Trylogia Czarnego Maga. Księga 1. Gildia magów

(płyta kompaktowa CD)
Trylogia Czarnego Maga. Księga 1. Gildia magów (płyta kompaktowa CD, audiobooki)
Autor: Canavan Trudi
Data premiery: 25-11-2009
Wydawca: Galeria Książki
Seria: Trylogia czarnego maga

Dostępność: Dostępny | Wysyłamy w 24 godziny

Normalna cena:
35,90 zł
Special Price 24,99 zł
- +
LUB

Opis

Co roku magowie z Imardin gromadzą się, by oczyścić ulice z włóczęgów, uliczników i żebraków. Mistrzowie magicznych dyscyplin są przekonani, że nikt nie zdoła im się przeciwstawić, ich tarcza ochronna nie jest jednak tak nieprzenikniona jak im się wydaje. Kiedy bowiem tłum bezdomnych opuszcza miasto, młoda dziewczyna, wściekła na traktowanie jej rodziny i przyjaciół, ciska w tarczę kamieniem - wkładając w cios całą swoją złość. Ku zaskoczeniu wszystkich świadków kamień przenika przez barierę i ogłusza jednego z magów. Coś takiego jest nie do pomyślenia. Oto spełnił się najgorszy sen Gildii: w mieście przebywa nieszkolona magiczka. Trzeba ją znaleźć - i to szybko, zanim jej moc wyrwie się spod kontroli, niszcząc zarówno ją, jak i miasto.

Dodatkowe informacje

Autor Canavan Trudi
Nazwa Trylogia Czarnego Maga. Księga 1. Gildia magów
Data premiery 25-11-2009
Wydawca Galeria Książki
Seria Trylogia czarnego maga
Tłumacz Fulińska Agnieszka
Lektor Jabłczyńska Joanna
Lektor języki polski
Numer wydania I
Czas trwania 13 godz. 45 min. 14 sek.
Język wydania polski
Dystrybutor Platon
Język oryginału angielski
Rok wydania 2009
Forma płyta kompaktowa CD

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Trylogia Czarnego Maga. Księga 1. Gildia magów

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków:

Dostawa

Koszty dostawy:

Zamówienie do 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 3,99 zł 7,99 zł
Kurier 7,99 zł 10,99 zł
Paczkomaty Inpost 6,99 zł -

Zamówienie powyżej 149 zł

DostawaPłatność onlinePłatność
przy odbiorze*
Punkt odbioru 0,00 zł -
Poczta Polska (48h) 0,00 zł 5,99 zł
Kurier 0,00 zł 5,99 zł
Paczkomaty Inpost 0,00 zł -

*Płatność przy odbiorze dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Autor

Trudi Canavan pojawiła się na świecie 23 października 1969 roku. Jest popularną autorką książek fantasy, publicystką, projektantką oraz ilustratorką. Urodziła się w Kew, miejscowości położonej na przedmieściach Melbourne. Swoją młodość spędziła natomiast w mieście Ferntree Gully. W 1988 roku została absolwentką Melbourne College of Decoration, gdzie zdobyła wykształcenie z zakresu dekoracji i sztuki. Począwszy od 1995 roku zaczęła prowadzić własną działalność gospodarczą, zajmując się grafiką komputerową. Związała się również z australijskim czasopismem „Aurealis”, podejmującym tematykę science fiction oraz fantasy. Zajmowała się projektowaniem okładek, tworzeniem stron internetowych, analizą rękopisów, a także pracowała jako korektor. Trudi Canavan przygodę z pisaniem rozpoczęła dopiero od 25 roku życia. Jej pierwsze opowiadanie zostało wydane w 1999 roku i nosi tytuł „Szepty dzieci mgły” - otrzymała za nie nagrodę Aurealis Award. Autorka swą popularność zawdzięcza zwłaszcza opublikowaniu cyklu powieści fantasy pn. „Trylogia Czarnego Maga”. Pierwsza książka w jego ramach pt. „Gildia magów” ujrzała światło dzienne w 2001 roku. Autorka napisała również takie serie jak „Trylogia Zdrajcy”, „Era Pięciorga”, oraz „Prawo Millennium. Jej książka pt. „Kapłanka w bieli” - pierwsza część „Ery Pięciorga” - znalazła się na trzeciej pozycji zestawienia bestsellerów tygodnika „The Sunday Times”.


Trudi Canavan swoje książki kieruje do młodzieży oraz osób dorosłych. Bohaterowie kreowanego przez nią fantastycznego świata posiadają cechy zwykłych ludzi i zmagają się z typowymi dla człowieka troskami. Autorka nie dzieli postaci na jednoznacznie złe lub dobre – w każdej z nich przeplatają się różne skłonności. Częstym motywem jej powieści są romanse i przestępstwa. Wielokrotnie bohaterowie zmagają się z trudnym i nieakceptowanym społecznie uczuciem; Canavan nie boi się podejmować np. wątków homoseksualnych. Cechą charakterystyczną jej twórczości jest wzbudzanie niepewności w czytelniku, przedstawianie wydarzeń z różnych perspektyw czasowych oraz z subiektywnego punktu widzenia poszczególnych bohaterów.