Trzecia tajemnica

(okładka miękka)
Trzecia tajemnica (okładka miękka, książki)
Autor: Berry Steve
Liczba stron: 462
Wydawca: Wydawnictwo Sonia Draga
Oprawa: miękka

Dostępność: Produkt niedostępny

Opis

W 1917 roku Matka Boska objawiła się trojgu dzieciom w portugalskiej wiosce Fatima, wyjawiając najstarszej z nich, Łucji dos Santos, trzy tajemnice. Dziewczynka wkrótce ujawniła treść dwóch sekretów, ale trzecia tajemnica miała zostać poznana dopiero po jej śmierci. Z zawartością zalakowanej koperty zapoznał się papież Jan XXIII w 1960 roku, lecz światu sekret został przedstawiony w 40 lat później w 2000 roku za pontyfikatu Jana Pawała II... chociaż czy na pewno?

Wielebny monsignore Colin Michener, główny bohater powieści, jest osobistym sekretarzem papieża Klemensa XV. Zasiada on na tronie piotrowym niedalekiej przyszłości po Janie Pawle II; budzą się w nim wątpliwości w prawdziwość oficjalnej wersji trzeciego sekretu. Znękany Klemens XV, otoczony kardynałami i biskupami o radykalnych poglądach, popada w jeszcze głębszy niepokój po otrzymaniu poufnych dokumentów odnoszących się do fatimskiego objawienia.

Przed popełnieniem precedensowego w historii Kościoła samobójstwa, Klemens wysyła Michenera do Rumunii, by odnalazł tam ojca Tibora, który przed laty dokonał dla Jana XXIII przekładu oryginalnego tekstu sporządzonego ręką siostry Łucji dos Santos i dzięki temu może być w posiadaniu klucza do poznania tajemnicy. W bieg wydarzeń wplątany jest również ambitny, bezwzględny i skrajnie konserwatywnie nastawiony kardynał Valendrea, watykański sekretarz stanu, który szykuje się do objęcia papieskiego tronu, nawet po trupach, gdy dojdzie do następnego konklawe.

Dodatkowe informacje

Autor Berry Steve
Nazwa Trzecia tajemnica
Liczba stron 462
Data premiery 13-02-2013
Wydawca Wydawnictwo Sonia Draga
Oprawa miękka
Tłumacz Murawski Cezary
Tytuł i podtytuł oryginalny The Third Secret
Numer wydania IV
Język wydania polski
Dystrybutor Wydawnictwo Sonia Draga
Język oryginału angielski
Rok wydania 2013
Forma książka

Opinie

Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję

Oceniasz: Trzecia tajemnica

Jak oceniasz ten produkt? *

 
1 1 gwiazdka
2 2 gwiazdki
3 3 gwiazdki
4 4 gwiazdki
5 5 gwiazdek
Ocena
  • Limit znaków: