej podstawie własnego stanowiska. Unika tym samym ryzyka subiektywizmu, co ma często miejsce w przypadku lektury opracowań pojedynczego autora. W ramach jednego opracowania może zapoznać się z dopełniającymi się, a nieraz także przeciwstawnymi teoriami czy opiniami. Przyjmuje się, że wkład w powstanie opracowania zbiorowego nie musi mieć charakteru twórczego. Może polegać m.in. na zgromadzeniu materiałów źródłowych, opracowaniu założeń metodologicznych, przeprowadzeniu badań i analiz danych statystycznych, interpretacji wyników badań, a także na sporządzeniu treści opracowania czy prezentacji graficznej.


Zgodnie z zapisami art. 11 prawa autorskiego, wydawcy przysługują autorskie prawa majątkowe do opracowania zbiorowego. Wychodzi się bowiem z założenia, że to po jego stronie leży finansowanie dzieła oraz ponoszenie ekonomicznego ryzyka związanego z jego publikacją. Uzyskuje on prawo do utworu jako całości oraz do jego tytułu, podczas gdy autorzy zachowują prawa autorskie do opracowanych przez siebie części. Wydawnictwa zwykle wymagają od twórców ujawnienia wkładu w powstanie opracowania zbiorowego. W tym celu jest przygotowywana tzw. deklaracja wkładu, obejmująca procentowy udział oraz zakres odpowiedzialności. Dokument ten ma przeciwdziałać nierzetelności naukowej, objawiającej się w postaci zjawisk jak „ghostwriting” oraz „guest autorship”. Pierwsze z nich dotyczy takiej sytuacji, w której twórca wnoszący istotny wkład w powstanie dzieła, jest pomijany na liście autorów. „Guest authorship” (inna nazwa to „honoraty authorship”) polega natomiast na tym, że autorstwo wydzielonej części opracowania zbiorowego przypisuje sobie osoba, która w żaden sposób nie uczestniczyła w jego tworzeniu. Jest ona dopisywana do listy autorów, co ma zwykle na celu nieuczciwe wzbogacenie swojego dorobku naukowego. W przypadku zaangażowania przez twórcę w powstawanie jego części opracowania zbiorowego instytucji zewnętrznej spoczywa na nim ponadto obowiązek zaznaczenia tego faktu we wstępie.